Haber Listesi

Category Teknoloji

Meltdown ve Spectre Açıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
İşlemcilerdeki Meltdown ve Spectre Açıkları Hakkında Bilmeniz Gerekenler
14.1.2018
CES 2018: Wi-Fi Alliance, WPA3 güvenlik protokolünü duyurdu
Bu yılın ilerleyen zamanlarında Wi-Fi'ye gelecek yeni protokol herkese açık bir ağda bile trafiğin gizli kalacağını gösteriyor. Wi-Fi güvenliği standartlarını bel
9.1.2018
Microsoft, 1 trilyon dolara ulaşan ilk şirket olabilir,
Microsoft'un 2020'ye kadar dünyanın 1 trilyon dolar sınırını geçen ilk şirketi olmaya çok yakın olduğu belirtildi. CNN Money'nin haberine göre, ABD merke
13.12.2017
Wi-Fi Ağlarında Büyük Tehlike : WPA 2 Protokolü Kırıldı
Kablosuz bağlantıların standardı haline gelen WPA 2 şifrelemesinde büyük bir açık keşfedildi. Eğer tedbir alınmazsa belki de milyarlarca cihaz tehlike altına girecek.
16.10.2017
YouTube’dan Silah Tutkunlarına Kötü Haber
Dünyanın en popüler video platformu olan ve her geçen gün hızla büyümeye devam eden YouTube‘un, her ay 1.5 milyardan fazla kullanıcıya hizmet vermesi büyük bir sorumluluğu beraberinde getiriyor.
10.10.2017
Putin'den Yapay Zeka Çıkışı
Rusya devlet başkanı Putin, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada yapay zeka hakkında oldukça önemli noktalara değindi. Peki yapay zekayı Putin için bu kadar önemli yapan detay neydi?
3.9.2017
Milli E-Posta
Milli e-posta için çalışmalara hız veren hükümetin amacı, 2018 sonuna kadar çalışmaları tamamlamak. Ulaştırma Bakanı Arslan, “Milli e-postayı ilk etapta kamuda kulanacağız. Sistemi vatandaşa da açacağız” dedi.
11.8.2017
Steam Coştu, Durdurulamıyor
Steam açıkladığı veriler ile herkesi şaşırtmayı başardı. Valve'ın büyük başarısı şimdiden PlayStation ve Xbox'ı önemli ölçüde geride bıraktı!
8.8.2017
iPod Nano ve Shuffle Satıştan Kaldırıldı
Bir dönemin efsane cihazları iPod Nano ve Shuffle, tarihe karışıyor. Apple bugün radikal bir kararla her iki ürünü de online satış mağazasından kaldırdı.
27.7.2017
İnanılmaz Hızıyla USB 3.2 Duyuruldu
USB 3.2 ile birlikte kablo veri aktarımlarında yepyeni bir standart da bizimle olacak. USB 3.1'e göre 2 kat hızlı olacak olan USB 3.2 hakkında ilk detaylar paylaşıldı!
27.7.2017
Kod Enjeksiyonlu İlk Android Virüsü
Popüler mobil işletim sistemi Android için yazılmış, türünün ilk örneği kod enjeksiyonlu bir virüs keşfedildi. Virüsün çalışma mantığı ve korunma yolları haberimizde.
13.6.2017
Altay Asimetrik Harp Tankı ve Seri Üretime İlişkin Açıklamalar
Şehir savaşları için özel tasarlanan Altay Asimetrik Harp tankı ve termal-radar izi azaltılmış Altay Ana Muharebe tankı hakkındaki her şeyi ve seri üretim tarihini sizler için sorduk.
19.5.2017
Yerli Girişim Copyrobo, Blockchain Teknolojisiyle Telif Hakkı Korumasında Yeni Bir Pencere Açıyor
Türkiye’den çıkan Vietnam merkezli girişim Copyrobo.com, yazılı ve görsel belge korumasında blockchain (blok zinciri) teknolojisiyle sıra dışı bir yol izliyor ve bu alanda kolay uygulanabilir iddialı bir çözüm teklifiyle geliyor.
14.5.2017
Steam Yaz İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu
Valve'ın dijital oyun platformu olan Steam'in merakla beklenen yaz indirimlerinin tarihi sızdı. İndirimlerin başlangıç ve bitiş tarihi böylelikle belli oldu.
12.5.2017
Tesla'nın Hızlı Yükselişi Endişe Uyandırıyor
Tesla'nın piyasa değerinin 2017'de yüzde 40'ın üstünde artış göstermesiyle birlikte ABD'nin en değerli otomobil üreticisi haline gelmesi analistleri endişelendiriyor.
14.4.2017
1 Mayıs'ta İnternet Nasıl Değişiyor
BTK tarafından AKK (Adil Kullanım Kotası) için yapılması planlanan düzenlemelerden ilki hayata geçmek üzere. 1 Mayıs’tan itibaren geçerli olacak bu yeni düzemeyle sınırlar esnetiliyor!
10.4.2017
Ulaştırma Bakanlığının "Ucuz İnternet" Tarifeleri Belli Oldu
Dün Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından dile getirilen, internetin tüm gelir grupları tarafından ulaşılabilir olmasını amaçlayan "ucuz internet" projesinde tarife ve fiyat uygulaması belli oldu.
2.4.2017
Samsung'dan iPhone 8 Öncesi Yeni Yatırımlar
iPhone 8'in ekranlarını üretecek olan OLED ekran pazarının lideri Samsung, üretim sürecini daha hızlı hale getirebilmek için yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor.
2.4.2017
Google Play Store'da Windows Zararlısı
Geçtiğimiz günlerde Google Play Store'da keşfedilen yeni nesil bir zararlı, Android cihazınızı bir köprü gibi kullanarak bilgisayarınıza bulaşmayı amaçlıyor. İlginç virüsün ayrıntıları haberimizde.
5.3.2017
Android Telefonlar, iPhone’dan Daha Az Bozuluyorlar
Yapılan yeni bir araştırmaya göre Android işletim sistemini kullanan telefonlar, iPhonelardan daha az bozuluyor. Araştırmanın tüm detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.
3.3.2017
Toplam 4935 eser var. Bu kategorideki tüm dökümanlar

