30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu olsun

Sadece askeri bir zafer olmayan, bir ulusun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecinin en büyük adımı; Büyük Taarruz Zaferinin 94. yılını kutluyoruz.

Bu büyük zaferin 94. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Tarih:
Hit: 6793
Yazar: BlackAppleYorumlar


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yorumlar

x-files tarafından yazıldı. Tarih: 30/Ağu/16 14:44
Ülkemiz inşallah yeni bir kötülüğün ardından zafere ulaştığı için bir bayram yaşamasın. Kötülükler ülkemizden uzak durması dileğiyle.
samaccc tarafından yazıldı. Tarih: 30/Ağu/16 09:58
Ülkemizin son dönemde atlattığı badireler ve halen yaşamakta olduğu tehlikeleri dusununce bugun, daha anlamlı bir hale geliyor. Zafer bayramı kutlu olsun.
Roark tarafından yazıldı. Tarih: 30/Ağu/16 02:07
“İstanbul Üniversitesi’nde öğrenci olduğum sıralar, okul duvarında bir ilan gördüm; “Avrupa’ya talebe yollanacaktır.” “Allah, Allah dedim! Ülke yıkık dökük, her yer virane, Lozan yeni imzalanmış, bu durumda Avrupa’ya talebe… Lüks gibi gelen bir şey… Ama bir şansımı denemek istedim. 150 kişi içinde 11 kişi seçilmişiz. ATATÜRK benim ismimin yanına, “Berlin Üniversitesi’ne gitsin.”diye yazmış. Vakit geldi, Sirkeci garındayım, ama kafam çok karışık. Gitsem mi? Kalsam mı? Beni orada unuturlar mı? Para yollarlar mı? Tam gitmemeye karar verdiğim, geri döndüğüm sırada bir posta müvezzi ismimi çağırdı. “Mahmut Sadi! Mahmut Sadi! Bir telgrafın var.” Benim diyerek telgrafı açtım, aynen şunlar yazıyordu; “SİZLERİ BİR KIVILCIM OLARAK YOLLUYORUM, ALEVLER OLARAK GERİ DÖNMELİSİNİZ” İmza Mustafa Kemal Okuyunca düşündüklerimden olağanüstü utandım. “Şimdi gel de gitme, git de çalışma, dön de bu ülke için canını verme” dedim. “Düşünün 1923 de o kadar işinin arasında 11 öğrencinin nerde, ne zaman, ne hissettiğini sezebilen, ona göre telgraf çeken bir liderin önderliğinde bu ülke için can verilmez mi?” Çok başarılı oldum. Ülkeme alev olarak döndüm. Önce İstanbul Üniversitesi Genel ve Beşeri Fizyoloji Enstitüsü’nü kurdum. Kürsü başkanı oldum. Daha sonra ülkemin başbakanlığını yaptım. Ben kim miyim? “Ben sadece iki satırlık bir telgrafın yarattığı bilim adamı Ord.Prof.Dr. M.Sadi IRMAK’ım”

Kutlu olsun..
Wort tarafından yazıldı. Tarih: 30/Ağu/16 02:06
Birlik ve beraberlik ile bayramımız kutlu olsun.