folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Aponun Can Dostları Kim Bilin Bakalım

Aponun Can Dostları Kim Bilin Bakalım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    birgaripaskbestesi's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:
    -----------------------------

Hocam sadece mhp grubu karşı çıkıyor tbmmnin tutanaklarında bunu görebilirsin.Açık oylama isteniyor hatta kimin ne mal olduğu ortaya çıksın diye orda katekulleye getiriliyor. gazel okumuyorum tbmmnin resmi kayıtlarına o tarihin tutanaklarından ulaşabilirsiniz.

Bana 1 tane mhp den başka grup hadi grubu geçtim m.vekili getirin red oyu verdim diyen. Mhp nin mvekili sayısı belli red oy sayısı belli gelin siz yapın yorumu.

Tamam işte o tutanaklara ulaştır bizi ? yayınla burda? yada link ver?

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jizz_jix
    jizz_jix's avatar
    Erkek

Şu Hale bak lan bunların taaaa amk bunlar vatan haini değilde ney

under abi sana sonuna kadarda katılıyorum ...

Nitrous  Hocam sanada teşekkür ederim bunları payşatığın için.

TURKCELL
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Gündem değiştirmede ve madura yatmada AKP hükümeti Dünya siyasetinde çığır açmıştır.
    Her zaman su yüzüne çıkmak için binbir yalan ifadelerle ve ' bakın bizi mağdur ediyorlar.' dercesine dökülen timsah gözyaşları ile hem bölücü örgüt hemde dış güçlerin Türkiye üzerindeki emellerine 'siyasi' zemin hazırlayan ortak olmuştur AKP.

Artık halk bilinçlenmekte ve olayların daha net farkına varmakta.

Belgeli araştırma için arkadaşımıza ayrıca teşekkür ederim.

10 numara olmuş!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    Banlanmış Üye
    Erkek

underzero bunu yazdı:

buyrun burdan yakin

http://www.internethaber.com/basbakanin-sozleri-beni-rahatsiz-ediyor..-9892y.htm

veya

http://www.etikhaber.com/content/view/87093/48/

benim sorumun cevapları bunlar değil ki?

gariplikten arta kalan zamanların yüksündürdüğü bir yalnızlık benimkisi... http://www.gezgin.web.tr
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Apo'nun asılmasını geçtik artık önemli biriymiş gibi haber sitelerinde her olay sonrasında görüşlerine yer veriliyor. Her hafta apo ordan Türkiye'nin gündemini yorumluyor. Terör örgütünü ordan yönettiği zaten kesin birşey. Basın toplumu şu an alıştırma aşamasında. Doğudaki tüm sorunlar tamamen Ergenekon üstüne yüklenerek pkk meşru müdafa yapıyor imajı çiziliyor. aponun görüşlerine yer verilerek böyle şerefsiz biri toplumun gözünde normal biriymiş gibi gösteriliyor. Bunu kademe kademe çıkartırlar oradan. İlk kademe olan koğuş sistemiyle zaten cezasını hafiflettiler. İlerde daha da hafifleyecek ve bir yasa boşluğuyla serbest kalacak. ABD'de olacaktı elektrikli sandalyeye oturduğu günden bu yana toprakta kemiği kalmazdı. Siz gözünüzün önündeki teröristi vurmayın. Sonra vatan millet sakarya. Millet gitsin canını ortaya koysun. Olan küçük askere olsun. Bataklığı kurutmayın gelen sivrisinekleri avlayın. Bunlar gözümüzün önünde olurken kimse doğuya gidipte vatan kurtaracağını sanmasın her kim gidip şehit olursa sadece bok yoluna gitmiş olur.

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

birgaripaskbestesi bunu yazdı:

Nitrous bunu yazdı:

Hocam sadece mhp grubu karşı çıkıyor tbmmnin tutanaklarında bunu görebilirsin.Açık oylama isteniyor hatta kimin ne mal olduğu ortaya çıksın diye orda katekulleye getiriliyor. gazel okumuyorum tbmmnin resmi kayıtlarına o tarihin tutanaklarından ulaşabilirsiniz.

