Apple Kimliği Kilitlendi(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

S.a Mürid(e)lerim,

bir şahıştan bilerek çöp niyetine uğraşırım diye 5s aldım

tabi apple kimliği kilitli olduğu için,

bi gün bi anda karşısına apple kimliğiniz güvenlik nedeniyle kilitlendi uyarısı gelmiş ve iforgot.apple.com sitesine girip şifreyi değiştirmek istemiş ve sistem doğum tarihini sormuş doğru girdiği doğum tarihini yanlış diyor 

ve nedense email adreside bilmediği bir yahoo mail ile değiştirilmiş, anlicanız sanırım apple kimliği başka biri tarafından kurcalanmış ve bu duruma düşmüş,

ben şahıştan kimlik fotokopisini ve apple şifresini bütün bilgilerini aldım,

şimdi mail yoluyla derdimi anlatsam bana yardımcı olurlarmı ve hangi maile atmalıyım,

telefon ile anlatmaya çalışsam kimliği fakslasam doğum tarihini oradan müdehale edip düzeltirlermi,

yada ne bilim apple kimliğim çalındı desem yani nasıl bir yol izlesem sonuca ulaşırım bi yardımcı olurmusunuz,

bi beyin fırtınasıyla sonuca ulaşabilirmiyiz diye düşünüyorum,

şimdiden herkese çok teşekkürler..

EK NOT: Faturası malesef yok ve bulmamda çok zor..

emnimax tarafından 23/Oca/17 01:04 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

faturası ile birlikte apple a gönderiyorsun

açıp geri gönderiyorlar 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

faturası ile birlikte apple a gönderiyorsun

açıp geri gönderiyorlar 

şimdi not olarak ekledim  malesef fatura yok 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Fatura yoksa cihaz çöp.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Fatura yoksa cihaz çöp.

Anlıyorum sizi evet fatura yoksa cihaz sadece parçalık satılmak zorunda ama ben apple kimliği üzerine yürüyeceğim sonuçta apple kimliği çocuğun çalınmış sanırım apple kimliğini kurtarırsam telide kurtarıcam çünkü 

sizce düşüncem sonuçsuz mu kalır ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

O güvenlik önlemini kaldırmanın iki yolu var: Ya Apple kimliğini bir türlü kurtarıp iphone bul devre dışı bırakmak ya da fatura gönderip Apple tarafından kaldırılmasını sağlamak. Fatura yoksa ikinci seçenek gider. Eğer satan kişi hesabının çalındığını düşünüyorsa yani daha önce kullandığı e-mail başka bir e-mail ile değiştirildi diyorsa arayın destek hattını onlar sizi yönlendirir zaten. Hesap sahibi araması gerekiyor, sendeki kimlik fotokopisinin bir anlamı yok.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek
    emnimax bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Fatura yoksa cihaz çöp.

Anlıyorum sizi evet fatura yoksa cihaz sadece parçalık satılmak zorunda ama ben apple kimliği üzerine yürüyeceğim sonuçta apple kimliği çocuğun çalınmış sanırım apple kimliğini kurtarırsam telide kurtarıcam çünkü 

sizce düşüncem sonuçsuz mu kalır ?

sonuçsuz kalır kalmalıdırda, apple güvenliğe önem veriyorsa, çalıntıya karşı gösterecek bir belgen olmadığında hiç bir şekilde yardımcı olmamaları gerekir. Bence nolursa olsun faturan vs yoksa o telefonu açmamalılar. Nasıl bir insan telefonunun faturasını kaybeder? Adamlar ne bilsin çalıntı telefon için yardım edip etmediklerini? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

O zaman aldığım arkadaşın araması daha mantıklı sanırım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Fbi açamadı o kilidi,

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2016/03/160301_apple_fbi_brooklyn_davasi

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

benim yeğende de ipad 2 midir nedir ondan var o da ekran kilit şifresini unutmuş cihaz şimdi açılmıyor. babası da arabistan dan almış hacdayken fatura filan yok. demekki cihaz çöp a.q

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Geçen yaz bu yöntemle bir iphone 4 cihazı açtım.Yeni sürüme güncellenmemişse cihaz bir dene derim.

https://www.youtube.com/watch?v=yoJ6fAEjfsM

baba3232 tarafından 23/Oca/17 22:41 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
Toplam Hit: 2757 Toplam Mesaj: 14
iphone iphone 5s apple kimliği kilitlendi güvenlik sorusu