folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Araç Aldik Taksi Cikmasiymis Ne Yapabiliriz

Araç Aldik Taksi Cikmasiymis Ne Yapabiliriz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar  arkadaşıma bir araç aldik taksi cikmasiymis bize hic bir sekilde beyan edilmedi bu olay.

Araci alali 5 gun oldu. 

Ne yapabiliriz bu aracla ilgili bilgili arkadaslar yol gösterirse cok sevinirim. 

Mod: Konuları doğru kategorilere açmaya özen gösterelim. Bu tarz konular için Ulaşım Araçları ve Seyahat kategorisini kullanalım.

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Hocam bununla ilgili emsal teşkil eden yakın zamanda davalar açıldı. Satıcı sizi herşeyden bilgilendirmek zorunda. Gidin kibarca söyleyin. Aksi halde hiç laf anlatmayın savcılığa gidin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Bende gecenlerde senin gibi kaziklandim araba alirken. Fena kokledim. Araba arti hayat dersi satin aldin. Guven duygumu oldurdu kahpenin dolu. Soguk su ictim. Hatta bazi arkadaslar yeniden satmami istedi. Dedim kendi yasamayi istemedigin seyi baskasina yasatmak gavatliktir. Arabasindaki kusuru saklayarak satan insan net orospu cocugudur. Bana insanliktan durustlukten ahlaktan bahsetmesin.

Buradan arabayi satin aldigim astsubay gavatina selam olsun. O.c.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _DevLop_
    _DevLop_'s avatar
    Erkek

Expertiz raporun var mı ? Var ise hatalı bir durum var mı ?

KM'de oynama vs. var mı ? Şasi numarası falan değişmiş midir ? 

eğer ki adam km oynama yapmadı expertiz raporu sağlıklı ise (ya da expertiz raporu almadıysan) hiç bir şey yapamazsın. Adam sana taksi çıkması olduğunu beyan etmek zorunda değil..

İllegal bir durum var ise bütün masraflarına kadar alabilirsin.

‘A’ Developer is a good starter and a good finisher as well
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek
    _DevLop_ bunu yazdı

Expertiz raporun var mı ? Var ise hatalı bir durum var mı ?

KM'de oynama vs. var mı ? Şasi numarası falan değişmiş midir ? 

eğer ki adam km oynama yapmadı expertiz raporu sağlıklı ise (ya da expertiz raporu almadıysan) hiç bir şey yapamazsın. Adam sana taksi çıkması olduğunu beyan etmek zorunda değil..

İllegal bir durum var ise bütün masraflarına kadar alabilirsin.

Hocam exptersiz raporu sağlıklı 

Km dusurup dusurmedigini nasil ogrenebiliriz 

Tuvturk bilgi vermiyor 

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

tuvtruk bilgi vermez araç alırken, ustaya götürmedinizmi, sms atmadınızmı km ve hasar bilgilerini, usta demedimi size araba ezgin diye 

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Exptersiz yaptik arac sağlam 

Ustaya götürduk arac saglam

Sase ve plaka ile sorgulama yaptik hasar yok

Ama bugun emniyeten ruhsatı almaya gittigimizde sorduk taksiden cikma oldugunu öğrendik

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

Ekspertiz raporu sağlıklıysa, kmsi ile oynanmamışsa, bozuk bi parçası yoksa taksi çıkması olmasının bi önemi var mı(bilmediğimden soruyorum)?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bunda adamın söyleme gibi bir zorunluluğu yok hocam araç içinize sindiyse ve gönül rahatlığıyla aldıysanız kullanın sonuçta expertiz raporları ve herşey elinizde dolandırılma kandırılma v.b şeyler ortada yok.

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek

adamlar vizeye sokmadan araçları kullanabildiği kadar kullanıyor. en son artık satmadan önce km düşürüp vizeye sokuyorlar. tüvtürk'e baktırsanda öncesinden hiç vizeye girmediği için eski km göremiyorsun.

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek
    bugrahan45 bunu yazdı

adamlar vizeye sokmadan araçları kullanabildiği kadar kullanıyor. en son artık satmadan önce km düşürüp vizeye sokuyorlar. tüvtürk'e baktırsanda öncesinden hiç vizeye girmediği için eski km göremiyorsun.

+ olarak sıfır aracında 3 yıl muayeneye girmediği düşünülürse sonraki 2 yıl da muayene öncesi bi km düşürme daha 5. yılın sonunda 40 binde araç gibi satılıbilir.Bu durumlarda 5 yaş öncesi araçlar için yetkili servisden servis geçmişi sorgulamak daha sağlıklı çünkü yetkili servise giriş yapınca onlarda km bilgisi kaydediyor.

trooper tarafından 22/May/17 18:20 tarihinde düzenlenmiştir

ZzZzZzZ...!
Toplam Hit: 4200 Toplam Mesaj: 26
taksi plaka