Bana 1 tane mhp den başka grup hadi grubu geçtim m.vekili getirin red oyu verdim diyen. Mhp nin mvekili sayısı belli red oy sayısı belli gelin siz yapın yorumu.

Tamam işte o tutanaklara ulaştır bizi ? yayınla burda? yada link ver?

Buyur hocam gizli bir belge değil araştıran herkes nelerin döndüğünü kimin şerefsiz kimin şeref sahibi olduğunu açık bir şekilde görür.Verdiğim link tbmm nin resmi sitesinden gerçek tutanaklardandır."Komplo" filan demesin kimse baykal gibi.

İddaa ediyorum bu adresteki belgeyi önyargılarından arınmış bir şekilde okuyan her Türk genci isterse marksist olsun isterse en kızıl komünist yada şeriatçı olsun vatanını seviyorsa gerçekleri ap açık görür vicdanının sesini sandığa yansıtır.Ben bunun için paylaşmıyorum sadece bunları doğruları bilin iftira atmayın kandırılmayın mazlum edibiyatıyla yeter.

En son yapılan 2 konuşmayı buraya yazıyorum 

Büyük Atatürk'ün bu hitabesini okumamızdaki yegâne maksat, iki günden beri bizi acı içinde kıvrandıran, Yüce Milletimizi acı içinde kıvrandıran; tarihin en büyük medeniyetlerini ve devletlerini kurmuş olan Yüce Türk Milletini, bu Yüce Parlamentoda aciz, beceriksiz, zavallı, borç batağında bunalmış, boğulmuş, kendi kendini yönetemeyen bir millet ve devlet olarak gösterip, Avrupa Birliğine jurnallayacak derecede, kendini kaybetmişçesine, yanlış bir üslupla, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin içinde bulunmuş olduğu sıkıntıları ve çıkmazları, Avrupa Birliğine ihbar edercesine, onun kapılarında imkân dilenmek adına, Türk Milletinin şahsiyetinden, kimliğinden, kişiliğinden taviz vermek pahasına ve Türk Milletinin malına, canına, namusuna kasteden bebek katili Abdullah Öcalan'ın yaşatılmakla ödüllendirilmesine göz yuman bu Avrupa Birliği uyum yasalarını buradan protesto ediyoruz. (MHP sıralarından alkışlar)

Avrupa Birliğine girebiliriz, Avrupa Birliğine asırlar önce girmişiz. Avrupa Birliğine, Avrupa topraklarına çakmış olduğumuz Türkleri kıyamete kadar oradan çıkarmak da mümkün değildir.

Burada, elbette ki, heyecanımızı yeteri kadar anlayamayan veya anlayan arkadaşlarımız var.

Değerli arkadaşlar, siyaseti, ekonomiyi, sosyal meseleleri, hukuku, insanla ilgili, toplumumuzla ilgili aklımıza gelen her şeyi burada konuşabiliriz, ihtilaflı olabiliriz, iktidar, muhalefet burada çatır çatır bu meseleyi tartışabilir, bunda bir mahzur yoktur; ama, hepimizin olmazsa olmazı dediğimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü noktasında, geleceğe dönük, onu tehlikeye atacak atılacak her adımdan kendimizi korumamız ve sakınmamız gerekir.

Bu sıralarda, doğu ve güneydoğudaki illerimizden seçilip gelen, bileğinin hakkıyla Parlamentoya gelip Türk Milletine milletvekilliği yapan arkadaşlarımı tanıyor ve biliyorum; ama, şu iki günden beri şaşırıyorum. Bu partiler, Anavatan Partisi, Demokratik Sol Parti, Doğru Yol Partisi ve diğer partiler, Saadet Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, değerli arkadaşlar, bu insanlar devlette görev yapmış insanlar, Genelkurmayın, askerî birimlerin, millî istihbarat teşkilatlarımızın ve sair istihbarat kaynaklarının raporlarından haberi var.

