folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Asker Kaçaklarının Ödeyeceği Ceza

Asker Kaçaklarının Ödeyeceği Ceza

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

ya askerlik yapmak istemeyende heyete askerlik yapmak istemediğini böyle bir devlete hizmet etmek istemediğini söyler yapmaz kardeşim zorla mı amk sonuç olarak devletin sosyal hizmetlerinden yararlanamaz en fazla sınır dışı edilir nolcak :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    DaveReed bunu yazdı

ya askerlik yapmak istemeyende heyete askerlik yapmak istemediğini böyle bir devlete hizmet etmek istemediğini söyler yapmaz kardeşim zorla mı amk sonuç olarak devletin sosyal hizmetlerinden yararlanamaz en fazla sınır dışı edilir nolcak :)

sonra memuriyetin düşsün siciline eklensin sikerim böyle işi ya başka ülkede böyle sikik bi sistem yok ya resmen adam sikmek için geliştirilmiş bir hiyerarşi ya

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    KaRaKuLe bunu yazdı
    DaveReed bunu yazdı

sonra memuriyetin düşsün siciline eklensin sikerim böyle işi ya başka ülkede böyle sikik bi sistem yok ya resmen adam sikmek için geliştirilmiş bir hiyerarşi ya

işte niye ab ye giremediğimizin nedeni insanları zorla yapmak istemedikleri birşeye zorlamak sonra yok müslümanızda o yüzdende fln filan :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

3 şey sormak istiyorum.

1 - mesela bir adam 50 yaşına gelmiş ve askerliğe el verişli değil. ( yaşlanmış yıpranmış hastalıklı hale gelmiş ) bu adam para cezası yermi?

2 - Adam 20 Yıl askerden kaçmış yada kaçmak zorunda kalmış. 46 bin lira ceza gelmiş. bu adam vatandaşlıktan çıkmak istese çıkabilirmi ?

3 - Farzedelimki adam 45 yaşında yakalandı 12 ay askerliğini yaptı, ama 46 bin tl ödeyecek durumu yok! peki ozaman ne olacak ? Askerden sonra ömür boyu hapismi yatacak ?

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼 - 🅷🅾🅻🆈 @Kaptan ın daha delikanlı olduğunu kanıtlayan şahsiyet ile tanıştım..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek
    HoLyCat bunu yazdı

3 şey sormak istiyorum.

1 - mesela bir adam 50 yaşına gelmiş ve askerliğe el verişli değil. ( yaşlanmış yıpranmış hastalıklı hale gelmiş ) bu adam para cezası yermi?

2 - Adam 20 Yıl askerden kaçmış yada kaçmak zorunda kalmış. 46 bin lira ceza gelmiş. bu adam vatandaşlıktan çıkmak istese çıkabilirmi ?

3 - Farzedelimki adam 45 yaşında yakalandı 12 ay askerliğini yaptı, ama 46 bin tl ödeyecek durumu yok! peki ozaman ne olacak ? Askerden sonra ömür boyu hapismi yatacak ?

hoca hapisliği yok birşeyi yok millet cahil gidio borç morç ödüo devlet önce maliyenin şirketlere kestiği cezaları tahsilata gitsin onları toplasın toplayabiliyorsa, sonra belki sıra yoklama kaçağı para cezasına gelir :)

bu hükümet gidio artık nasılsa önümüzdeki yazdan sonra seçim herşey değişir :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İyi oldu bu hak ettiler biz gidip - 30 derece nöbet tutak onlar keyif yapıyorlardı şimdi keyif bizde onlarda siki tutsunlar yan çeksinler :D

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

okuldan tecilli askerlik için yoklama vermek gerekiyor mu ?

Tanrıyla senli benli konuşurken; patronlarıyla sizli bizli konuşan yaratıklarız.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    BeyinAdam bunu yazdı

okuldan tecilli askerlik için yoklama vermek gerekiyor mu ?

okul otomatik tecil ettirir diye biliyorum. 

Adamlarin parasi yoksa napicaklar bende cok merak ediyorum, direk vatan hainligi ile suclanirlar sanirim. O degilde devlete buyuk para doncek:) 

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LizardKing
    LizardKing's avatar
    Erkek

askerliğin ne kadar saçma bir şey olduğunu yazacak değilim ama şimdi de bu saçmalık için para cezası var. ben çözemedim bu ülkeyi ve insanları.

"Din en büyük rpg.dir.." arsiv.ozgurdusuncehareketi.org - evrimagaci.org
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

Bizim birader içinde  2.000 Tl ödeyecez heybeye vay anasını.

Hocalar Sevk yerlerinin değişmesinin mümkün oldugu gibi rivayetler dönüyor bilen eden varmı

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
Toplam Hit: 4728 Toplam Mesaj: 61