Apple Mı, Samsung Mu Kavgası Kanlı Bitti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JahR
    JahR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

iPhone ve Android işletim sistemine sahip akıllı telefonların ‘hangisinin daha iyi olduğu’ konusu üzerine tartışan iki oda arkadaşı hızlarını alamayıp birbirlerini bıçakladılar. ABD’nin Oklahama eyaletinde gerçekleştiği bildirilen olay sonucunda iki gencin de hayati tehlikesinin bulunmadığı, tedavilerinin hastanede devam ettiği açıklandı. Olay sırasında iki gencin de sarhoş olduğu belirlenirken yerel radyo istasyonu KTUL’da polisin konuya ilişkin görüşlerine de yer verildi. Buna göre gençlerden birinin diğerinin kafasında bira şişesi kırdığı, iki kişinin de üzerinde bıçak yaralarının bulunduğu bilgileri paylaşıldı.

Konu, ABD’de önde gelen medya organlarında ‘Windows Phone’un onuru için kim mücadele edecek?’ gibi ilginç ifadeleri beraberinde getirirken tüm dünyada uzun ve genelde keyifli tartışmalara sahne olan ‘Android mi iOS mu’ tartışmaları da böylelikle ilk defa kanlı bitmiş oldu.

beyin derki; ya beni kullan, ya da kafana sık ulan!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

olmayan beyin tahtanızı sikiyim

Cigu bigule :(
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

Hiç şaşırmadım. 

Fanboy olmaya gerek yok. Ikisininde iyi kötü yönleri var. Baglanmayacaksin :)

Sharpshooter bile ayrılmıştı bu konu yüzünden.  Okuyorsa selam olsun.

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tahribat'tada banlı bitti. 

mkyb tarafından 18/Nis/15 14:13 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

la konu açmak istemedim ama burda android ios falan görünce yazasım geldi.

elimde bi iphone 4s var, dingil dingil melodiler seçebiliyorum, kendi istediğim parçayı zil sesi yapamıyorum.

google eyledim, bulduğum yöntemleri iki saat denedim, itunes ile şöyle yap böyle yap, 40 sn seç, convert to acc yap falan

çıkmıyor benim itunes'da o menüler. itunes'u güncelledim yine çıkmıyor.

en son sövdüm saydım, androidin canına kurban dedim. tıklıyon tuşa melodi oluyor.

bu nedir yaw, la koskoca apple'sın mp3 ü melodi yapacak bir ayar koyamıyon mu oraya..

tez zamanda nakit ayarlayıp kurtulacam apple'dan iphone'dan falan.

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

beni hiç şaşırtmayan haber. hatta etrafımdaki fan boyları gördüp keşke bunlar da birbirini bıçaklasa dediğim de oluyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

İnsan hayret ediyor. Telefon amk cebimden çıkardığım zaman ya vakit öldürmek için oyun oynarım, ya gerekli durumlarda arkadaşlarıma mesaj atarım yada birini ararım. Telefon la altı üstü.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

la konu açmak istemedim ama burda android ios falan görünce yazasım geldi.

elimde bi iphone 4s var, dingil dingil melodiler seçebiliyorum, kendi istediğim parçayı zil sesi yapamıyorum.

google eyledim, bulduğum yöntemleri iki saat denedim, itunes ile şöyle yap böyle yap, 40 sn seç, convert to acc yap falan

çıkmıyor benim itunes'da o menüler. itunes'u güncelledim yine çıkmıyor.

en son sövdüm saydım, androidin canına kurban dedim. tıklıyon tuşa melodi oluyor.

bu nedir yaw, la koskoca apple'sın mp3 ü melodi yapacak bir ayar koyamıyon mu oraya..

tez zamanda nakit ayarlayıp kurtulacam apple'dan iphone'dan falan.

hocam apple ın stratejisini anlamak gerek. Ben ios ve android için yazılım geliştiriyorum, android cidden bir çok şeye izin veriyor, apple da her şey bir kapalı kutu gibi, çok şeyden mahrumsun, adamlar sistemini dışarıya açmıyorlar, düşün normal bir kullanıcı bataryayı bile değiştiremiyor :) 

bu hemen hemen apple ın tüm tasarımlarında da böyle. mac de kullanıyorum ipad de hepsinde aynı mantık var. Adamların kendine göre bir standartı var. Farklı laptopların adaptörleri birbirine uyumlu olabiliyorken apple ın ki farklı, adamlar modeller arasında bile bu farkı koyuyor. iphone 4s in şarjı 5 uymaz, ama 5-5s ve 6 uyumlu, belki 7 farklı olur.

