Aöf Ve Bazı Sorularim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Tahribat ailesi merhaba lar çok kısa anlatmaya çalışacağım. 

varsayalim ki 4 yıllık öğretmenlik okuyorsunuz ama hayaliniz bu değil :) hep müdür / elçilik / kaymakamlık tarzı memurluk istediniz ki ben elçilikte çalışmayı çok isterdim ve hala istiyoruM. 1 dil biliyorsunuz 2. Dili de çat pat konusuyorsunuz. Bu gibi yerlere gelmek adına neler yapılabilir. 

Elçilik için uluslar arası ilişkiler / iktisat önerileri veriliyor. 

Hukuk için / kamu yönetimi ve adalet deniliyor 

yani bakanlık olsun rlelçilik olsun bu gibi kurumlarda çalışmak için neler yapmamız geregerekiyor? 

Acikogretimden ne gibi bölüm okumayı tavsiye edersiniz? 

Yüksek mevkilere gelmek adına okunacak bölüm nedir? 

önerilerinizi bekliyorum burdan yazmayip özel konuşmak isteyen olursa pm atabiliR. 

Saygılar sevgiler 

NOT:mobil yazıyorum imla hatası olursa kusurâ bakmayın. 

NOT2:ELCILIKTE çalışan tanıdığım uçak mühendisi oldu sonra bakanlikta müfettiş oldu 2013 de çok ünlü bir şehirde su anda elcilikte çalışıyor. Düşünüyorum adam uçak mühendisi ama Elçi oldu müfettiş oldu hadi diyelim bana on ayak sağlad. 

Ben hangi bölümü okumaLiyim açık öğretimden? :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kamu yönetimi.

vali bile olabilirsin

tabi akp den taşşagın olacak , bide mülakatta taş gibi olcan.

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Açıköğretim okuyup özel sektörde is bulman zor hocam. Okulu bitirirsin askerligini 6 ay yapıp gelirsin KPSS ile memur olursun o kadar. 

Kaymakamlik falan imkansız. Kaymakam olacak adamlar zaten Sınavdan önce belli. ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

kamu yönetimi.

vali bile olabilirsin

Torpil işlerini biliyoruz hocam o Kesin zaten :) mülkatta taş gibi olacaksın sözünü Biraz daha acamisin?  :)

@mkyb : hocam gece gece guldurdün beni :) git uyu :) ben özel sektör ile alakalı bir kelime bile yazmadım ve sormadım. Öğretmenlikten yan üniversite okuyarak hayallerimize nasıl geliriz dedim sen özel sektör dedin :)) sorun yok yinede teşekkür ederim yorum için :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

kamu yönetimi.

vali bile olabilirsin

Torpil işlerini biliyoruz hocam o Kesin zaten :) mülkatta taş gibi olacaksın sözünü Biraz daha acamisin?  :)

@mkyb : hocam gece gece guldurdün beni :) git uyu :) ben özel sektör ile alakalı bir kelime bile yazmadım ve sormadım. Öğretmenlikten yan üniversite okuyarak hayallerimize nasıl geliriz dedim sen özel sektör dedin :)) sorun yok yinede teşekkür ederim yorum için :)

hoca ne kadar torpil olursa olsun mulakatta sağlam durman lazım 

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

kamu yönetimi.

vali bile olabilirsin

vali olabilmek için okuma yazma bilmek yeterli :) torpilli memurdur vali

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

Vali hukukta istisnai memurdur uygulamada full torpilli memur :D

Kurtlar tasma takmaz....
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Peki arkadaşlar 2. Üniversite için ne onerirsiniz adalet / kamu / uuluslar arası ilişkiler / elçilik kaymakamlik tarzı? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

internette biraz arastırdım , uluslar arası iliskiler bölümünden gerçekten 2dil öğrenip mezun oldugunuzda ( 2 dil rahatca konusma anlasma ) saglıyacak duruma geldiginizde , bilginizi artırdığınızda elçilik , diplomat , dısisleri bakanlıgı , gibi kurumlarda calısma imkanınız varmıs.

Diyelim ki memurluk istemediniz, özel şirketlerde müdür , genel müdür , veya hatrı sayılır konuma olabilirmissiniz , ( HEPSİ SİZİN KENDİNİZİ GELİSTİRME DURUMUNUZLA DOGRU ORANTILIDIR )

+ 1. = öğretmenlik yanında 2.üniversite olarak uluslar arası iliskiler okunurmu ?

2. = Açık öğretim fakültesi okudugumuzda , bize çok bir eksisi olurmu  ( özel sektörde illa ki olur , tutupda hacettepe mezunu uluslar arası iliskiler mezunu ile aof den mezun birini aynı kefeye koymazlar ) Fakat devlette pek bir sorun cıkarır mı?

Ayriyetten , aof mezunu uluslar arası iliskiler okuduk , ama 2 dili çok çok iyi konusuyoruz özel sektörde de güzel işler bulabilirmiyiz?

yardım ederseniz sevinirim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Özellikle kamu sektöründe kendini geliştirmen ile iş bulman arasında hiç bir bağlantı yok. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Özellikle kamu sektöründe kendini geliştirmen ile iş bulman arasında hiç bir bağlantı yok. 

Hocam atıyorum , parti düzeninde yüksek rütbeli tanıdıklarımız var , ya da diplomat akrabamız filan.

Uluslar arası iliskiler okuyunca , dısısleri bakanlıgı , elcilik , diplomatlık vs vs. is görmez mi ?:)

Toplam Hit: 1197 Toplam Mesaj: 18