folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

Askere Gidebilecek Malzemeler (Havacı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Hocam Selam,

Şimdi bir eğitim birliği çavuşu olarak söylüyorum.

Ben temkinli birisiyim, internetten baya bi liste yaptım neler gerekir diye, alayını topladım götürdüm.

Bazı ince noktalar var o noktalara dikkat çekmek lazım.

Örneğin, askerde 80 dereceden yoğun kolonya sokmak yasaktır, cavuşlar gelir, elinizde 80 dereceden yoğun kolonya varmı diye sorarlar, mal gibi evet var dersen alırlar onu, söylemeyeceksin.

İçeriye ilaç sokmak yasaktır, yanında ilacı olan varmı diye sorarlar mal gibi evet var dersen alırlar onu.

Örneğin ben ilacları montumun cebinde soktum.

"Orada herşeyi veriyorlar"

Şimdi, evet her birliğe asker istikhakı gider, ama olayın birde gerçek yüzü var,

Örneğin birlikte 1500 tane eşofman stoğu vardır, bunlardan 300 tanesi xs 300 tanesi s 300 tanesi l 300 tanesi xl 300 tanesi xxl dır. Sen xl giyen 450. kişi isen elde ne varsa onu alırsın :)

Ben askerde herşeyi veriyorlar diye elini kolunu sallayarak gelip, 4 gün takım elbiseyle yatan adam biliyorum :)

Örneğin kısa dönemlerin don atlet istikhakı 2 yada 4 taneydi tam hatırlamıyorum. Lan kısa dönem 5 ay 15 gün uzun dönem 14 ay 4 kilotlamı geçireceksin? ha geçiren var mı? var öyle pislikler ama ben her gün iç çamaşırı değiştiren adamım 15 takım götürdüm, bir gün aksatmadan değiştirdim, her hafta camaşır yıkadım...

İlaç mevzusunda, durumuna göre eğitimlerde hastalırsın yaralanırsın, seni senden başka kimse siklemez orada, en azından bi antibiyotik, bi nurofen bi majezik götürmek şarttır.

Ben tornavidama kadar götürdüm dediler ne işe yarayacak bu, 3. gün gözlüğün vidası düştü hayatımı kurtardı :)

Ha cok yakın bir arkadaşım gitti, valizleri istemişler buda hemen vermiş götürdüklerine acemilik bitene kadar erişemedi...

Örneğin Acemilikte belamızı siktiler bizim eğitim cavuşu olduğumuz için 15. günün sonunda 3. ayak tabanlığını hallettiydim...

Vatka gereksiz almana gerek yok

Aşağıda benim askere götürdüğüm lise var, %85i işime yaramıştır.

Önemli not : Aşağıdaki liste, sıradan vatandaşlar içn değildir, abi bunları ne yapacaksın diyenlerin zaten işine yaramaz :)

Ameliyat raporları   Ayakkabı Boyası   Banyo Havlusu
    Ayna   Ayakkabı Koku Giderici   Banyo Şortu
    Bankamatik - Cüzdan   Diş fırcası – Dis macunu - İp   Çamaşır - Yeşil
    Bant   Göz Bandı   Çorap - Siyah
    Bardak   Güneş Kremi   El Havlusu
    Bot Bağı   Islak Mendil - Çoklu   Eldiven
    Bot Bezi   Islak Mendil - Tekli   Eşofman
    Casio Saat   Kağıt Havlu   Gözlük
    Cd kalemi   Kolonya   Pijama
    Cımbız   Krem - El - Yüz - Dudak Parlatıcı   Sivil Kıyafet
    Cüzdan Boyuna Asılan   Kulak Cubugu   Spor Ayakkabı
    Çakı   Kulak Tıkacı   Terlik
    Çakmak   Plastik Lif   Tshirt
    Çanta   Pudra    
    Çengelli iğne   Roll-On    
    Çöp Poşeti   Sabun - Sıvı    
    Dikiş Seti   Selpak Mendil    
    Diploma ve Fotokopiler   Şampuan - Orta Boy    
    Elbise Askısı   Silikon Tabanlık    
    Elbise Fırcası   Traş Bıcağı    
    Kalem kağıt kitap defter   Traş köpüğü    
    Kilit   Antibiyotik - Ağrı Kesici - İlac    
    Kitaplar   Yara Bandı    
    Mehmetciğin el defteri        
    Okuma lambası        
    Paket Lastiği        
    Pil        
    Plastik Eldiven        
    Tırnak makası        
    tornavida        
    Traş Kutusu        

