folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

Arabaların İç Bakımı İçin Ne Tür Ürünler Kullanıyorsunuz ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Herkese merhaba.  Fidanlığımız var ve 7 yıldır çok hor kullanıldı araba. Her tarafı toz kir vs vs. Bunu içerisini temizlemek için ne tür ürünler kullanmalıyım ?

Arkadaşlarımın arabalarına bindiğimde mis gibi koyuyor her yer gıcır gıcır, benimkisi toz toprak içinde :D

1.6lt Benzinli Renault Clio Grande Tour 2012 Araç.

Siz kendi aracınızda ne tür koku, sprey, temizleyici ürün vs kullanıyorsunuz ? Hazır şu cuma indirimi varken alayım birşeyler.

Herkese teşekkürler.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

benim tavsiyem bi seferlik profesyonel temizlikçilere yaptır sonrası zaten arada silersin.. bi su köpük tamam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Hocam 500lira vereceksin, detaylı temizlik yapacaklar.

Sonuca sen de şaşıracaksın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sakın torpido sütü kullanmayın. Torpidoyu gerginleştiriyor ve güneşte zamanla çatlamasına neden oluyor. Marketlerde sprey şeklinde çok amaçlı temizleyiciler oluyor onu suyla sulandırıp uygulayacağın yere sık sonra kuru bezle sil. Tertemiz olur.

Ek olarak sakın gösterge paneline ve KM göstergesinin oralara normal bez vurma. Parlak plastik olduğundan hemen kılcal çizik olur ve güneş altında rezalet gözükür. Önce bir üfle tozun kabası gitsin sonra mikrofiber bezle bastırmadan kedi sever gibi sil.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Atas temizlik ürünleri iyidir. Plak2 torpido vb yerler için sılandırılıp kullanılabilir. 

Vinet ile koltuk, döşeme temizliği yapılabilir. Yinede profesyonel birine yaptırmak doğru olacaktır.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    biany
    biany's avatar
    Erkek

istanbul anadolu yakasında detailingci önericek var mı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=jU5iAgHsa-c&t=892s

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Sakın torpido sütü kullanmayın. Torpidoyu gerginleştiriyor ve güneşte zamanla çatlamasına neden oluyor. Marketlerde sprey şeklinde çok amaçlı temizleyiciler oluyor onu suyla sulandırıp uygulayacağın yere sık sonra kuru bezle sil. Tertemiz olur.

Ek olarak sakın gösterge paneline ve KM göstergesinin oralara normal bez vurma. Parlak plastik olduğundan hemen kılcal çizik olur ve güneş altında rezalet gözükür. Önce bir üfle tozun kabası gitsin sonra mikrofiber bezle bastırmadan kedi sever gibi sil.

Migros ta bir oto temizleyici var 2 yıldır onu kullanıyorum mkyb anlattığın gibi ilk başlarda çamur gibi yapıyordu sulandırarak kullanıyorum güzel parlatıyor janttada aynı uygulama iyi sonuç koku olarak 2 senedir kimyasal katkılı şeyler kullanmıyorum elde yapılmış etil alkol ile doğal aroma alıyorum lavanta tütün sümbül çam vs orjinal.temizlik kaputa kadar bende ama kafama yatmazsa arada cüzi rakama Toyota'nın oto bakımı 250 liraya güzel iş çıkarıyor.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Çift...

weskeyy tarafından 29/Kas/19 22:25 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Migros ta bir oto temizleyici var 2 yıldır onu kullanıyorum mkyb anlattığın gibi ilk başlarda çamur gibi yapıyordu sulandırarak kullanıyorum güzel parlatıyor janttada aynı uygulama iyi sonuç koku olarak 2 senedir kimyasal katkılı şeyler kullanmıyorum elde yapılmış etil alkol ile doğal aroma alıyorum lavanta tütün sümbül çam vs orjinal.temizlik kaputa kadar bende ama kafama yatmazsa arada cüzi rakama Toyota'nın oto bakımı 250 liraya güzel iş çıkarıyor.

ismi ne hocam? iç temizlik için mi kullanıyorsun yoksa komple mi?

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Ben plastik aksam, koltuklar ve jantlar için genel olarak limon ruhu denilen temizleyiciyi kullanıyorum. Yarı yarıya su katıyorsunuz. Koltuklara köpürterek sıkın biraz bekleyip bastırarak bezle silin kumaştaki kirleri temizler.

Piyasada jant temizleyici diye satılan sıvılar asit bazlıdır. Aşırı keskin. Hem janta zarar veriyor hemde lastiğe gelirse dişleri aşındırıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 2584 Toplam Mesaj: 22
araba araba cila temizlik