Adamlar bu şekilde sistemlerini kuruyor, bu elbette bazı avantajlar getirmiş durumda, acaba android kadar açık olsaydı ve pahalı olsaydı bu kadar tutulabilir miydi? bunları elbette onlar da düşünmüştür ve üretim politikalarını böyle belirlemişler. Kendi standartını kullanıcılara kabul ettiriyor. İnsanlara dar seçimler verdiği halde yine de piyasada çok öndeler ve ürünlerin kaliteleri de çok yüksek.

Benim bir fanlık durumum yok, ama genel olarak her türlü ürünü kullanmış,görmüş,incelemiş biri olarak apple diğerlerinden ayrılıyor. Bu farklar iyi de kötü de olabiliyor son kullanıcı için ama apple her durumda kazanıyor :)

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    hadi su sorunun cevabini verin. iphoneden daha saglam telefon uretilse onu alir misin? hayir almazsin ne diyeceksin bu apple dan daha iyi saglam telefon mu diceksin. cevap: apple = yarattigi ayricalik hissi yani egodur. mesela ferrari. asla 300 basamayacaksin ama cmylmz aliyor neden? cunku o ayricalikli. apple sahibi olan kendine sorsun apple m var bn dierlerinden daha farkliyim diyor mu demiyor mu sorsun kendine. hediye apple i olanlar haric :) zeybekustasi tarafından 18/Nis/15 18:13 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    hadi su sorunun cevabini verin. iphoneden daha saglam telefon uretilse onu alir misin? hayir almazsin ne diyeceksin bu apple dan daha iyi saglam telefon mu diceksin. cevap: apple = yarattigi ayricalik hissi yani egodur. mesela ferrari. asla 300 basamayacaksin ama cmylmz aliyor neden? cunku o ayricalikli. apple sahibi olan kendine sorsun apple m var bn dierlerinden daha farkliyim diyor mu demiyor mu sorsun kendine. hediye apple i olanlar haric :)

iPhone'da mesele yazılım. Android telefon tonla var fakat iOS telefon bir tane. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    hadi su sorunun cevabini verin. iphoneden daha saglam telefon uretilse onu alir misin? hayir almazsin ne diyeceksin bu apple dan daha iyi saglam telefon mu diceksin. cevap: apple = yarattigi ayricalik hissi yani egodur.

hocam sağlamlıktan kastın nedir :) eski takoz telefonlar daha sağlam olabiliyor. iphone düştüğünde ekranı çabuk kırılıyor, çabuk çiziliyor, çok hassas v.s. 

apple ın sunduğu özellikleri sunabilecek mi? adamların mallarındaki kaliteye baktın mı hiç? ben macbook kullanıyorum, ondan önce asus laptobum vardı, başka laptoplarda kullandım ama kasalarında bile bir sürü fark var. Biri plastik kasa üretir biri aliminyum. Biri çok ince tasarım geliştirir, retina ekran kullanır diğeri takoz gibi makinedir. Birinin işletim sistemine virus/trojan bulaştıramazsın kolay kolay,diğeri yamalı gömleğe döner :) 

Anlayamadığın olay şu :) biliyorsun ben isviçre'de yaşıyorum ve buradaki insanların çoğu apple ürünleri kullanıyor. Bu adamların ego ile derdi yok aksine kalitenin peşindeler. Biz türkler önce fiyatına bakarız sonra kalitesine bakarız. Ama burada para sorun olmadığı için kaliteye bakılır. Ben türkiyede çok gördüm telefonuyla hava atmaya çalışan dangalakları.. işte o bahsettiğin ego onlar için geçerli.

Bunun genellemesini yapamazsın, çünkü iyi eğitim almış, ufku geniş insanlar egoları aşmıştır. Onları böyle dar bir görüşle yargılayamazsın, öyle bir şey yaparsan da komik duruma düşersin. Ama cahil olan bir halk arabasıyla, parasıyla, gözlüğüyle elbisesiyle bilmem neyiyle sükse yapmaya çalışır, çünkü ufku dar bu kadar görmüş..

Dikkat edersen iyi eğitim almış proflar kendilerine çok bakmazlar. Benim nasa da çalışmış hocam vardı türkiyede, ve bu adam bana göre tüm egoları aşmış biriydi ve o sebeple çok sevilirdi. Bu adam eğer iphone kullanıyor olsa ya da mac, diyemezsin ki egosunu tatmin etmek için yapıyor..

Sen çevrendeki aciz insanları gözönüne alarak bunu genelliyorsun ama böyle değil, senin de aşman gereken çok şey var.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
Toplam Hit: 2405 Toplam Mesaj: 19