Avrupa Birliğinin içinde odaklanmış olan birtakım güçlerin, PKK'yı ve KADEK'i nasıl desteklediğini, nasıl finanse ettiğini bildikleri halde; onların gelişmesine, palazlanmasına ve geleceğe dönük, Türk Milletine kastetmesine müsaade edecek kanunları çıkarmaya nasıl vicdanları elveriyor?!

Onları Allah'a havale ediyorum, saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Aleyhte söz isteyen diğer milletvekillerinin adlarını okuyorum: Ağrı Milletvekili Sayın Nidai Seven, Adıyaman Milletvekili Hasari Güler.

Lehte söz isteyenleri okuyorum: Elazığ Milletvekili Mustafa Gül, İstanbul Milletvekili Masum Türker.

Lehinde bir kişiye söz verebildiğim için, Elazığ Milletvekili Sayın Mustafa Gül'e söz veriyorum; buyurun. (MHP sıralarından alkışlar)

Son söz milletvekilinin.

ASLAN POLAT (Erzurum) - Hocam lehinde mi konuşacak?

BAŞKAN - Sayın Polat...

Sayın Gül, buyurun.

MUSTAFA GÜL (Elazığ) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; biz, Yüce Milletin iradesine saygı duyan, Türk milliyetçiliğine inanmış yiğit insanlarız. Bu Meclisin çatısı altında görev yapan ve Anayasaya sadakatinden emin olduğumuz sizlerin de, bu yasaya, gönlünüzce oy verdiğinize inanmıyoruz.

Ben, şunu belirterek huzurlarınızdan ayrılmak istiyorum: Lütfen, vicdanınızın sesini bir kez daha dinleyin ve bu yasalara hayır deyin.

Saygılar sunuyorum. (MHP sıralarından alkışlar)

BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, teklifin tümünü oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler...

İSMAİL KÖSE (Erzurum) - Açık oylama talebimiz vardı Sayın Başkan.

BAŞKAN - Açık oylama talebi yok...

SALİH KAPUSUZ (Kayseri) - Oylamaya geçildi Sayın Başkan. "Kabul edenler" dediniz.

İSMAİL KÖSE (Erzurum) - Gönderdik Sayın Başkan.

BAŞKAN - Efendim, önergeyle olur açık oylama talebi, yoktu; gönderseydiniz yapardım. 

Kabul etmeyenler... Teklif kabul edilmiş ve kanunlaşmıştır.

Sayın milletvekilleri, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifini görüşmek için, 6 Ağustos 2002 Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere, birleşimi kapatıyorum.

uzun bir tutanak olduğu için hepsini yazmıyorum linkten tam metne ulaşabilirsiniz.

http://www.tbmm.gov.tr/tutanak/donem21/yil4/bas/b125m.htm

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EcHoLL
    EcHoLL's avatar
    Erkek

apoyu assalarda kamu üstündeki yükü azalır imralıya başka şerefsizler gönderilir  bir ülkenin generalleri yargılanıyor ve suçsuz yere mahkum ediliyorsa sorun var demektir birilerinin ipi fena halde sallanıyor demektir.

insanları Silahsızlandırmak onları köleleştirmek için En iyi Yoldur.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birgaripaskbestesi
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sayın nitrous; bende kısaca şu konuşmayı yayınlamak istiyorum. link gene aynı:

DYP GRUBU ADINA MEHMET SAĞLAM (Kahramanmaraş) - Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 890 sıra sayılı kanun teklifinin 1 inci maddesiyle ilgili olarak, Doğru Yol Partisi Grubunun görüşlerini arz etmek üzere huzurunuzdayım; Yüce Meclisi saygıyla selamlıyorum.

