folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Arabalara Yazılım Atarak HP Yükseltme (Ücretli)

Arabalara Yazılım Atarak HP Yükseltme (Ücretli)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaşlar bu işten anlayan varsa bir pm alayım 

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Şehir?
    Araç?

The Beginning and The End.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Instagram'da vs reklamını görüyordum ama yalan dolan diye pek araştırmadım. Doğru mudur ? Aracına yaptıran var mı ? Motorun ömrünü yemeyelim ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    7714714
    7714714's avatar
    Erkek

motorun anasını ağlatırsın.hiç bulaşma.üreticiler bilerek o seviyede tutuyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crystalmeth
    crystalmeth's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Instagram'da vs reklamını görüyordum ama yalan dolan diye pek araştırmadım. Doğru mudur ? Aracına yaptıran var mı ? Motorun ömrünü yemeyelim ?

ohoo hocam yaptırmayan var mı diye soracaksın :D

120lik golf 158 yaptırdık , düz hesap 160 diyebiliriz. bir sürü ayarı var tabi isteğe göre değişiyor öküz gibi kullanırsan eğer yersin motoru.

mesela turboyu 3 bin devir de açıyor 5 bin de kapatıyor ise yazılım ile 7 de kapatıyor , sen de uzatabiliyorsun köpek gibi :D

“Fortes Fortuna Adiuvat”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dante_
    Dante_'s avatar
    Erkek
    7714714 bunu yazdı

motorun anasını ağlatırsın.hiç bulaşma.üreticiler bilerek o seviyede tutuyor

+

Dante_
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RimPalace
    RimPalace's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam peugeotta çalışan arkadaşım şunu dedi 90 hp ile 115hp arabanın motoru aynı herşeyi sadece yazılım farkı var başka hiç bir şey yok

Cumhuriyet rejimi için en ufak rahatımı bile feda etmem.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek
    RimPalace bunu yazdı

hocam peugeotta çalışan arkadaşım şunu dedi 90 hp ile 115hp arabanın motoru aynı herşeyi sadece yazılım farkı var başka hiç bir şey yok

arkadaşın pejoda nerede çalışıyor?

Yazılım ile değişen şey;

Turbonun yüksek devirlere çıkmasını engelleyen westgate mekanizmasını daha geç aktif etmekten geçiyor

Bilinenin aksine turbo her devirde çalışır ancak efektif çalışması için belirli bir devire çıkılması ve bunun beraberinde artan egzoz gazı ile turbo pervaneleri daha hızlı döner ve çalışma devrine gelerek motor içine yüksek basınçlı hava göndererek performası arttırır. Yazılım ile westagate daha geç açılıp yüksek basınç yani daha fazla hava gönderir motora. Ama sadece fazla hava gönderilerek olmaz bu iş. Yüksek hava ile yakılması için içeri daha fazla yakıt gönderilir. Bunun içinde enjeksiyon haritası elden geçirilir yeni bir harita yazılır.

Arkadaşının örneğinden yola çıkalım.

Benim önceki aracım 75 bg bir dizeldi.

95 bg modelide vardı. Ama arkadaşının dediği gibi herşey aynı değildi. Motor aynı ama enjektörler ve turbo farklı idi 95 likte. 75 likte düz turbo 95 likte değişken geometrili bir turbo vardı.

75 lik aracı ben 95 lik yaparsam enjektörün sağlıklı çalışmasını engellerim ve düzgün bir harita yazılmazsa arkadan kara duman atar ve bu duman bütün sistemi tıkar.

Asıl olay turbonun westgate dediğimiz sigrotası yani yüksek basınç çıkış valfini geç açılmaya zorlarsak. Turbo haddiden fazla döner. Turboda herhangi bir rulman vs yoktur bir mille dış kabuğa bağlıdır. Ve yağlama ile korunur. Turbo ısısı fazlaca artabilir. Ve bozulabilir (bakınız). Bir turbo ise 3 bin liradan ucuz değildir.

Ha ben araştırdım gerçekten herşey aynı sadece ürün konumlandırma için benim aracım kısılmış derseniz olabilir, iyice araştırmak lazım

Tercih sizin..

DestinatioN tarafından 04/Ağu/18 21:46 tarihinde düzenlenmiştir

destination@tahribat.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

İşten anlayan birine yaptırılırsa sıkıntı olmaz. Gidip 75 beygir aracı 110 beygir yapacağım dersen aracın ağzına sıçarsın. İşine güvendiğim bizim arkadaşların aracı yapan bir arkadaş var aracının marka modelini söylersen arkadaştan fiyat alırım uyarsa görüşürsünüz. Ben 75 beygir aracı 90 beygir yapmayı düşünüyorum arkadaşın tavsiye ettiği değer de 90. Olması gereken değerlerde yapılınca yazılımdan sonra siyah duman atma falan olmaz.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Yaptıran bir arkadaşım var memnun şuana kadar bir problem yaşamadı.

yaptırdığı yer..

http://www.ecufast.com.tr/

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erblood
    erblood's avatar
    Erkek

Pschiptuning procar

maslak barbaros bayrak.

yaklaşık 25 yıldır bu işi yapar.

Toplam Hit: 4442 Toplam Mesaj: 34
araç hp