Api'yi Keşfetmek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar arkadaşlar, umarım iyisinizdir. Bir chrome app'in api adresini buldum. Daha önce api'ler ile ilişkim az oldu. Hatta uzun zamandır da işim olmadı. FiddlerCap ile bakınca api'nin adresleri görünüyor.( Örneğin /api/FDGet/GetUserData) Ben bunu nasıl bızıklarım? Tavsiye ettiğiniz yol, yordam, yöntemler/tavsiyeler verirseniz çok sevinirim.

Sevgi ve hürmetlerimle.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek

En basitinden Postman ile deneme yaparsın hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

apiye ne postlandığını görebiliyor musun?    chrome applerin chrome network tabında yaptığı istekler gözüküyor mu ? bir bak oradan nereye ne göndermiş ne cevap almış ne cookie ile istek atılmış falan görürsün.

Bittik biz bittik
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antichrist
    antichrist's avatar
    Erkek

hocam network bölümünde bu isteğin request ve response'una  bakmak lazım. request header token, cookie vb. bilgileri görebilirsin. 

mimarisini biraz bızıklamak lazım. ismine GetUserData gibi bir şey koydularsa aşırı nizami bir tasarım yaptıklarını düşünmüyorum. jwt token ile auth verildiyse o token'ı kullanarak, eğer kullanıcı id vb. ile alınıyorsa başka verilere de ulaşılabilir. tabi bunu yapmaları için baya rookie olmaları lazım. response'lara göre adamların yöntemi az çok ortaya çıkar zaten. test için postman kullanabilirsin. aksi halde cors'a düşeceksin zaten -eğer ayarladılarsa-

olay biraz sosyal mühendislikle alakalı aslında. yazanın takip ettiği mimariyi çözdükten sonra her türlü bızıklanır.

~
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Tüm endpointleri eğer uygulama izin veriyorsa uygulama üzerinden tıklayarak görebilirsin fakat eğer daha böyle discovery tarzındaysa uygulamayı indirip reverseleyebilir (chrome app'ler genellikle JS sanırım onun içerisinden çıkartabilirsin regex ile vs) ha yok farklı dersen KiteRunner veya wfuzz, fuff gibi araçlarla bodoslama dalabilirsin. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek
    0x656e bunu yazdı

Tüm endpointleri eğer uygulama izin veriyorsa uygulama üzerinden tıklayarak görebilirsin fakat eğer daha böyle discovery tarzındaysa uygulamayı indirip reverseleyebilir (chrome app'ler genellikle JS sanırım onun içerisinden çıkartabilirsin regex ile vs) ha yok farklı dersen KiteRunner veya wfuzz, fuff gibi araçlarla bodoslama dalabilirsin. 

şu araçları paylaşma durumun var mı hocam. kendi apilerimizi bi stress testine sokalım bakalım sağ salim çıkacaklar mı 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    cemnet bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

şu araçları paylaşma durumun var mı hocam. kendi apilerimizi bi stress testine sokalım bakalım sağ salim çıkacaklar mı 

Abi stress testlik bir şey değiller aslında. Yani beklediğin stress testi gerçekleştirmez. Hepsi github da var tek tek link atmayayım şimdi. 

Edit: yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için. Uygulama izin veriyorsadan kastım uygulama içerisinde her endpoint ile ilgili bir fonksiyon vs varsa demiştim. 

0x656e tarafından 14/Kas/22 14:37 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı
    0x656e bunu yazdı

Stress testi icin Apache JMeter kullanabilirsin.

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Abiler ilerleme kaydettim. "\xe5\x87\xba\xe7\x8e\xb0\xe9\x94\x99\xe8\xaf\xaf\xe3\x80\x82"}' tarzı dönüşler alıyorum get ile api'den istekte bulununca(henüz acemiyim bu konuda ciddi anlamda) bu \x ile başlayan datalar ile neler yapabilirim? Bu konuda da yol gösterirseniz sevinirim.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Abiler ilerleme kaydettim. "\xe5\x87\xba\xe7\x8e\xb0\xe9\x94\x99\xe8\xaf\xaf\xe3\x80\x82"}' tarzı dönüşler alıyorum get ile api'den istekte bulununca(henüz acemiyim bu konuda ciddi anlamda) bu \x ile başlayan datalar ile neler yapabilirim? Bu konuda da yol gösterirseniz sevinirim.

Hex code'lari stringe cevirdigin zaman 出现错误 seklinde Cince karakterler cikiyor onu da Turkceye cevirdigin zaman ise "Bir hata oluştu". :)

while (1<2)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karizmatikhacker
    karizmatikhacker's avatar
    Erkek

burp suite biraz kurcalayacaksın birşey varsa eğer çıkar elbette .p

Love Just Hacked LoL :p
Toplam Hit: 5630 Toplam Mesaj: 12
api fiddler