folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Araba Kompresörünü Evde Çalıştırma

Araba Kompresörünü Evde Çalıştırma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Kompresörün sadece araba çakmak girişi var. İnternetten aşağıdaki ürünü araştırmadan aldım. Deneme yapınca çalıştıramadım. Sonra amperin düşük geldiğini öğrendim.  En uygun çalışabilecek adptör nasıl ayarlanabilir?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/cakmak-fisi-220-cevirici-narita-platoon-1-kalite-165937888

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Sanıyorum senin tam tersine ihtiyacin var. 

Cihaz 12V DC otomobil içinse, 

Kompresörun üzerinde gücü yazar, mesela 120w,

o halde kabaca 12V 10amper bir güç kaynağına ihtiyacin var. P=V x I şeklinde. 

O güç kaynağınin da ucuna cakmaklik için konnektor bağla bu kadar. 

Kompresörun etiketinin fotosunu koyar misin. 

Benim hiçbir şey umrumda değil..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Kompresörün üzerindeki plaka bilgilerini verseydin hangi değerlerde biradaptörün lazım olduğunu söyleyebilirdik.

Şu anda açtığın konu aynı dh deki efsane "bir şarkı arıyordum, ismini bilmiyorum ama çok güzeldi neydi acaba arkadaşlar" konusuna benziyor.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Yarın kompresörün üzerindeki bilgilerin fotoğrafını çekeyim fotoğrafı şuan işteyim. Arabadaki akü 12v 72 amper. Bu aküyle sorunsuz çalışıyor.

Ürün bunun birebir aynısı:

http://www.sanalpazar.com/12v-250-Psi-Arac-Hava-Kompresoru-Lastik-Sisirme__isp5641438

baracuda81 tarafından 27/Haz/15 02:33 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

12v 10A yeterli olacaktır. PSU varsa oda işini görecektir.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Abi akünün amperi önemli değil. Önemli olan çakmak girişinin kaç amper çıkış verdiği. Biraz baktım 6 amper çıkış veriyor gibi gözüküyor, kendi arabanın çakmak girişi için olan sigortasına bakarak da kaç amper verebildiğini görebilirsin.

Bana göre laptopların adaptörlerinden 12v 6 amperlik bir adatör işini görür. Adaptörün laptop için olan girişini kesip çakmak girişi bağlarsan cillop olur.

Ama gene de garanti olsun diye kompresörün üzerindeki bilgileri vermen iyi olur. Çünkü amper arttıkça adaptörün fiyatı da artar. Bilgileri verirsen optimum fiyattaki adaptörü seçebiliriz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Abi akünün amperi önemli değil. Önemli olan çakmak girişinin kaç amper çıkış verdiği. Biraz baktım 6 amper çıkış veriyor gibi gözüküyor, kendi arabanın çakmak girişi için olan sigortasına bakarak da kaç amper verebildiğini görebilirsin.

Bana göre laptopların adaptörlerinden 12v 6 amperlik bir adatör işini görür. Adaptörün laptop için olan girişini kesip çakmak girişi bağlarsan cillop olur.

Ama gene de garanti olsun diye kompresörün üzerindeki bilgileri vermen iyi olur. Çünkü amper arttıkça adaptörün fiyatı da artar. Bilgileri verirsen optimum fiyattaki adaptörü seçebiliriz.

kompresör yüke bindiğinde laptop adaptörünü yakacaktır.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

prize takılan çakmak fişleri görmüştüm hatta dedim kendi kendime adam evde araç çakmak fişine niye ihtiyaç duysun

aliexpressde görmüştüm araştır

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Kompresörün her tarafına baktım 12v dışında hiçbir bilgi yazmamışlar. 19v adaptör, 9 volt pil denedim çalıştırmadı. Psu ile deneyeceğim, bilgisayarda 12v çalışıyor, mantıklı geldi.

"Prize takılan çakmak fişleri görmüştüm hatta dedim kendi kendime adam evde araç çakmak fişine niye ihtiyaç duysun aliexpressde görmüştüm araştır"

zaten böyle bir çakmak fişi alıp çalıştıramadığımdan bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Cevaplar için teşekkürler

baracuda81 tarafından 27/Haz/15 09:11 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    baracuda81 bunu yazdı

Kompresörün her tarafına baktım 12v dışında hiçbir bilgi yazmamışlar. 19v adaptör, 9 volt pil denedim çalıştırmadı. Psu ile deneyeceğim, bilgisayarda 12v çalışıyor, mantıklı geldi.

"Prize takılan çakmak fişleri görmüştüm hatta dedim kendi kendime adam evde araç çakmak fişine niye ihtiyaç duysun aliexpressde görmüştüm araştır"

zaten böyle bir çakmak fişi alıp çalıştıramadığımdan bu konuyu açma ihtiyacı duydum.

Cevaplar için teşekkürler

Ramazanda bana birşeyler oldu ben sanki ben değilim amk 

Youtube Kanalıma Abone olan herkese Mesir macunu göndereceğim :) >>> http://bit.ly/2FH1kln . her hakkım saklıdır®™ Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drakan
    drakan's avatar
    Erkek

https://im0-tub-tr.yandex.net/i?id=6128454e027c762ead16059aa4eb6e9f&n=33&h=170

şerit led çalıştırdığın adaptörlerden yokmu. onlar 12 voltluktur. çamaklık girişini kes, artıyı artıya , eksiyi eksiye bagla çalışır. laptop adaptorunu bağlayıp 19 voltta yakmadıysan tabi.oda bi ihtimal.

Edit:220 Volta dikkat et çarpılma...

drakan tarafından 27/Haz/15 13:43 tarihinde düzenlenmiştir

drakan & Oceanicy www.tasarimus.com
Toplam Hit: 1696 Toplam Mesaj: 12
araba kompresörünü evde çalıştırma