Notu gördük de bu kadar şeyi görünce boş geçemiyoz, McGayver gibi adamsın birliği fethe gittin galiba :)

Benim bulunduğum birlikte Su, kağıt(selpak) az bulunuyordu baya hayatiydi. Ayakkabı için altlık iyi olabilir. birkaç tane ufak asma kilit (bot kilidi ) hayati önem taşıyabilir :)

Banyo-Traş-Yatış için gereken şeyleri bol bol aldın mı pek bir şeye ihtiyacın kalmaz.

Bir de en önemlisi biri borç isterse verme sen ondan iste :P

AnaMuhalefet tarafından 26/Eki/13 00:34 tarihinde düzenlenmiştir

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek
    ArmadA bunu yazdı

hocam sen manyakmısın bu neya ? bu kadar malzeme falan götürmeyin amk piman olursunuz sonra :> yazdıklarının bir çoğunu ilk girişte veriolar zaten 

1. çengelli iğne 10 adet

bunu napıcan la sorması aiptir :| 

Yatağa çarşafı iğnelemeyi düşünüyor sanırım bozulmasın diye. Bende tavsiyelere uyup götürmüştüm. Denedim iğneyle filan bişeye benzemiyodu çarşaf kullan madım hiç iğneleri, zaten alışıyorsun bi süre sonra otomatiğe bağlanıyor çarşaf düzeltme :)

Girişte ne verip ne vermedikleri yerine göre değişiyor. Mesela bana ikitane aile boyu dişmacunu vermişlerdi ama diş fırçası yoktu :D Mesela sadece ufak yüz havlusu vermişlerdi bize, kuzen yeni geldi askerden onlara ful takım havlu vermişler yüz, banyo ayak havlusu bile vardı.

Yukarıda bir arkadaş demiş zaten kolonyaları almıyolar nizamiyeden, balsam götür istersen ama onuda yürütebilirler. 20 tane filan bıçak götürme bence yürütürler onları. Mac3 al 5 tanede bıçağından al, beni 1 ay götürüyordu bir bıçak.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oqqanoo
    oqqanoo's avatar
    Erkek

mach 3 ü daha çabuk götürürler diyorlar :D Valla ne bileyim cildim hassas 3 ve üstü bıçaklar yüzümü çok tahriş ediyor. blue 2 ye acayip alıştım.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

renegadealien hocam kasım celbi ile gidiyorum ben de bi çok yerde dolap kitlemek yasak hırsızlık da çok oluyor gibi yorumlar var dolabı kilitliyormusun yoksa bi çantaya kitleyip dolap üstü yada yatak altına mı atıyosun, nasıl muhafaza ediyorsun eşyalarını ?

TxT tarafından 26/Eki/13 01:19 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

renegadealien hocam kasım celbi ile gidiyorum ben de bi çok yerde dolap kitlemek yasak hırsızlık da çok oluyor gibi yorumlar var dolabı kilitliyormusun yoksa bi çantaya kitleyip dolap üstü yada yatak altına mı atıyosun, nasıl muhafaza ediyorsun eşyalarını ?

ben bavula koyup çıkarıyordum. dolaba koyarsan sabaha bulamıyorsun ne yazıkki
    acemi birliğinde ayakkabılıktan ayakkabımı yürütmüşler öğlen başka yerden bulmuştum

çaldırmamaya dikkat edin paranızı eşyanızı

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hiçbirşey alma. don dahi alma. alacağın herşey kantinde daha ucuz ve bir kısmını de veriyorlar zaten.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tranceport
    tranceport's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı

Hocam Selam,

Şimdi bir eğitim birliği çavuşu olarak söylüyorum.

Ben temkinli birisiyim, internetten baya bi liste yaptım neler gerekir diye, alayını topladım götürdüm.

Bazı ince noktalar var o noktalara dikkat çekmek lazım.

Örneğin, askerde 80 dereceden yoğun kolonya sokmak yasaktır, cavuşlar gelir, elinizde 80 dereceden yoğun kolonya varmı diye sorarlar, mal gibi evet var dersen alırlar onu, söylemeyeceksin.

İçeriye ilaç sokmak yasaktır, yanında ilacı olan varmı diye sorarlar mal gibi evet var dersen alırlar onu.

