Araç Seçimine Yardım Edin =)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

fiat egea 1,6  120 beygir  320 tork lounge plus 2017 mi?

toyota corolla 1,4 90 beygir 205 tork advance 2015 mi?

ikisi de dizel

markadan dolayı herkes hemen corolla tabiki diyor fakat benim aklıma takılan performans arada baya güç farkı var 800-900 arası iki araçta fiyatlar aynı. Ne dersiniz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek

Hocam öncelikle kazancın işin yaşadığın il ne bilmiyorum ama kendimden örnek vereyim. Türkiye nin ekonomik durumu malum. Bir iki yaş genç biraz beygir yüksek diye araç seçmem. Birincisi fiat grubu sanayiye gitmeyi sever ve sorun çıkarır. İkincisi offroad yapmayacaksan ya da binek araçla yük taşımayacaksan iki aracın pek bir farkı yok. Japon aracı iyidir, ekonomiktir. Bir de şöyle bak yanılmıyorsam ikisinin de sevmekti aynı. 

Hayırlısı...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Hocam toyota advance 2015 aldım ben de 6 ay oluyor. 100 bin km de aldım ben km çok yüksek değildi. Öncelikle km çok yüksek ise almamanı öneririm dizel araçlarda km arttıkça sıkıntılar meydana geliyor 150 bin den başlıyor bu her usta aynı şeyi söyler. Fiat egea biraz daha geniş ama ses yalıtımı aşırı kötü rüzgarlı havada ya da otobanda vs başın şişebilir :D Toyota dan ben aşırı memnunum. Toyota ile hız yaparım vs dersen sıkıntı yaşarsın. Kalkışlarda vs biraz yavaş bir de araç tam otomatik olmadığı için yokuşlarda vs saçmalıyor vites bir 2 oluyor bir anda 1 yokuşta kalıyon resmen:D Manuele geçmen lazım rampalarda vs. Bir de araba trafikte dur kalk dur kalk yaparken bi saçmalıyor garip garip sanki fren, gaz, fren, gaz yapmışsın gibi kendini savuruyor arada (tahminimce hangi vitese geçeceğini şaşırıyor tam hızlanırken bir anda yavaşlıyorsun devri yükselip bir anda düşüyor.) 

Bu arabadan ben çok memnunum hocam. Rahat, yol tutuşu güzel kendini savurmuyor. Sağlam araba. Toyota seni üzmez hocam. Fiat egea da motor konusunda sıkıntılı çok canın yanabilir 150 bin'e kadar üzmeyedebilir pimi çekilmiş bomba gibi yani. Ben de Fiat Egea 2022 Urban Plus ile toyota 2015 advance arasında kaldım. Toyota Advance seçtim mutluyum. 

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

hocam yaşamına göre değişiyor arkadaşın dediği gibi bencede toyota ama golf falan baktınmı o fiyatlara belki çıkabilir. işim gereği bazen sanayiden geçiyorum tesadüf olduğunu sanmıyorum heryer fiatla dolu

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

Fiat'in bakimi ve parcasi ucuzdur ama sirf motor sesi icin bile vazgecilebilir. Yalitim yok araclarda traktor gibi calisiyor. Corolla daha mantikli gibi en azindan akari kokari pek olmaz.

Deneme sansin varsa ikisini de bi deneyip oyle karar ver.

Benzer butceye civic bakabilirsin illa dizel olsun demiyosan.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Hocam toyota advance 2015 aldım ben de 6 ay oluyor. 100 bin km de aldım ben km çok yüksek değildi. Öncelikle km çok yüksek ise almamanı öneririm dizel araçlarda km arttıkça sıkıntılar meydana geliyor 150 bin den başlıyor bu her usta aynı şeyi söyler. Fiat egea biraz daha geniş ama ses yalıtımı aşırı kötü rüzgarlı havada ya da otobanda vs başın şişebilir :D Toyota dan ben aşırı memnunum. Toyota ile hız yaparım vs dersen sıkıntı yaşarsın. Kalkışlarda vs biraz yavaş bir de araç tam otomatik olmadığı için yokuşlarda vs saçmalıyor vites bir 2 oluyor bir anda 1 yokuşta kalıyon resmen:D Manuele geçmen lazım rampalarda vs. Bir de araba trafikte dur kalk dur kalk yaparken bi saçmalıyor garip garip sanki fren, gaz, fren, gaz yapmışsın gibi kendini savuruyor arada (tahminimce hangi vitese geçeceğini şaşırıyor tam hızlanırken bir anda yavaşlıyorsun devri yükselip bir anda düşüyor.) 