Bildiğiniz gibi, Avrupa Birliği süreci çok eski olmasına rağmen, aşağı yukarı, 1999 Helsinki Kararlarıyla aktivite kazanıyor. Özellikle, daha önceki Gümrük Birliği Anlaşması, bunun için temel teşkil ediyor ve nihayet bugün, Avrupa Birliği, Katılım Ortaklığı Belgesini hazırlıyor, bizim hükümetimiz de, Ulusal Programı hazırlıyor ve bir müzakere tarihi için, bize düşeni yapmanın, Ulusal Programda bulunanları yapmanın gereği için, Meclisimizi olağanüstü toplantıya çağırdık.

Bu teklifte, 1 inci madde, doğrudan doğruya idam hükmüyle ilgili, idam cezasının kaldırılmasıyla ilgili. Bugün, Avrupa Konseyinde idam cezasını kaldırmayan tek ülke biziz, 44 ülke arasında. Ayrıca, hükümetimiz, Avrupa Birliği için hazırlanan Ulusal Programda da, bu konuda taahhütte bulunmuş.

Neler olmuş: Aşağı yukarı, 1999'dan bu yana geçen zamanı, gerçekten, iyi kullanamamışız, birçok gecikmelerimiz olmuş. Örneğin, Meclisi, bu Programda bulunan hususları yerine getiremediğimizi bile bile tatile sokmuşuz, sonra alelacele çağırmışız, şimdi de, bu acelelik içerisinde bu kanunları çıkarmaya çalışıyoruz. Buna rağmen, bu alelacele gelişe rağmen, milletin menfaatı olduğu için buradayız, milletin önünü açmak için buradayız ve bu yasaların çıkarılmasına katkıda bulunmaya çalışıyoruz.

Sayın milletvekilleri, bu yasalar beş-altı gün içinde hazırlandı. Halbuki, bu hükümet, uzun ayları, uzun yılları "uyum içindeyiz" diye diye, anlaşmazlıklarını örtbas ederek harcadı. Bu hükümet, çıktı televizyon kanallarına, muhalefet bize destek vermiyor "havet" diyor; yani, evet demek istemiyor, hayır demeye çalışıyor gibi, birtakım şikâyetlerde bulundu.

Mart 2001'de bunların çıkması gerekiyordu, tarih buydu. Bugüne kadar bunları yapamayanlar, işlerini yapamayanlar, işlerini bitiremeyenler, dönüyor, muhalefeti şikâyet ediyor. Bu neye benziyor biliyor musunuz; usta hırsız ev sahibini bastırır misali... Bu hükümet, basına, medyaya çıkıyor, yaygara koparıyor. E, bu doğru bir davranış mı?

Yanlışlıklar yapıyorsunuz; mesela diyorsunuz ki: "Biz bu işleri yapmaya çalışıyoruz; ama, muhalefet karşı çıkıyor." Şimdi, muhalefetle diyalog kurdunuz mu? Ulusal Programı hazırlarken muhalefet liderlerini topladınız mı? Kendi aranızda zirve toplantıları yapıyorsunuz, kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz. Ulusal Program hakkında bu Yüce Meclise doğru dürüst bilgi bile vermediniz. Dedik ki: "Bu Mecliste, Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinin yasama karşıtı olan bir daimî komisyon kurun" bunu da kurmadınız. "Liderler zirvelerinde, dışpolitikanın bir millî politika haline gelmesi için muhalefet liderleriyle de görüşün, bilgi verin" dedik, "halkla diyalog kurun" dedik, "Avrupa Birliğini halka anlatın" dedik; anlatmadınız. Dışarıda, özel sektörün yaptığı kadar bile bir lobi faaliyetinde bulunamadınız. Şimdi, vaktinde yapamadığınız görevleriniz için muhalefetten destek istiyorsunuz.

İktidar nimetleri sizin; ama, anlaşamazsanız, payanda olmak üzere de muhalefetten görev bekliyorsunuz. Bu mu demokrasi anlayışınız?! Böyle bir demokratik sistem var mı?! Muhalefetin görevi, sizin iktidarda anlaşamadığınız noktalarda size destek olmak mı?!