Örneğin ben ilacları montumun cebinde soktum.

"Orada herşeyi veriyorlar"

Şimdi, evet her birliğe asker istikhakı gider, ama olayın birde gerçek yüzü var,

Örneğin birlikte 1500 tane eşofman stoğu vardır, bunlardan 300 tanesi xs 300 tanesi s 300 tanesi l 300 tanesi xl 300 tanesi xxl dır. Sen xl giyen 450. kişi isen elde ne varsa onu alırsın :)

Ben askerde herşeyi veriyorlar diye elini kolunu sallayarak gelip, 4 gün takım elbiseyle yatan adam biliyorum :)

Örneğin kısa dönemlerin don atlet istikhakı 2 yada 4 taneydi tam hatırlamıyorum. Lan kısa dönem 5 ay 15 gün uzun dönem 14 ay 4 kilotlamı geçireceksin? ha geçiren var mı? var öyle pislikler ama ben her gün iç çamaşırı değiştiren adamım 15 takım götürdüm, bir gün aksatmadan değiştirdim, her hafta camaşır yıkadım...

İlaç mevzusunda, durumuna göre eğitimlerde hastalırsın yaralanırsın, seni senden başka kimse siklemez orada, en azından bi antibiyotik, bi nurofen bi majezik götürmek şarttır.

Ben tornavidama kadar götürdüm dediler ne işe yarayacak bu, 3. gün gözlüğün vidası düştü hayatımı kurtardı :)

Ha cok yakın bir arkadaşım gitti, valizleri istemişler buda hemen vermiş götürdüklerine acemilik bitene kadar erişemedi...

Örneğin Acemilikte belamızı siktiler bizim eğitim cavuşu olduğumuz için 15. günün sonunda 3. ayak tabanlığını hallettiydim...

Vatka gereksiz almana gerek yok

Aşağıda benim askere götürdüğüm lise var, %85i işime yaramıştır.

Önemli not : Aşağıdaki liste, sıradan vatandaşlar içn değildir, abi bunları ne yapacaksın diyenlerin zaten işine yaramaz :)

Ameliyat raporları   Ayakkabı Boyası   Banyo Havlusu
    Ayna   Ayakkabı Koku Giderici   Banyo Şortu
    Bankamatik - Cüzdan   Diş fırcası – Dis macunu - İp   Çamaşır - Yeşil
    Bant   Göz Bandı   Çorap - Siyah
    Bardak   Güneş Kremi   El Havlusu
    Bot Bağı   Islak Mendil - Çoklu   Eldiven
    Bot Bezi   Islak Mendil - Tekli   Eşofman
    Casio Saat   Kağıt Havlu   Gözlük
    Cd kalemi   Kolonya   Pijama
    Cımbız   Krem - El - Yüz - Dudak Parlatıcı   Sivil Kıyafet
    Cüzdan Boyuna Asılan   Kulak Cubugu   Spor Ayakkabı
    Çakı   Kulak Tıkacı   Terlik
    Çakmak   Plastik Lif   Tshirt
    Çanta   Pudra    
    Çengelli iğne   Roll-On    
    Çöp Poşeti   Sabun - Sıvı    
    Dikiş Seti   Selpak Mendil    
    Diploma ve Fotokopiler   Şampuan - Orta Boy    
    Elbise Askısı   Silikon Tabanlık    
    Elbise Fırcası   Traş Bıcağı    
    Kalem kağıt kitap defter   Traş köpüğü    
    Kilit   Antibiyotik - Ağrı Kesici - İlac    
    Kitaplar   Yara Bandı    
    Mehmetciğin el defteri        
    Okuma lambası        
    Paket Lastiği        
    Pil        
    Plastik Eldiven        
    Tırnak makası        
    tornavida        
    Traş Kutusu        

Edit : Örneğin çengelli iğne ne işe yarar?

Özellikle kışlık kamuflajların kolları emirle katlanır, kol katlandığı zaman içerisinden sadece bir dil cıkar o dil aracılığı ile sabitlenir ama o hiç bir zaman istendiği gibi durmaz, 2 tane cengelli ineyi, kamuflajı cıkartıp kolları düzgün katlayıp takarsın kamuflaja, bir daha sittin sene bozulmaz...

