folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Arap Ülkelerinde Mühendislik Alanında Staj

Arap Ülkelerinde Mühendislik Alanında Staj

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

o bok atılan arapça ve fransızca ikisi de türkçeden daha üstün ve nitelikli dillerdir.

götünden element uyduranlara itimat etmeyiniz. tabi bu arapların en tembel ve en boş bir ırk olduğu gerçeğini değiştirmiyor :p

erbil yeni gelişmekte olan bi şehir. oraya yönelebilirsin.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

Dunyanin ilk yuz universitesinin ece bolumlerinde faculty olarak calisan yuzde 25 profesorun ana dili arapca, ibranice, farscadir. Sart degil arabistana gitmen. 

All I need is a possibility.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

pek bilgim yok ama lübnan'a filan gidebilirsin. inşaat ile ilgilensen öğren derim de arapça yazılım uzmanı isteyen bi yemeksepeti duydum o da orda bi merkezleri olduğundan istiyordu. ya da nadir de olsa bazı türk şirketleri ordaki merkezlerine burdan eleman gönderebiliyorlar ancak orda işine yarar heralde. ama şu anda ingilizce bilmiyorsan arapçayla vakit kaybetme derim. bu arada burda ırkçı dolu onların lafına kulak asma, pis arap diyen adamın mantıklı konuşabileceğini pek zannetmiyorum.

. . .. . ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

1 dil 1 insan haci.Ne istiyorsan onu yap onu ogren.Bana sorarsan Lubnan,tunus felan gibi yerlere de bak,arabistan kasabilir.

Biz Turkce biliyoruz da noldu? Arapca/Osmanlica kaldirildi da noldu ? Abalak gibi ortada dolaniyo herkes,oteki turlu hem arapca hem turkce ana dilimiz olacakti bi de biraz ispanyolca ya da ingilizce,onun daha acik.

cordelian tarafından 25/Oca/13 13:19 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

ben ingilizcenin yanında bi dil daha olsun istiyordum almancaya başladım zor geldi.ruscayı denedim kolay gibi ama çok emek istiyor arapçada biraz birikimim vardı onu değerlendireyim dedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı

Mühendislik okuyorsun, güzel de bir bölüm.

Düşünüyorum %100 arapça biliyor olsan, mühendisliğine ne katkı sağlayacak?

mühendislik anlamında birşey katmaz gibime geliyordu ama sene başında dubaide otomosyon üzerine çalışan türk mühendislerle alakalı bir haber okudum.yapıların teknoloji ve diğer vb. bölümlerinde türkeyede asla göremeyeceğimiz maaşlarla çalışıyorlarmış.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı

ben ingilizcenin yanında bi dil daha olsun istiyordum almancaya başladım zor geldi.ruscayı denedim kolay gibi ama çok emek istiyor arapçada biraz birikimim vardı onu değerlendireyim dedim.

Ruscanın alfabesini öğrendikden sonra herkes kolay diye düşünüyor ondan sonrası zaten zor olan :D

Arapçayıda 1 sene okudum şuan aklımda kalan sadece

Min eyne ente ? - Nerelisin?

Ene min Turtsiyun- Türkiyedenim

keyfe haluk-keyfe haluke? - Nasılsın

Şukran ene bil hayır-Şükürler olsun iyiyim

kutubun-yazar

Bide arap alfabesi hala aklımda onun dışında herşeyi unuttum :D Bide harflerin yazılışlarının hatırlıyorum hepsini hatırlamasamda.Ama başta ortada sonda yazılışlarını tam hatırlayamıyorum.

Rusçayla Arapçayı karşılaştırırsan ben Rusça daha zor ve kapsamlıdır derim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek

bende ruscayla 1 sene kadar uğraştım. annem ve babamda rusca konusunda iyiler ama ben öğrenemedim ciddi anlamda zor bir dil sadece hatırladığım basit cümleler alfabesi bile aklımdan çıktı gitti.arapça ileyse 3 yıldır ilgiliyim. kesinlikle rusca daha zor

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

mühendislik anlamında birşey katmaz gibime geliyordu ama sene başında dubaide otomosyon üzerine çalışan türk mühendislerle alakalı bir haber okudum.yapıların teknoloji ve diğer vb. bölümlerinde türkeyede asla göremeyeceğimiz maaşlarla çalışıyorlarmış.

otomasyon üzerine çalışıyorum..

Yok öyle birşey.

TV'de çıkan haberlere inanmayın.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arcsinx
    arcsinx's avatar
    Erkek
    kaanstain bunu yazdı
    arcsinx bunu yazdı
    kaanstain bunu yazdı

otomasyon üzerine çalışıyorum..

Yok öyle birşey.

TV'de çıkan haberlere inanmayın.

kafamdaki bütün fikirler yıkıldı,medya yüzünden neye inanacağıma şaşırmış durumdayım.

Toplam Hit: 4013 Toplam Mesaj: 48