folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Aşırı Uyku İsteği Ve Yorgunluk

Aşırı Uyku İsteği Ve Yorgunluk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

merhaba müridler. bu saatte normalde uyanık olmam ama vizeler yüzünden mecbur erken kalkıyoruz. neyse olaya geçelim.

bu aralar kendimde gözlemlediğim ve arkadaşlarımın sıkça dile getirdiği bi problemim var. bu aralar çok fazla uyuyorum. uyuyorum ama uyandığımda sanki hiç uyumamışım gibi oluyorum srekli esnemeler filan. ayrıca yorgunluk halsizlik oluyor bünyede.

nette biraz araştırayım dedim. hipersomnia ve narkolepsi filan çıktı karşıma. genelde belirtiler uysa da tam olarak bunlar değil sanırım.

çünkü gece 4-5'den önce uyumuyorum yani öyle uykum geldi dayanamadım hop uykuya daldım durumu yok. ama misal dün gece 11 gibi uyudum kalkıp   çalışırım diye. 7de uyandım (uykum bölündü kaç defa tabi istem dışı) 8 saat gayet uzun bi süre. ama deli gibi uykum var yine de.

son 1 aydır filan zaten 10 saate yakın uyuyorum ve iyice sıkıldım bu durumdan. uyandığımda gün bitiyor. hiç bi bok yapamıyor insan.

gidip tahlil filan yaptırmayı düşündüm yada b vitamini filan takviyesi ama önce size sormak istedim. illa böyle problemler yaşayanlar vardır içimizde.

nasıl atlattınız bu durumu neler yaptınız filan bi fikir öneri tavsiye arıyorum açıkcası. doktor ilaç işi iyi değil (bu işin içinde olmama rağmen söylüyorum yani) 

mecbur kalmadıkça ilaç kullanmam zaten o yüzden farklı bir yol arıyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

Adam beni yazmış resmen :/

"bea"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m_cey
    m_cey's avatar
    Erkek

Bende de bu aralar yorgunluk hissi arttı.sordum soruşturdum mevsim değişikliği imiş sebebi.tabi sende ki durum farklı olabilir.bu da yapılması gerekenler; 

http://www.ntvmsnbc.com/id/25333912

Kuşkudan,karanlıktan çıkıp günün doğuşuna kılıcımı çekip geldim güneşte şarkı söyleyerek. Umudun bittiği kalplerin kırıldığı yere sürdüm atımı: Gazaba,yıkıma ve kızıl bir guruba vardım şimdi!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

http://www.saglikhome.com/?urun-3114-Pharmaton-30-Capsul.html

50 tl piyasada var eczanelerde . Ben çok faydasını gördüm üstüme ölü toprağı serpilmiş gibiydim

kullanım olarakda dedikleri gibi her gün değil haftada 2 gün alıyorum pazartesi perşembe

(vitamin hapı iyi bişey değil ama piskolojikmidir bilmem harbiden işe yarıyor :D )

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Bendede var mevsimsel olabilir, hayatımda hiç 8 saatin üstünde uyudugumu bilmem 3-4 haftadır 13 saat uyudugum oluyor, ne iş çözemedim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Fazla pompadan olabilir. demir içeren gıdalar al, bol su iç, bol bol süt ve kalsiyum içeren sıvılar tüket.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bahar yorgunluğu hocam 

bir tane vitamin var benim diyetisyen verdiydi anlatmıştım durmadan uyku hali var diye az biraz iyi geliyor

istersen eve gidince ismini yazayım 39 tl

edit: samaccc yazmış zaten

DJ_Alper tarafından 29/Nis/13 09:56 tarihinde düzenlenmiştir

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

http://www.saglikhome.com/?urun-3114-Pharmaton-30-Capsul.html

50 tl piyasada var eczanelerde . Ben çok faydasını gördüm üstüme ölü toprağı serpilmiş gibiydim

kullanım olarakda dedikleri gibi her gün değil haftada 2 gün alıyorum pazartesi perşembe

(vitamin hapı iyi bişey değil ama piskolojikmidir bilmem harbiden işe yarıyor :D )

ana bayisiyim hocu :) aşırı iştah açıyor ve benim için iyi birşey değil bu.

mevsim olaylarını bende okudum. aslında buna bağlayabilirim burada 15 gün sürekli yağmur filan yağdı ondan öncesi kar idi şimdi ısınıyor filan 4 mevsimi 1 günde gösteren bi yerdeyim.

tavsiyelere bakacam da peki portakal suyu filan iyi gelir mi sabah içsem ? yada kendimi zorlayıp uyku süresini kısaltmam bi zarar verir mi bunu öğrenmek istiyorum

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

ben yıllardır böyleyim :(  10 saatten aşağıya uyudummu böyleyim anasını satıyım.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Duzenli uyku

Spor

Bol su

Sut, peynir, meyve sebze

-----

hayatimin en enerjik donemi; 11'de uyuyup, 6'da kalktigim ve sabah spor yapip, eve gelip , dus alip okula gittigim donemidir. 

3.5 ay kadar surdurebildim (malum yazin arkadaslarla gece yarilarina kadar takilma falan). Ama hayatimin en verimli, en enerjik donemiydi. 

Yatmadan (ne zaman yatmayi dusunursen) 1 saat once; bilgisayar, cep telefonu ve televizyondan uzak dur. Kitap falan oku. Sabaht alarm erteleme. tek alarm kur, hemende kalk. Kendini hemen yataktan at. 

2 hafta dayan, sonrasi tamamdir

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek
    Ayni ben :/

Suan dersteyim sira tas gibi yatilmiyoda bide sicak var yaniyorum hiaminaa :|

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
Toplam Hit: 1863 Toplam Mesaj: 17