Ulusal Programı hazırlayan bu hükümet, imzalayan bu hükümet; bugüne kadar Meclise bunun gereği olan kanunları getirmeyen de yine bu hükümet.

Şimdi, koalisyonun bir kanadında, Avrupa Birliği kriterlerine itiraz var; çok güzel, tamam; çözüm yolunuz nedir; reddedelim, hamasi nutuklar atalım, partimizi kurtaralım; ne pahasına; Türkiye'nin önünü tıkama pahasına. Bunun adı da milliyetçilik, vatanseverlik; öyle mi?! (DYP sıralarından alkışlar) Bu çatı altında herkes, yek diğeri kadar vatanperverdir; bunu herkes bilsin.

Şimdi, muhalefet, özellikle Anamuhalefet, Doğru Yol Partisi, Avrupa Birliğini ister görünüyor, desteklemiyor yalanını her düzeyde dillendirdiniz. Yere göğe pankartlar astık "AB'ye şartsız destek veriyoruz" dedik, anlatamadık. Getirin yasaları -bunların eksiğini gediğini elbette eleştireceğiz; düzeltmeye çalışıp destekleriz dedik; istismar ettiniz. Daha dün, bu Meclisin tam ortasında, göbeğinde, kendi Genel Başkanı başta olmak üzere, Doğru Yol Partisi, getirdiğinize destek verdi, tam kadro destek verdi. Yüzünüz kızarmayacak mı şimdi?! (DYP sıralarından alkışlar)

İdam konusunda, 35 000 kişinin kanı üzerinde olan bir katil var, bir terörist var. Şimdi... (MHP sıralarından gürültüler ) Dinle...

BAŞKAN - Lütfen efendim...

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Yüce Türk Yargısının kesin kararını üçbuçuk senedir Meclise getiremeyeceksin... (DYP sıralarından "Bravo" sesleri, alkışlar; MHP sıralarından gürültüler)

MEHMET GÜL (İstanbul) - Hadi be sen de!

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Ulusal Programın altında imzan olacak; bu, Meclisin işi diyeceksin...

MEHMET GÜL (İstanbul) - Genel Başkanına sor!

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - ...asıl dosyayı Meclise getirmeye yüreğin yetmeyecek... Sonradan uyanacaksın; nasıl uyanacaksın; seçimi duyunca uyanacaksın. (DYP sıralardan "Bravo" sesleri, alkışlar)

MEHMET GÜL (İstanbul) - Çiller'e sor Çiller'e!

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Siz, ne zaman seçimi duysanız, Öcalan'a sarılıyorsunuz, teröristbaşına sarılıyorsunuz. (DYP sıralarından alkışlar, MHP sıralarından gürültüler)

BAŞKAN - Efendim toparlar mısınız.

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Şimdi, bakınız, çıkıyor bir arkadaşınız, Çiller hükümeti zamanında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin kararından söz ediyor.

(Mikrofon otomatik cihaz tarafından kapatıldı)

BAŞKAN - Sayın Sağlam, 2 dakika uzatmıştım; lütfen, son cümlenizi alayım. Sayın Gül'ün süresini de 2 dakika uzattım, sizin sürenizi de...

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Halbuki, biz 6 no'lu protokolü imza etmedik. Bunu bilesiniz.

Bir şey daha var: Şemdin Sakık ve 39 tane katil idama mahkûm, onların dosyasını niye getirmediniz? Getiremezsiniz, yüreğiniz yetmez! Getiremezsiniz!.. (DYP sıralarından alkışlar, MHP sıralarından gürültüler)

BAŞKAN - Sayın Sağlam, teşekkür ediyorum.

