folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Asker Ve Polis Karşı Karşıya

Asker Ve Polis Karşı Karşıya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Bugün haberlerde de bu konuya değinildi. Asker ve polis arasındaki gerginlik her geçen gün artıyor. Üst yönetimler en kötü hal olan silahlı çatışmanın olmaması için önlem alıyorlar. Bu iki kurumun birbirine silah çekmesi devletin üniter yapısına zarar verecek düzeyde. Ergenekon davası ve son olan el bombası olayı toplumda halkı kesimlere bölmüş durumda. Geçen forumda Polis yerine Jandarmayı tercih etme hakkında konuşuluyordu. Toplumun gözünde polis fetocuların, asker ulusalcıların tarafı oldu. Asker tarafı bu konuda bildiri yayınlamış. Yapılan baskınlar ve aramalarda tartışmaya girmeyin diye. Aralarında çıkan kıvılcım ülkeye büyük zararlar verebilir.

Ülkeyi kaosa sokmak isteyen kişiler var ve bunlardan birisi el bombası ihbarını yapan kişi olsa gerek. Kiminin gözünde ne polise ne yargıya, kiminin gözünde ise askere güven kalmadı. Bir yandan da ciddi manada bu kurumlarda kadrolaşma var. Ergenekon davası iktidarın silahı haline geldi. Şimdi haklı, haksız, doğru veya yanlış gerekçelerle bu kurumları bölerken karşı karşıya getiriyoruz. Bir bakıma kaos ortamı hazırlanıyor ve önlem alınmazsa ülkenin üstüne er yada geç çökecek gibi gözüküyor.

λ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

her zaman diooruzya osmanlının torunlarıyız diee

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

bindik bir alamete gidiyoruz bilmem nereye ...

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Fitneciler hep aynı şeyi yaptı.. Kurtuluş mücadelemizi verdiğimiz zamanlardada Atatürk'e bolşevik , vatan haini muamelesi yapılmıştı.. o zihniyet yeniden iş başında..

ASKER bizim herşeyimizdir Şanlı Türk Ordusu Herzaman en kötü haliyle bile Irkımızın ve bütünlüğümüzün korunması için mücadele etmiştir.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

asker gene cikar 2-3 tanesini ipe cikarir . 10 sene sonra askere sende kufur edersin , darbe yapti diye :)

78'de de boyle olmadimi , kardesin kardesi oldurdugu donem . Asker baksamiydi ? politikacilarin savasi ulkeyi gene bolmustu ...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

maximuss bunu yazdı:
    -----------------------------

asker gene cikar 2-3 tanesini ipe cikarir . 10 sene sonra askere sende kufur edersin , darbe yapti diye :)

78'de de boyle olmadimi , kardesin kardesi oldurdugu donem . Asker baksamiydi ? politikacilarin savasi ulkeyi gene bolmustu ...

Arkadaşım bu lafı demeden önce beni tanıman gerek. Böyle gireceksen olaya hiç girme daha iyi. Benim o dönem hakkındaki görüşlerimi bilmeden peşin yargılarla konuşman hoş değil. Lütfen...

λ
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

maximuss bunu yazdı:

Arkadaşım bu lafı demeden önce beni tanıman gerek. Böyle gireceksen olaya hiç girme daha iyi. Benim o dönem hakkındaki görüşlerimi bilmeden peşin yargılarla konuşman hoş değil. Lütfen...

hayir boyle olmadimi ? o zaman vatandas asker asker diye indiliyordu , bak simdi herkez askeri kotuluyor. belki tayyep kurdistani onlara kurunca rahatlarlar :) birak bolunsunde akillari basina gelsin , sende kafa var . Gider baska yerde de yasarsin , ama o kendini cok bilmis yapan ileri zekalar ne yapicak merak ediyorum . (hani durmak yok yola devamcilar )

( seni tekil olarak ele almadim aslinda orda , senide iceri katarakgenelleme yaptim )

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Evet darbeler hakkındaki genel görüş o şekilde. Hatta birileri televizyonlardan zıttını düşünenleri aptal olarak niteliyor. Sokak ortasında siyasi görüşü sorulup adam öldürülen bir dönemden bahsediyoruz. Bugünlerde şiddetle bunları eleştirenlerin soyağacında darbelerden dili yanan kişiler olduğunu düşünüyorum. Darbe yapan paşalara güveniyorum. O dönemi yaşayıp bilmek gerek. Fakat her ne olursa olsun şu günlerde seyirci kalınması kaosun etkisini her geçen gün arttırıyor. Tedavi edilmesi gereken hastalığa ne kadar erken müdahale edilirse o kadar sonuç alınır.

Tabi herkes bu sorumluluğu üstüne alamaz. Cesaret sahibi ve yetkili birileri bunlara el koyana kadar gidişat böyle. Fakat toplum olaylara daha temkinli yaklaşırsa kaos süreci en azından yavaşlatılmış olur.

λ
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CellyM
    CellyM's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:

Evet darbeler hakkındaki genel görüş o şekilde. Hatta birileri televizyonlardan zıttını düşünenleri aptal olarak niteliyor. Sokak ortasında siyasi görüşü sorulup adam öldürülen bir dönemden bahsediyoruz. Bugünlerde şiddetle bunları eleştirenlerin soyağacında darbelerden dili yanan kişiler olduğunu düşünüyorum. Darbe yapan paşalara güveniyorum. O dönemi yaşayıp bilmek gerek. Fakat her ne olursa olsun şu günlerde seyirci kalınması kaosun etkisini her geçen gün arttırıyor. Tedavi edilmesi gereken hastalığa ne kadar erken müdahale edilirse o kadar sonuç alınır.

Tabi herkes bu sorumluluğu üstüne alamaz. Cesaret sahibi ve yetkili birileri bunlara el koyana kadar gidişat böyle. Fakat toplum olaylara daha temkinli yaklaşırsa kaos süreci en azından yavaşlatılmış olur.

Toplumada temkinli bakma fırsatını vermiyolarki. Ben orduya güveniyorum, sen iktidara güveniyosun. Her zaman bi zıt görüş mevcut durumda. Bunuda iktidara bağlıyorum ki zaten öyle. İktidar yanlılarıda bu gidişe eminimki seviniyolardır. Tayyip, (sesimizin çıkmaması için) yavaş yavaş, kendi önünü açıyo, önüne engel olabilecek herşeyi suçlayarak, ortadan kaldırarak ilerliyo. Sonumuz yakın mesafe..

http://www.tahribat.com/Murit-CellyM/
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Askerle polisin çatışacağını sanmam ama böyle birşey olursa sonuç baştan belli...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

öyle bir durumda asker her türlü alır maçı (: bundan kimse şüphe edemez (: gerek teknolojik açıdan gerekse saha tecrübesi bakımından

agam yukarı tabakadaki elit kesim onu bunu darbeci diye itam edip duruyor. yok darbe planı cart curt.

başbuğ paşa şuan tvye çıkıp ülke geleceği için Türk milleti adına yönetime el koydum dese buna kim müdahale edebilir ?

paşanın sadece iki dudağı arasından çıkması yeterki bunun için. planmış cart curt hem hava civa.

tayyip kendi demiyormuydu polis rejimin güvencesidir diye. ulan TSK ne işe yarıyor ozaman ?

rejimin asıl güvencesi TSK adam başbakan olmuş hala öğrenememiş.

@FireX:

aynen hocam. o dönemi o anki şartlara göre yorumlamak gerek. tarih derslerinde bu ilk kural olarak söylenir zaten.

az insan çok huzur.
Toplam Hit: 6084 Toplam Mesaj: 42