Category Genel

19 Mayıs Atatürk‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19.5.2017
Radyoaktif İridyum ile 'tespih' yaptı, tüm Sakarya'ya yayıldı !
Sakarya’nın Kızılcıklı köyünde yapılan HES barajı inşaatında radyoaktif iridyum kaynağı yere düştü. 16 yaşındaki E.B. bu kaynağı tespih zannederek eve götürdü. E.B. ve onunla aynı ortamda bulunanların vücutlarında yaralar çıkmaya başladı. Sakarya’nın Arifiye ilçesine bağlı Kızılcıklı köyünde Türkiye’nin en büyük radyoaktif skandallarından biri yaşanıyor. Baraj inşaatında yapılan radyografi çalışması sırasında radyoaktif iridyum kaynağının yere düşmesi, bu durumun fark edilmemesiyle onlar kişi radyoaktif maddeden etkilendi.
2.3.2017
İnsülin pompaları hacklenmeye karşı zayıf !
Johnson&Johnson (J&J), insülin pompalarının birinde güvenlik zaafiyeti olduğunu hastaları ile paylaştı. Her ne kadar riskin düşük olduğu belirtilmişse de bu durum aslında hacklenen insülin pompalarından yüksek doz verilmesi gibi hayati riskler içermekte.
16.10.2016
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun
Sadece askeri bir zafer olmayan, bir ulusun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecinin en büyük adımı; Büy
30.8.2016
19 Mayıs Atatürk‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19.5.2016
Toplam 5 eser var. Bu kategorideki tüm dökümanlar