MEHMET SAĞLAM (Devamla) - Şimdi, bütün bunlara rağmen, Türkiye'nin onbeş yılına, 35 000 canına ve 100 milyar dolarına mal olmuş olan teröristbaşının, Türkiye'nin geleceğine ipotek koymasına gönlümüz razı olmadığı için, bu teklife "evet" diyeceğiz, başka bir şey değil. (DYP sıralarından alkışlar, MHP sıralarından gürültüler)

..................................................................................................................................................................

Kimse kimseyi kandırmasın. Dışarıda ahkam kesenlerin içeride ne olduklarını bilemezsin. Adı üstünde siyaset bu. Körü körüne kimseyi desteklemenin futbol takımı tutar gibi parti tutmamak gerekir. Milliyetçilik dedin şeyi iyi araştır. Ülkü ocaklarını serserilerin mekanı haline getirdiler, namaz yok niyaz yok, büyüklerine karşı saygı yok sevgi yok. Ne tür pislik ararsan çoğu 18-22 yaşlarında birikmiş gençlerde mevcut. Sadece kavgaya  hep beraber gitmekle olmaz. Daha ne diyim ki. Konuşmadan bi haber, rahmetli TÜRKEŞ'in mirasını darmadağın etmekle meşgul bir yönetimlede pek fazla bir şey beklenemez doğrusu. İktidardayken elindeki imkanları kullanmayacaksın sonrada seçim meydanlarında artistlik yapacaksın.Bu son yazım. Bi dahada bu konuyla alakalı konuşmak istemiyorum. İnsanların kendinizi kullanmasına izin vermeyin son cevabımda bu.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

birgaripaskbestesi bunu yazdı:

Kimse kimseyi kandırmasın. Dışarıda ahkam kesenlerin içeride ne olduklarını bilemezsin. Adı üstünde siyaset bu. Körü körüne kimseyi desteklemenin futbol takımı tutar gibi parti tutmamak gerekir. Milliyetçilik dedin şeyi iyi araştır. Ülkü ocaklarını serserilerin mekanı haline getirdiler, namaz yok niyaz yok, büyüklerine karşı saygı yok sevgi yok. Ne tür pislik ararsan çoğu 18-22 yaşlarında birikmiş gençlerde mevcut. Sadece kavgaya  hep beraber gitmekle olmaz. Daha ne diyim ki. Konuşmadan bi haber, rahmetli TÜRKEŞ'in mirasını darmadağın etmekle meşgul bir yönetimlede pek fazla bir şey beklenemez doğrusu. İktidardayken elindeki imkanları kullanmayacaksın sonrada seçim meydanlarında artistlik yapacaksın.Bu son yazım. Bi dahada bu konuyla alakalı konuşmak istemiyorum. İnsanların kendinizi kullanmasına izin vermeyin son cevabımda bu.

Kimseyi kandırma amacım yok  kaç yaşındasın bilmiyorum ama kolay kanacak bir insan olmadığını biliyorum.Sen ne kadarını biliyorsan bende en az o kadar farkındayım hocam olayların.Hocam ben ispatlamak için uğraşıyorum delillerle kendim ikna olmasam insanları nasıl ikna edeyim.

Almışınız ağzınıza bi gazel okuyup duruyorsunuz.Seninle ne milliyetçiliğimi tartışırım nede ülkü ocaklarını.Nasıl oluyorda böyle bir genelleme yapabiliyorsun.Mantığına nasıl sığrıdabiliyorsun bunu.Türkeş'in adını ağzına alıyorsun ama onun düşüncelerinden bihaber olduğun ortada.

Okuduğunu anlayamayan biri için boşuna yazıyorum biliyorum ama başkaları okurda gerçekleri anlar belki.

