AÖF Hangi Bölüm?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar bildiğimiz gibi sınavsız ikinci üniversite için AÖF Önbaşvuruları başladı önlisans düzeyinde ikinci üniversite okumak istiyorum ama neyi okuyacağıma karar veremiyorum. bazı bölümler arasında kaldım sizinde bu bölümler arasında ve dışında önerilerinizi bekliyorum. şimdiden herkese Teşekkür ederim.

Düşündüğüm bölümler

İşletme Yönetimi

Menkul Kıymetler ve Sermayi piyasası

Laborant ve Veteriner Sağlık

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İstediğini oku hocam Aöf diploması KPSS hariç bi işe yaramıyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Sadece bu 3 bölüm mü var. 

İşletme yönetimi derdim sadece bunlarsa tabi

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı

Aklımda sadece bu 3 bölüm var bunlar dışında önerilerinizi bekliyorum.

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

AÖF nasıl başvuruyoruz ? Yada nasıl yapabiliriz ? Ygs ye falan girmek gerekiyormuydu ?

şu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SENAR1ST
    SENAR1ST's avatar
    Erkek

Sevdiğin bölümü okumanı tavsiye ederim çünkü benim gibi umrunda olmadığı halde işletme falan okursan zor biter o okul.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Sınavsız olarak Aöf girme herkes için mi geçerli yoksa lisans lara özel bişeymi bu hocam. Ben ygs ye girdim ayrıca ön lisans mezunuyum şimdi ben de girebilirmiyim Aöf ? ve kontenjan olayı var mı ?

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Sınavsız olarak Aöf girme herkes için mi geçerli yoksa lisans lara özel bişeymi bu hocam. Ben ygs ye girdim ayrıca ön lisans mezunuyum şimdi ben de girebilirmiyim Aöf ? ve kontenjan olayı var mı ?

Kontenjan yok. Eğer önlisans ya da lisans mezunu iseniz ya da öğrencisi bile olsanız AÖF'te sınavsız okuma imkanınız var bir bölüm daha. Önlisans mezunları sadece önlisans seçebilir. 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    C10H15N bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/turkiye-programlari/acikogretim-fakultesi-onlisans-programlari-2-yillik

Burada birinci kriter

1- ilgi alanının olması

2 -o bölümü​ ilerletmek istersen önünün açık olması

Ve ilerde nasil bir meslek istiyorsan onu destekleyecek birsey olması

Neye yatkınlığın ve ilgin var bilemiyorum

Web tasarim ve kodlama.... Buradan belki mühendisliklere gecebilirsin. Olmadi web sitesi yaparsın.. masabaşı işler için ideal. Hareket sıfır.

Diş ticaret+ işletme yönetimi + perakende satış.. konuları .ilerde bir isletme acarsan diye iyi ve isletme iktisat okuyup ilerletebilirsin. 

Turizm ile ilgili konular kültürel miras+seyahat hizmeti+ otel işletmeciliğı 4 yıllık neye geçiliyor bilemiyorum ama sahil sehirlerinde iş görebilir.  Bu tip sektöre yönelmek istersen eğitimini alırsın ama dil öğrenmeyi sevmiyorsan uzak dur.

Elektrik enerjisi üretim şimdilerde fark ettiğim mühendisliği n eğer alt bölümüyse gelecek vaad eden bir bölüm diye düşünüyorum. Ama sadece bu bölümde kalırsan yanlışım yoksa dağ tepe gezersin. Birazcık işin hamallığı olur. Tam bilmiyorum ama

Bunlardan birini secmeni öneririm. Çünkü. Diyelim yurt dışına çıkacaksın bunlarla ordada çalışırsın. Ama diyelimki muhasebe okudun.

Yada adalet.. bunlar sadece türkiye sınırında var olurlar. Hakim olsan  sadece türkiyede hakimsin amerika sallamaz :)

Ne secersen seç evrensel bir meslek olsun. Mesela Mühendis dünyada her yerde iş bulur. Avukat zor. Ancak ülkeler arası danısmanlık yapar anladın mı? Böyle düşün

futurist tarafından 28/May/17 16:58 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Önlisans ve lisans öğrencileri veya mezunları ikinci üniversite kapsamında önlisans öğrencileri veya mezunları önlisans bölümüne lisans öğrencileri veya mezunları önlisans veya lisans bölümlerine sınavsız kayıt olabilir. soran arkadaşlar

C10H15N tarafından 28/May/17 16:59 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo
    futurist bunu yazdı
    C10H15N bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Burada birinci kriter

1- ilgi alanının olması

2 -o bölümü​ ilerletmek istersen önünün açık olması

Ve ilerde nasil bir meslek istiyorsan onu destekleyecek birsey olması

Neye yatkınlığın ve ilgin var bilemiyorum

Web tasarim ve kodlama.... Buradan belki mühendisliklere gecebilirsin. Olmadi web sitesi yaparsın.. masabaşı işler için ideal. Hareket sıfır.

Diş ticaret+ işletme yönetimi + perakende satış.. konuları .ilerde bir isletme acarsan diye iyi ve isletme iktisat okuyup ilerletebilirsin. 

Turizm ile ilgili konular kültürel miras+seyahat hizmeti+ otel işletmeciliğı 4 yıllık neye geçiliyor bilemiyorum ama sahil sehirlerinde iş görebilir.  Bu tip sektöre yönelmek istersen eğitimini alırsın ama dil öğrenmeyi sevmiyorsan uzak dur.

Elektrik enerjisi üretim şimdilerde fark ettiğim mühendisliği n eğer alt bölümüyse gelecek vaad eden bir bölüm diye düşünüyorum. Ama sadece bu bölümde kalırsan yanlışım yoksa dağ tepe gezersin. Birazcık işin hamallığı olur. Tam bilmiyorum ama

Bunlardan birini secmeni öneririm. Çünkü. Diyelim yurt dışına çıkacaksın bunlarla ordada çalışırsın. Ama diyelimki muhasebe okudun.

Yada adalet.. bunlar sadece türkiye sınırında var olurlar. Hakim olsan  sadece türkiyede hakimsin amerika sallamaz :)

Ne secersen seç evrensel bir meslek olsun. Mesela Mühendis dünyada her yerde iş bulur. Avukat zor. Ancak ülkeler arası danısmanlık yapar anladın mı? Böyle düşün

Hocam, Elektronik Haberleşme öğrenciyisim şuan elektrik ile ilgili bölüm düşünmüyorum o nedenle web tasarım ve kodlamaya gelirsek derslerine ve içeriğine bakmanız yeterli olacaktır. udemy ile 2 haftada daha çok bilgi ediniriz o bölümü okumak yerine onun dışında işletme yönetimi en makul geliyor şuan banada özellikle kendi bölümüm ile ilgide girişimcilik yapabileceğim zaman işletme kurma ve yönetme konusunda asgari bir bilgiye sahip olurum diye düşünüyorum. evrensel meslek olarak en iyi üniversitede mühendislik okumak bende isterim ama daha 4 yıllık kazanamıyorum :) bunların dışında en farklısı laborant ve veteriner sağlık olmasının nedenine ilgi alanım zaten nickim ile uyumlu :)

Toplam Hit: 1800 Toplam Mesaj: 18
aöf