folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Apk Yüklerken Virüs Bulaşmaması Nasıl Önlemler Alınabilir?

Apk Yüklerken Virüs Bulaşmaması Nasıl Önlemler Alınabilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    affetmez
    affetmez's avatar
    Erkek

Bir uygulamanın apk'sını yüklemek istiyorum ama virüs için çok riskli geliyor. Güvenilir bir yol var mıdır yoksa hiç yüklememek en iyisi mi?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

Virüs bulaşmasından bu kadar korkuyorsan neden hala iphone kullanmıyorsun?

Not: Yedek android telefonum var. Apk yükleyip orda maç izliyorum. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Googleplay harici bir uygulama yüklemezsen sorun olmaz ki gplay den de indirdiğine %100 güvenme tabi. Virüs bulaşmaması çok önemliyse ya parasını ver app i al ya da deneme telefonun varsa kullanılmayan onda dene sonra formatlarsın ya da telefonda ikinci alan dalgası var ise ona yükle (bu yöntemin sağlıklı olup olmadığından emin değilim)

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Virustotal ve virusjotti den tarat yüklemeden önce

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

root isteyen uygulamaları, kendi orjinal sitesinde ücretsiz paylaşılmıyorsa crackli indirmiyorum.

Örneğin Lucky Patcher root istiyor fakat ücretsiz, piyasada bilinen bir program. XDA'da yada piyasada bilinen root isteyen uygulamalar için crack ihtiyacı olmuyor pek.

Ama root isteyen ve play store'da bulunan, paralı bazı uygulamanın cracklisini indirmek için uğraşmıyorum. parasını verip alıyorum: Örneğin:  Ice Box (kullanmadığınız uygulamaları dondurup arka planda çalıştırmıyor. Tıklayınca hemen çözüp uygulamayı açıyor. Arkaplanda boş yere çalışan banka, alışveriş, uber vb uygualamaları dondurdum. pil süresine de güzel katkısı oluyor bence.) Bu uygulamanın xposed gibi kendi frameworkü falan yükleniyor, çinli kardeşlerimiz yapmış. crackli güncel sürümünü bulamadım ve aldım.

Geri kalan uygulamalar için rus kardeşlerimize güveniyorum :D -> 4pda.ru 

Örneğin modlu Spotify'ı 4pda'dan indiriyorum hiç sorun yaşamadım.

Youtube Vanced -> vancedapp.com

Modlu whatsapp için müslüman modder kardeşlerimize güveniyorum :D 

Telegram ve instagram için rastgele bulduğum modlu uygulamalara güvendim. kullanıcısı çok olan sistemlere güveniyorum açıkcası. güvenilir yerden yükleyin. Ben 4pda derim. Xposed modüllerinin cracklilerini de oradan indirip yüklüyorum. şimdiye kadar sorun yaşamadım.

NoktaliVirgul tarafından 16/Haz/21 11:37 tarihinde düzenlenmiştir

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Bende virüstotal de taratıyorum önce

https://www.virustotal.com/gui/home/upload

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

şu iki mesaj bi tek bana mı ikinci hesabın multi hesap olma ihtimalini çağrıştırdı? 

Çok sıkılıyom
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Norton ile önce tarıyorum sonra kuruyorum. Norton a güveniyorum ben.

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Hiç yapmadım bugüne kadar lan, az dikkat edeyim yüklerken :D

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

Hiç yapmadım bugüne kadar lan, az dikkat edeyim yüklerken :D

^^D`

~@~

bu @NoktaliVirgul, tam adam ya. (dur şu mesaj'ı bir düzenleyeyim.: )

NoktaliVirgul bunu yazdı

Root isteyen uygulamaları, kendi Orjinal sitesi'nde ücretsiz paylaşıl'mıyorsa, crack'lisını  indirmiyorum.

Örneğin Lucky Patcher, Root istiyor fakat ücretsiz, piyasa'da bilinen bir program. XDA'da yada Piyasa'da bilinen Root isteyen Uygulamalar için ,Crack ihtiyacı olmuyor pek.

ama Root isteyen, Play Store'da bulunan, Paralı bazı uygulamanın crackli'sini indirmek için uğraşmıyorum. parasını verip alıyorum: Örneğin:  Ice Box (kullanmadığınız uygulamaları dondurup arka planda çalıştırmıyor. Tıklayınca hemen çözüp uygulamayı açıyor. Arkaplanda boş yere çalışan banka,alışveriş,uber vb uygulamaları dondurdum. Pil Süresine de güzel katkısı oluyor bence.) Bu uygulamanın xposed gibi kendi FrameWork'ü  falan yükleniyor, çinli kardeşlerimiz yapmış. crackli güncel sürümünü bulamadım ve aldım.

Geri kalan uygulamalar için Rus kardeşlerimize güveniyorum :D -> www.4pda.ru  (umarım başka yere yönlendirmez. ^^`)

Örneğin mod'lu Spotify'ı, 4pda'dan indiriyorum, hiç sorun yaşamadım.

Youtube Vanced -> vancedapp.com

Mod'lu Whatsapp için, müslüman Modder kardeşlerimize güveniyorum :D 

Telegram ve İnstagram için, rastgele bulduğum mod'lu uygulamalara güvendim. kullanıcısı Çok Olan sistemlere güveniyorum açıkcası. güvenilir yerden yükleyin. Ben 4pda derim. Xposed modüllerinin crackli'lerini de oradan indirip yüklüyorum. şimdiye kadar sorun yaşamadım.

RitmFarbRacourci tarafından 16/Haz/21 16:20 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı

şu iki mesaj bi tek bana mı ikinci hesabın multi hesap olma ihtimalini çağrıştırdı? 

Hahah 😁 arkadaşı tanımıyorum bile. Eminim o da beni tanımıyordur. Umarım birgün tanışırız 😁

Edit: yanıt attığımda bana da öyle gelmişti :)

serhat8102 tarafından 16/Haz/21 20:01 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1442 Toplam Mesaj: 14
apk