folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Araç Ruhsatının Kağıdını Nereden Nasıl Alıyoruz?

Araç Ruhsatının Kağıdını Nereden Nasıl Alıyoruz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek

sayin müridler iyi günler.araç üstüme aldım noterde satısı gerceklestırdık.ama ruhsatın o bilinen kağidini nasil alacağim kimseyede sormadım aracı alırken.emniyet müdürlüğü mü nedir durum ?

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CenkSertoz
    CenkSertoz's avatar
    Erkek

Online randevu alıyorsun emniyete gidiyorsun , onlar sana ruhsatını ptt ile gönderiyor.

The Beginning and The End.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    CenkSertoz bunu yazdı

Online randevu alıyorsun emniyete gidiyorsun , onlar sana ruhsatını ptt ile gönderiyor.

aynen öyle. ama yanlış hatırlamıyorsam emniyet randevuları 17.00 da açılıyor o anda ertesi gün için alabiliyorsun ama dakika içinde herşeyin randevusu alınıyor. ona göre dakik hatta saniyelik hemen gir işlem yap.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tigin59
    tigin59's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    CenkSertoz bunu yazdı

aynen öyle. ama yanlış hatırlamıyorsam emniyet randevuları 17.00 da açılıyor o anda ertesi gün için alabiliyorsun ama dakika içinde herşeyin randevusu alınıyor. ona göre dakik hatta saniyelik hemen gir işlem yap.

peki hocam.bu randevuyu araca sigorta yapmadan alabiliyor muyum bir bilginiz var mı .şuan araç sigortasiz

öğle yemeğini yemez o marinada kesti hızı, mühendis değil sanki jigolo.iremde üzdü onca kızı,az saplamadı çuvaldızı,bir nogay vardı bilir o.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Trafik tescilden alıyorsun.Noterden ruhsat yerine geçen bi kağıt vermişlerdir.Onun geçerliliği sanırım 15 gün olsa gerek.15 gün içinde trafik tescile gitmen gerek.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

hocam aracın sigortasını yaptıktan sonra bir işlem yapmana gerek yok 2 hafta içinde adresine postalıyorlar ruhsatını. sigorta yaptırmadan ruhsatı alamazsın.

the man who gets tired after eating a ban
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
Reply With Quote Alıntı yap
  • KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam plaka değişikliği yaptiysan mutlaka gidip emniyet Müdürlüğünden ruhsatini alman gerek. Plaka degisikligi islemlerinde de sigorta yapmano şart kosuyorlar. 

Plaka degisikligi yok ise 2 3 haftaya adresine ptt ile geliyor

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Direkt trafikten almak için sigortanın yapılı olması gerek. Görevli sigortasını yaptırdın mı diye soruyor vermeden önce. 

Trafikten almaya erinirsen zaten iki hafta içinde adresine postayla gönderiyorlar. 

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
    heza
    heza's avatar
    Erkek

Sigortacin işini bilen birisi ise bütün bunlar ile uğraşmadan senin işlerini halleder. Ama tabiki adamı görmen lazım ;) millet sıra alıp bekler onlar hemen emniyete dalıp arkadan yaptırırlar işlemlerini. Tasvip etmiyorum ama işler böyle yürüyor malesef. Zaten emniyetin çevresinde bi ton simsar vardır. 

Bende ıstiyorum her şey düzgün ve standart olsun kimsenin hakkı yenmesin adamı olmayinin işi günlerce surmesin ama olmuyor ışte. :/

Edit: evet asıl kağıdı sana posta ile yollayacaklar ben diğer her şey için genel olarak yazdım.

heza tarafından 24/Oca/17 14:11 tarihinde düzenlenmiştir

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

Sigortacin işini bilen birisi ise bütün bunlar ile uğraşmadan senin işlerini halleder. Ama tabiki adamı görmen lazım ;) millet sıra alıp bekler onlar hemen emniyete dalıp arkadan yaptırırlar işlemlerini. Tasvip etmiyorum ama işler böyle yürüyor malesef. Zaten emniyetin çevresinde bi ton simsar vardır. 

Bende ıstiyorum her şey düzgün ve standart olsun kimsenin hakkı yenmesin adamı olmayinin işi günlerce surmesin ama olmuyor ışte. :/

Edit: evet asıl kağıdı sana posta ile yollayacaklar ben diğer her şey için genel olarak yazdım.

sene 2017 hocam

senin söylediğin şeyler 2000 li yıllarda kaldı

gidiyorsun sigortasını yaptırdıysan 2 dakika da basıyor ruhsatını veriyor

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  • Toplam Hit: 1786 Toplam Mesaj: 15
    araç ehliyet