folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araba Modifiyesi Yaptıran? Yapan? Yazılım, Kaliper Upgrade Vs..

Araba Modifiyesi Yaptıran? Yapan? Yazılım, Kaliper Upgrade Vs..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Selamlar,

Araçlarına yazılım attıran, fren diski, kaliperi upgrade ettirenler arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Bmw m performance ve mercedes amg fren kaliper ve diskleri oldukça pahalı, ikinci eli 15-20bin lira kadar. Bunların ne kadar fark yarattığını merak etmekteyim öncelikle.

Lastik konusunda michelin sport pilot 4'ler ciddi derecede fren mesafesi kısaltıyor onu söyleyebilirim ancak diğer şeyleri test etmedim.

Gaz pedalı hassasiyet değiştirici, yazılım, remap, downpipe cut deneyen arkadaşlar var mı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

merhaba hocam

zamanında şöyle bir konu açmıştım

yorumlar gelene kadar istersen konumdaki yorumları okuyabilirsin

https://www.tahribat.com/forum/arabalara-yazilim-atarak-hp-yukseltme-ucretli-237277

iyi forumlar

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam 320d aracımda bir süredir kullanıyorum ve problem yaşamıyorum. İlerde ne olur bilmiyorum.

Başka tecrübesi olan arkadaşlarınkini merak ediyorum açıkçası.

w205 c180'e de yaptırmayı düşünüyorum.

Hepsinden ziyade frenler çok önemli. Arada ne kadar fark oluyor bilemiyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Türkiye için konuşuyorum araçta yaptğınız her orjinal dışı parça değişimi başınıza bela olarak geri döner. 

Bırak freni diski beygiri sadece zenon yüzünden neler yaşadım.

Araçların orjinalini bozmayın. Amg ve M power orjinale girer çünkü birşey yaparken başka birşeyi bozmaz. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Türkiye için konuşuyorum araçta yaptğınız her orjinal dışı parça değişimi başınıza bela olarak geri döner. 

Bırak freni diski beygiri sadece zenon yüzünden neler yaşadım.

Araçların orjinalini bozmayın. Amg ve M power orjinale girer çünkü birşey yaparken başka birşeyi bozmaz. 

Brembo kaliper alsam sorun yaşayacağımı sanmıyorum :)

Neler yaşadın hocam, anlat tecrübelerimizi paylaşalım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Golf R revo stage2+ aracım var. Bundan önce de 2 adet polo gti aracım vardı. Merak ettiğiniz sorular varsa yanıtlandırabilirim.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@baristbt bu işin uzmanı

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    PhYtOn bunu yazdı

Golf R revo stage2+ aracım var. Bundan önce de 2 adet polo gti aracım vardı. Merak ettiğiniz sorular varsa yanıtlandırabilirim.

Hocam jant, suspansiyon, kaliper, lastik seçimlerin nasıl? Tecrübelerini dinleyelim o zaman. Kaç beygirden kaç beygire çıkarttın, tork vs durumlari nasıl? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    PhYtOn bunu yazdı

Hocam jant, suspansiyon, kaliper, lastik seçimlerin nasıl? Tecrübelerini dinleyelim o zaman. Kaç beygirden kaç beygire çıkarttın, tork vs durumlari nasıl? 

Jant, süspansiyon orjinal (comfort-normal ve sport modları mevcut.). Lastik olarak marka ve modelden ziyade, lastik ölçüsüne göre bakmanızı öneririm. Ben continental sp5 kullanıyorum ve memnunum. Stock yani orjinal gücü 275 beygir, bazıları 265 beygir olarak geldi.

Toluen + methanol yani full yakıtlı 360 beygir güç civarlarında dyno verisi var aracımın. Revo yapısı itibariyle 1.55 turbo basınç limitli (üstünü bastırmıyor), biraz daha hard takılacağım derseniz başka yazılımla, mk6 R ların stock turbo ile alacağı maks güç 383 hp civarı. Mk7 R'lar bu konuda biraz şanslı ancak dyno da 380 beygir çıkaran MK7 R ile kafa kafaya yürüyorum.

Süspansiyon konusunda, kesinlikle yaylara sıcak bakmıyorum, bütçe varsa eğer belli başlı markaların coiloverları tercih edilmeli.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blood_rhyme
    blood_rhyme's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Selamlar,

Araçlarına yazılım attıran, fren diski, kaliperi upgrade ettirenler arkadaşların yorumlarını merak ediyorum.

Bmw m performance ve mercedes amg fren kaliper ve diskleri oldukça pahalı, ikinci eli 15-20bin lira kadar. Bunların ne kadar fark yarattığını merak etmekteyim öncelikle.

Lastik konusunda michelin sport pilot 4'ler ciddi derecede fren mesafesi kısaltıyor onu söyleyebilirim ancak diğer şeyleri test etmedim.

Gaz pedalı hassasiyet değiştirici, yazılım, remap, downpipe cut deneyen arkadaşlar var mı?

Aracınızın modelini bilemiyorum ama çok yüksek model değilse gürcistandan full m veya amg paket bir araç getirip parça aktarımı yapın. Herkes bu şekilde yapıyor

EY YARALI KÜKREYEN ASLAN, SENİN GEZDİĞİN GÜZEL SAHRALAR ZULMÜN KÖPEKLERİNE KALDI, ARTIK GAFLET UYKUSUNDAN UYAN ! ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    blood_rhyme bunu yazdı
    Kaan bunu yazdı

Selamlar,

Aracınızın modelini bilemiyorum ama çok yüksek model değilse gürcistandan full m veya amg paket bir araç getirip parça aktarımı yapın. Herkes bu şekilde yapıyor

Mantıklı aslında, aracı geri götürmeden nasıl olacak peki? Tecrübeli bir arkadaş var mi? 

Toplam Hit: 1384 Toplam Mesaj: 11
tuning modifiye araba araba