folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Arac Satisinda Yeni Dolandiricilik Yontemi

Arac Satisinda Yeni Dolandiricilik Yontemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hellboy4tr
    hellboy4tr's avatar
    Erkek

Araba Satışında Dolandırıcılık Yöntemi

Yeni Dolandırıcılık Yöntemine Dikkat!

Arabanızı satılığa koydunuz, söz gelimi Ahmet diye biri aradı ve dedi ki; “70 bin TL veririm”. “Tamam” dediniz, anlaştınız. 

Ahmet hesap numarası istiyor. 70 bin lirayı transfer ediyor.

Açıklamada “34 xy plakalı golf marka aracın satış bedeli” yazıyor. 

Sonra tam notere yöneldiğinizde Ahmet diyor ki “benim cenazem var, acil işim çıktı. Sen satışı kuzenim hasana ver”. 

Sen de “nasıl olsa para geldi” deyip Hasan’a aracı bedelsiz devrediyorsun. Noter sözleşmesinde “parayı eksiksiz aldım” kısmını da bir güzel imzalıyorsun. 

3 gün sonra Ahmet sana ihtar yolluyor: “Sana 70 bin TL yollamıştım araç için. Hala satış olmadı. Parayı iade et” diyor. 

Savcıya başvuruyorsun, Ahmet ile Hasan arasında akrabalık yok. Telefon görüşmesi tespiti yok. Beraber fotoğrafları yok. Hiç bir bağ bulamıyorlar. 

Yani görünürde ortada dolandırıcılık suçu yok. 

70 bin lirayı da mecburen ödeyeceksin. 

Hasan da “ben parayı elden verdim, bu da resmi noter belgesi, kendisi eksiksiz parayı aldığını kabul ediyor. Araba benimdir” diyor. 

70 bin liralık araba uçtu, gitti.

hellboy4tr tarafından 09/Haz/17 12:42 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/c/hobitadilat
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdReNaLiNe
    AdReNaLiNe's avatar
    Erkek

Bir anlık dalgınlık böyle sonuçlar doğurabiliyor işte...

Ama burada asıl sistemin bokluğuna bakmak lazım. Herşey bu kadar kolay olmamalı...

iOS Developer Tahribat Haber Uygulaması : http://www.tahribat.com/Forum-Iphone-Icin-Tahribat-Haberler-Uygulamasi-117103/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Yanlış okumuşum .

samaccc tarafından 09/Haz/17 02:28 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Her daim ayık olmak gerek yoksa öperler :-)

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

o zaman noterda paranın eft yoluya a şahsından hesabıma geldi şeklinde not düşürmek böyle bir ihtimalin önüne geçer.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    McM
    McM's avatar
    Erkek

10 kere paylaşmazsak bizi de dolandırırlar mı? Yok böyle birşey.. EFT açıklamalarının hiç bir kanuni hükmü yoktur. Oldu ozaman sevmediğiniz birinin hesabına para gönder ver mahkemeye süründür.. Kendi isteğiyle o parayı benim hesabıma gönderdikten sonra hiçbirşey geri alamaz.. Bankada birşey yapamaz hukukta....

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Tamam da, ben parayı verdim ama aracın satışı hala bana yapılmadı, diyen adama demezler mi, senin malının bekçisi biz miyiz, diye..

Yani iş buna dönecekse noter neden var? Oradaki bedeli tamamen aldım ibaresi bunun için var zaten. Malı veriyorsun ki bedeli alıyorsun. Noterde arabasını vermiş, bedeli de almış adama, yanlış adama vermişsin kardeş, parayı geri ver arabanın üzerine de su iç diyemezler. O adam da der ki parayı veren adam aha bu, arabayı alan adam da ağa bu. Parayı vereyim arabamı alayım. Şahıslar belli plaka belli. Bir mantık hatası var bu işte.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

Şimdi beyler benim anlamadığım araç 100 bin TL  diyelim,

ben aradım sahibini dedim bilader ver iban parayı atıyorum yarın noterde satışı alırım.

EFT açıklamasına 34xx3131 plakalı aracın satış bedeli yazıp 80 bin TL yolladım.

Adamda dogal olarak 100 K'lık arabayı 80 K'ya vermez.

Gidiyorum savcıya diyorum biz anlaştık pazarlık yaptım bana 80'e bıraktı aha buda EFT makbuzum açıklamamdada belirttim şahıs bana aracı devretmedi.

Savcı bana demezmi senmisin ulan bu memleketin tek akıllısı daly*r*ak  :D :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Parayı geri eft yaparken açıklama girmiyor muyuz sanki. Saçmalamayın yok böyle birşey.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkroques61
    darkroques61's avatar
    Erkek

Bir aklı evvel böyle bir yöntem düşünmüş aklınca insanlık yapmaya karar vermiş önce aç bak söylediklerinin hükmü var mı :)

Kendine İyi Bak ..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

Öyle birşey yok :) "DURUM ÇOK CİDDİ" muhabbetine döndürmesinler gözünüzü seveyim neydi o bi ara ya durum cok ciddi mit emniyet vs :) o geldi aklıma devletde salaktı ya :)

Toplam Hit: 3361 Toplam Mesaj: 20
noter dolandiricilik arac satisi