folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Arabanın Gazında Sorun

Arabanın Gazında Sorun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek

hocam benzinde normal çalışıyorsa enjektörleri kontrol et büyük ithimal onlar bitmiştir bende de bitmişdi değiştirmezsen ileride gaza yüklenirsin ama araba titremeye başlar gitmez. 170 TL ye atikerin enjektörlerini değiştirmiştim ben

edit: gaz kelebeğini değiştirmeyi de unutma ayrıca bir de gaz ayarı yaptır

byhackerx12 tarafından 18/Kas/15 12:09 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

birşeyde ben sorayım

lpgyi yeni bağlattım benzinden lpgye geçerken (sıralı) hafif bir sarsma oluyor normal mi?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Geldim...

konuyu açan arkadaşım.. Aracın  Gaz Kelebeği kumanda valfi Takılı kalıyor olabilir ( MAP ) sensörüde sorun olabilir. Ayrıca Gaz pedalı kumanda konum algılayıcıs da kontrol edilmeli.bu arada aracında LPG var mı ? Birde yakınlarında Yetkili servis var ise  ( U ) geçici yani arıza lambasını yakmaya sebep vermeyen bir hata olmuş olabilir. aracını serviste bilgisayara da bağlat.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

birşeyde ben sorayım

lpgyi yeni bağlattım benzinden lpgye geçerken (sıralı) hafif bir sarsma oluyor normal mi?

enjektör geçiş sürelerini sıralı olarak ayarlaması gerekiyor.. yani 4 ü kapatıp 4 ü açmasından dolayı böyle bir sarsıntı hissediyorsun. 1/ 1 - 2/2 - 3 /3 - 4/4 yani benzin enjektörleri ile lpg enjektörleri eş zamanlı sırayla kapatıp birbirine devrederek açması gerekiyor.

Takıldığın yer olursa   Telefonum var ara kanka :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    prokto
    prokto's avatar
    Erkek
    MeTiN_7 bunu yazdı

gaz kelebegine kontrol gerekiyor başka yere bakmanıza gerek yok

99" alfa romeo var bende. aynı problem bendede vardı. bir süre sonra çekişten düştü araç. gaz kelebeğini temizlettirip bir ayar ve gaz filtresini değiştirttik. toplam 100 TL tuttu hepsi ve araç eskisinden de iyi hale geldi. 1 tam dolu depo lpg ile 180 - 200 km anca giderken şimdi 220 - 240 km menzile ulaşıyor.

Bu imza çok eskidi artık...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek
    prokto bunu yazdı
    MeTiN_7 bunu yazdı

gaz kelebegine kontrol gerekiyor başka yere bakmanıza gerek yok

99" alfa romeo var bende. aynı problem bendede vardı. bir süre sonra çekişten düştü araç. gaz kelebeğini temizlettirip bir ayar ve gaz filtresini değiştirttik. toplam 100 TL tuttu hepsi ve araç eskisinden de iyi hale geldi. 1 tam dolu depo lpg ile 180 - 200 km anca giderken şimdi 220 - 240 km menzile ulaşıyor.

görmeden birsey soylenılmez tabıkıde ama bızde işin içindeyız o yuzden dıyorum baska yere bakmayın gaz kelebegını temızletın bıttı budur dızelsede egr yada akısmetre bozulmustur budur yani

MeTiN_7 tarafından 18/Kas/15 16:01 tarihinde düzenlenmiştir

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

birşeyde ben sorayım

enjektör geçiş sürelerini sıralı olarak ayarlaması gerekiyor.. yani 4 ü kapatıp 4 ü açmasından dolayı böyle bir sarsıntı hissediyorsun. 1/ 1 - 2/2 - 3 /3 - 4/4 yani benzin enjektörleri ile lpg enjektörleri eş zamanlı sırayla kapatıp birbirine devrederek açması gerekiyor.

bunu lpg takdırdığım yer bakarmı yaparmı? aga

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Geldim...

konuyu açan arkadaşım.. Aracın  Gaz Kelebeği kumanda valfi Takılı kalıyor olabilir ( MAP ) sensörüde sorun olabilir. Ayrıca Gaz pedalı kumanda konum algılayıcıs da kontrol edilmeli.bu arada aracında LPG var mı ? Birde yakınlarında Yetkili servis var ise  ( U ) geçici yani arıza lambasını yakmaya sebep vermeyen bir hata olmuş olabilir. aracını serviste bilgisayara da bağlat.

Hocam araba elektronik hatada veriyo zaten. Bu hataya söndürmek için lamba sensörü değiştirdim ama hala hata veriyo. Arabada LPG yok

Bosna hersekteyim burada ingilizce bilen bi usta bulmak sıkıntı :D

manhyak tarafından 18/Kas/15 16:11 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    manhyak bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Geldim...

Hocam araba elektronik hatada veriyo zaten. Bu hataya söndürmek için lamba sensörü değiştirdim ama hala hata veriyo. Arabada LPG yok

Bosna hersekteyim burada ingilizce bilen bi usta bulmak sıkıntı :D

hocam  aracı 3 farklı servise götür  bilgisayara bağlat. sorunu video yu izleterek göstermeye çalıs. 

arıza lambası yanan aracın arızasını nasıl çözemiyorlar anlamadım.

layrıca amba sensörü dediğin hego sensörü ki değiştiler dedin. bu adamlar aracı kontrol etmeden nasıl teslim ettiler onuda anlamadım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

birşeyde ben sorayım

bunu lpg takdırdığım yer bakarmı yaparmı? aga

bakar tabi aga bakmazmı. yeni taktırdıysan sakın para filan da verme. ayrıca ne marka taktırdın.

Toplam Hit: 2048 Toplam Mesaj: 21
sorun araba araba megane2