Ama tekrar ediyorum yukardaki liste standart vatandaşın işine yaramaz :)

Örneğin Pil ne işe yarar :  El feneri ve okuma lambası için gereklidir.

Peki Okuma lambası ne işe yarar : Ben düzenli dergi okuyan adamım, oraya gerekli kitap ve dergilerimi toplayıp götürdüm, gece ışık kapandığında okuma lambası ile ile okuyordum.

Örneğin Ayna ne işe yarar : Özellikle acemi birliğinde birliğin ortalama 10 tane musluğu ve her sabah traş olması gereken 500 tane askeri vardır, askerde herşeyi veriyorlar diyen eşşekler, 10 muslukta sıraya girerken sen alırsın aynanı yanda traşını olur çeker gidersin :)

Örneğin çarşı defteri ne işe yarar : Her birliğin bir kantini olur, ihtiyaclarını genelde oradan karşılarsın, acemilik bitti, dedilerki çarşıya cıkacaksınız gidin kantinden defter alın. ben taa ankaradan götürmüşüm hiç siklemiyorum, elemanlar bi geldiki, 5500 asker carşı defteri almak için sıraya girmiş defter bitmiş :) Çarşının ilk günü, defter kantinde bitiği için, birliğin yarısını carşıya cıkartmadılar, oturdular öylece :)

Abicim 2 çeşit askerlik vardır, bunlardan birisi uzun dönemlerin yaptığı gibi, salağa yatanlar.

Salağa yatanlarda olay şöyledir, aptal gibi bi işten anlamıyor gibi davranırsın, sana bir iş vermezler, değersiz birisi olursun, gider nöbetini tutarsın.

Birde kısa dönemler varki bunlarda kendi aralarında ikiye ayrılırlar,

salağa yatmayanlar, ve salağa yatmaya calışanlar.

Çünkü kısa döneme genellikle bunun kafası çalışır gözüyle bakarlar, birde genelde 5.5 ay yaptığı için sevilmezler dolayısı ile salağa yatmaya calışan kısa dönemler genelde en sikilen grup olur, çünkü zaten bir boka yaramadığı gibi birde 5.5 ay sonra siktir olup gidecek bunu iyice bi sikelim moduna girer herkez.

Birde salağa yatmayanlar vardır, bu adamlar değerlidir, komutan gözünde bile değerlidir, çünkü işe yarayan adamlardır, görev sorumluluk ve bilincinde olan adamlardır, bu adamlar normal asker gibi değillerdir, değer görürler...

Örneğin kulak tıkacı ne işe yarar : Acemilikte koğuşa bi girdik 40 kişi var, gece yatıyorsun birde koğuş nöbetine kalkıyorsun, yetmiyormuş gibi devamlı içerde görültü horultu. yatmadan önce takıyorsun kulağına, ihtilal cıksa duymuyorsun :)

Başka bir önemli not : Bunları götürürsen uyanık olacaksın, kaptırmayacaksın vermeyeceksin, götürüp bunları daha nizamiyede verirsen, ondan sonra ben götürdüm bi boka yaramadılar demeyeceksin :)

suana kadar gördügüm en iyi liste olmus

Atatürkçülük ölmez bir hedef, yükselen bir şereftir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    srsr_mnyk
    srsr_mnyk's avatar
    Erkek

kafaya göremi seçiyorlar karacı havacı olayını ?  ben karacı olmak isityorum napcaz ?

srsr_mnyk tarafından 26/Eki/13 10:11 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burakayser
    burakayser's avatar
    Erkek

Kardeş havacı olman filan fark etmez. Tuzla karacı okulu olduğundan acemilikte zaten yeşil giyersin. Kamuflajın dahi yeşil olacak en azından biz acemilikte polatlıda topçu okulunda havacı olmamıza rağmen herkes gibi yeşil kamuflaj giydik. Sonra zaten gittiğin yerde sana yeşil-mavi kamuflaj verecekler. Zaten havacı kamuflajları değişti eskiden tamamen mavi tonları vardı. Şimdi yeşil üstüne mavi oldu. Amaan çok da önemli değil ama söyleyim dedim. Yedek subaysın zaten çalınma olayları filan olmaz orda pek. Acemiliğiniz pek zor canım. Ama inşallah kurada İzmir Hava Eğitim komutanlığı çıkar. Ordan daha rahatı yok. Kendimden biliyorum.

Toplam Hit: 6520 Toplam Mesaj: 34