Aihm den gelecek olan kararı beklemek için atılan bir imza var.Hoş karar idam cezasının bozulmasını dahi verse iplenmeyecek direk mecliste oylamaya sunulacaktı. Neden o kadar beklediniz diyenlere cevap.Bahçeli olmasa Ecevit de kendi ağzıyla söylüyor idama karşı olduğunu yılmaz da ab ye başvuru sürecinde kaldırılması taraftarı.Ama Bahçeli tamam gitsin bakalım aihme karar çıkana kadar bekleyelim çıktığı vakit karar ne olursa olsun biz mecliste oylarız diyor ve kabul ettiriyor.Hatta oraya bir madde daha koyduruyor diyor ki eğer terör bunu fırsat bilip tekrar azarsa o zaman mahkeme filan beklemem direk meclise götürür asarım diyor.Ki o dönemde terör resmen bitme noktasına gelmiştir. tsk nın raporlarında bunu görebilirsiniz.Aksini iddaa eden var mı? Var ise hiç üşenmeden ispatlarım vatandaşlık görevi sayıyorum bunu kendime.

daha önce neredeydin diyenlere söylüyorum.Arkadaşlar farzedelim yukarda söylediklerimi kabul etmediniz tamam.Peki bunun erkeni geçi mi var hadi mhp hata yaptı bu ülkeyi tek seven o ama görevini ihmal etti apoyu asmadı.Diğer partiler ne burda? onlar neden getirmedi o zaman meclise onlar bu ülkenin evladı değil mi senin benim vergilerimle maaşlarını almıyorları mı? bu ülkeyi tek savunacak olan mhp mi? Görünen o ki öyle olmuş.Diğerleri hiçbirşey yapmıyor Mhp yapınca terörü kullanıyor terörle besleniyor deniliyor.Pes be kardeşim insaf.Sen getir teklifi mhpde versin oylarını.Ama yok ülkeyi mhp savununca yok oy peşinde yok milliyetçilik senin tekelinde değil denir.İşe gelince hiçbiri birşey yapmaz lafta kalır tüm vatanseverlikleride milliyetçilikleride.

O paylaştığın metinde 6. protokolü imzalamadıklarını söylüyor dyp milletvekili sağlam.E be arkadaşım oku yukarda mhp sözcüsü 6. protokolden söz etmiş mi 11.protokolden bahsetmiş 6. protokol sözünü söyleyen 

"YASİN HATİBOĞLU (Çorum) - Sayın Başkanım, Sayın Aydın Genel Kurulu yanlış bilgilendirdi; 6 nolu Protokolün sadece imza bölümünü okudu, protokolün muhtevasını okumadı...

BAŞKAN - Teşekkür ediyorum; anlaşıldı...

YASİN HATİBOĞLU (Çorum) - İzin verin efendim, izin verin...

BAŞKAN - Efendim, müteakip maddede söz alıp, bunu söyler misiniz.

YASİN HATİBOĞLU (Çorum) - 6 nolu Protokol...

KORAY AYDIN (Ankara) - 6 nolu Protokol değil, 11 nolu Protokol."

Koray Aydın'ın meclis konuşması burada 

"Başbakanlığını Sayın Necmettin Erbakan'ın, Başbakan Yardımcılığını da Sayın Tansu Çiller'in yaptığı hükümetin 1997 yılında altına şatafatlı imzalarını kondurdukları bu 11 inci protokoldür. "

Şu sözüde çok ilginçtir

"Bir şey daha var: Şemdin Sakık ve 39 tane katil idama mahkûm, onların dosyasını niye getirmediniz? Getiremezsiniz, yüreğiniz yetmez! Getiremezsiniz!.."

Bu nasıl bir mantık arkadaşım.Onlarda zaten terörden suçlu aynı yasa onlar içinde geçerli.Zaten apo piçi için yazmıyor kanun maddesinde böyle adamlarda m.vekili oluyor ya yazık cidden.Getiremezsiniz diyor yüreğiniz yetmez diyor bu bana dengir mir mehmet fırat denen adamın apoyu asamazsınıs astırtmam buna izin vermem diye geçenlerde meclisteki havlayışını getirdi aklıma.Hatırlayanınız yoktur onuda şimdi.Onunda belgelerini getiririm isteyen olursa.Selamlar.

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
Toplam Hit: 12692 Toplam Mesaj: 72