Bu arabadan ben çok memnunum hocam. Rahat, yol tutuşu güzel kendini savurmuyor. Sağlam araba. Toyota seni üzmez hocam. Fiat egea da motor konusunda sıkıntılı çok canın yanabilir 150 bin'e kadar üzmeyedebilir pimi çekilmiş bomba gibi yani. Ben de Fiat Egea 2022 Urban Plus ile toyota 2015 advance arasında kaldım. Toyota Advance seçtim mutluyum. 

egea 55 binde corolla 90 binde. performans istiyorum zaten dizel bakmaya başlama sebebim o lpgli kullandım hep ben ilk defa dizel alacağım. hız yapmaz mantıken zaten 90 beygir 1.4 araba bencede. kalkışta falan da yavaşsa lpgliden farkı yok. 150bine kadar üzmezse daha 100bin var biraz biner satarım olmadı tadını alıp. hantal kalırsa araç ben sinir olurum. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı

hocam yaşamına göre değişiyor arkadaşın dediği gibi bencede toyota ama golf falan baktınmı o fiyatlara belki çıkabilir. işim gereği bazen sanayiden geçiyorum tesadüf olduğunu sanmıyorum heryer fiatla dolu

sedan istiyorum genişlik de önemli hb bize gelmez =) çoluk çocukla.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

Fiat'in bakimi ve parcasi ucuzdur ama sirf motor sesi icin bile vazgecilebilir. Yalitim yok araclarda traktor gibi calisiyor. Corolla daha mantikli gibi en azindan akari kokari pek olmaz.

keşke imkan olsa ya ne güzel olurdu denesem sürsem baksam ama imkan yok nerden bulcam iki aracı da =/  civic düşünürdüm de aracımı satma sebebim biraz da performans bıktım lpgli araçlardan. uzun yol yapıyorum devamlı hız da yapıyorum egealar tokatlayıp geçiyor hep beni =) bi dizelin tadını almak istiyorum performans için 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    FiL3MAN bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

keşke imkan olsa ya ne güzel olurdu denesem sürsem baksam ama imkan yok nerden bulcam iki aracı da =/  civic düşünürdüm de aracımı satma sebebim biraz da performans bıktım lpgli araçlardan. uzun yol yapıyorum devamlı hız da yapıyorum egealar tokatlayıp geçiyor hep beni =) bi dizelin tadını almak istiyorum performans için 

yakindaki ilana git, alcam de test surusu yap 1-2km

araçların ağırlıklarına baktın mı bu arada ? 

bu arada: beygir dediğin şey tork x devir.  uzun yolda performans istiyorsan benzinli bakabilirsin, aynı beygiri yüksek devirde verir. lakin dur kalk düşük devir performansında dizel daha iyidir tabiki

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    FiL3MAN bunu yazdı
    Kreyzi bunu yazdı

yakindaki ilana git, alcam de test surusu yap 1-2km

araçların ağırlıklarına baktın mı bu arada ? 

bu arada: beygir dediğin şey tork x devir.  uzun yolda performans istiyorsan benzinli bakabilirsin, aynı beygiri yüksek devirde verir. lakin dur kalk düşük devir performansında dizel daha iyidir tabiki

corolla 1280kg egea 1295kg pek fark yok ağırlıkta.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    FiL3MAN bunu yazdı
    MhmdAlmz bunu yazdı

egea 55 binde corolla 90 binde. performans istiyorum zaten dizel bakmaya başlama sebebim o lpgli kullandım hep ben ilk defa dizel alacağım. hız yapmaz mantıken zaten 90 beygir 1.4 araba bencede. kalkışta falan da yavaşsa lpgliden farkı yok. 150bine kadar üzmezse daha 100bin var biraz biner satarım olmadı tadını alıp. hantal kalırsa araç ben sinir olurum. 

Hocam egea da turbo motor var kalkışlarda o yüzden daha iyi. Kalkışlarda kötü derken o kadar da kötü değil yani LPG kadar değildir :D Alıcam sürücem kırıcam geçicem kimse beni geçemez kafasındaysan corolla sana gelmez demek istedim. Normal düz aile arabası olacaksa Corolla zaten mükemmel. O kadar performanssız bir araç değil. Egea da turbo motor var o yüzden kalkarken direkt şahlanıyor araç.

Bu arada corolla 1.3 ton hocam yanlışın var. Egea da sert plastik çok ve çoğu aksamı plastik. Corolla da öyle değil tekrar bak istersen. Egea da yanlış hatırlamıyorsam 1050 felandı.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
Toplam Hit: 1590 Toplam Mesaj: 25
egea araç kıyaslama