folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askeri Konvoya Saldırı (1 Sehit, 30 Yaralı)

Askeri Konvoya Saldırı (1 Sehit, 30 Yaralı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    Bloom bunu yazdı

Yorumsuz :

'Şehitlik de gazilik de nasip işi'

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, beraberinde Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar ile geldiği Iğdır’da, Afyonkarahisar’da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden biri olan Mehmet Emin Çuğun’un ailesini ziyaret edip başsağlığı dileğinde bulundu.Şahin, ''Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir'' dedi.

Dün öğle saatlerinde özel bir uçakla Iğdır’a gelen Içişleri Bakanı İdis Naim Şahin ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, Valilik, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Bakan Şahin ve beraberindeki heyet daha sonra Afyonkarahisar’da mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan askerlerden Mehmet Emin Çuğun’un ailesini ziyaret etti. Taziye çadırında gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen polislerin cenazesine katılmak için Malatya’ya gittiğini buradan da Iğdır’a gelerek hem şehit ailesini ziyaret etmek hem de incelemelerde bulunmak için geldiğini söyledi.

Bakan Şahin, "Her şey nasip işi. Bizim Iğdır’a gelmemizde bir nasip işidir. Aniden karar verdik ve Iğdır’a geldik. Şehitlik de, gazilik de, uzun yaşamak da, genç yaşta şehit olmakta nasip işidir. Şehidimizin ailesine sabırlar diliyorum. Acılarını paylaşıyorum. Iğdır’ı yıllar öncesinden biliyorum gelişmiş, geleceği olan parlak bir il. Valilik, Emniyet ve jandarmadan gerekli bilgileri aldık. Eksikleri not ettik. Gidermek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

Daha sonra şehir merkezinde gezip esnafın sorunlarını dinleyen Şahin ve beraberindeki heyet uçakla Ankara’ya döndü.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21493405.asp

birader hayatında kallavili o..... ç..... gördüysen amenna görmedysen işte idris naim tam öle biri o.....ç......

İts My Life. NOW or NEVER
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

10 yıldı 1000 den fazla şehit verdik. Gencecik kardeşlerimiz, abilerimiz toprak altında yatıyor. 

Hükümete soruyorum. Neden savaş uçakları şehit haberlerinden sonra kalkıyor?

Neden daha önceden istikbarat gelmesine rağmen önlem alınmıyor? 

Neden tsk içindeki casuslar deşifre edilmiyor?

NEDEN BU AZİZ VATANIMDAKİ VATANDAŞLAR HEMEN HER GÜN GELEN ŞEHİT HABERLERİYLE KAN AĞLIYOR?

Şimdide sıra halkta. Halka soruyorum. 

Neden seçim zamanında ŞEHİTLERİMİZ unutuluyor?

Neden Atatürk ilke ve inkılapları ortadan kaldırılmak istenirken ses çıkartanlar yok?

Neden TV kanalları şehit haberlerini yayınlamaktan çekiniyor?

Neden hiç bir TV kanalı hükümeti eleştiremiyor?

YGS/LYS KPSS si skandallı, çoluk çocuğunun hakkını hiç mi düşünmüyor?

Atanmayı bekleyen onda öğretmen varken hep kendi adamlarını istedikleri yerlere yerleştiriyorlar.

Ben bunları çok siyasetle ilgilenmeden gören birisiyim. Sevgili büyüklerimiz anne-babalarımız kaç hükümet dönemi gördünüz. Orda şehit olan sizin çocuğunuz(bende) olabilirdim. Ateş düştüğü yeri yakıyor.
    Sizinde canınıza tak ettiyse lütfen anne babanızla çevrenizdekilerle konuşun. En azından deneyin. Bunları anlatın, kendi gördüklerinizi anlatın.
    Bu sefer sandıkta cevabımızı verelim. Bir elin nesi var iki elin sesi var. %1 bile oylarını düşürebilsek bizim için bu kârdır.

saygılar

bykamu tarafından 18/Eyl/12 20:19 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı
    RockZs bunu yazdı

30 şehit var diyorlar.

https://twitter.com/onderozturk2023/status/248075586629668864

yok daha neler abi :|

buna ne demeli bilmiyorum..

yanımda niye böyle kelime yapan insan yok?

millet ne güzel klavyeden içinden dökülenleri yazıyor..

bende yazıyorum bak ; tohumunuzu s1keyim.

demek dahaa kallavili o......... ç.......... ler varr dirayet bilalsikimoğluu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

bingöl mü erzurummu gelişmiişşş bencee erzurrumm aq yazdığı habere bakk

HEPSİ SİLAHSIZDI

Valinin son açıklamasına göre vurulan konvoy izinden dönen askerleri taşıyordu. 3 araç vardı ve askerlerin tamamı silahsız ve sivildi. Olay yeri civarında hava destekli operasyon başlatılırken, hastanedeki yaralılar için Bingöl Belediyesi'nin hoparlörlerinden kan ihtiyacı anonsu yapılıyor.

YARALILARDAN 1'İ ERZURUM'DA

Bingöl-Muş karayolunda seyir halinde olan askeri konvoya yapılan saldırıda yaralanan askerlerden biri, ambulans helikopterle sevk edildiği Erzurum'da tedavi altına alındı.

12 F-16'LAR BÖLGEYİ BOMBALADI

Roket atarlı saldırının ardından Diyarbakır 2. Hava Kuvvet Komutanlığı 8. Ana Jet Üssü'nden kalkan 12 adet F-16 savaş uçağı PKK'lı teröristlerin bulunduğu alanı bombalamaya başladı. Diyarbakır'dan kalkan Pars filosuna ait savaş uçakları, saldırıyı gerçekleştirerek olay yerinden kaçan teröristlerin kaçış güzergahlarını ve sığınaklarını bir bir bombalayor. F-16 savaş uçakları ile birlikte Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden 2 adet de casa tipi askeri kargo uçağı kalktı.

yaralılardan biri erzurumda yorumsuzzz 12 f16 bombalıoyordaa boşluğa attıkları bombadan başka bişey yokk

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek

yine derler aq 500 terörist öldürdük 1000 terörist öldürdük sonra 1 tanesini resmini çekerler ahan ispat diye napsakki inansakmı  ulan yukardaki caps zaten ibretlik birde akp ankara gençlik filan kansız şerefsiz sanki ölen kendisi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

moralim bozuk zaten.

siz gidin kömür makarna için akepeye oy verin...şehitler umrunuzda değil. vatan umrunuzda değil.

ahirette şehitler karşınıza dikildiğinde hesabını verin siz...

kaygusuz tarafından 18/Eyl/12 21:03 tarihinde düzenlenmiştir

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    canocan
    canocan's avatar
    Erkek

95.li yıllarda pkk.ya karşı aynı şekilde saha çalışması yapılırdı yani belirli sayıdaki askerler aynen gerillalar gibi belirli yerlerde pusuya yatar orada günlerce beklerlerdi, bir kısmı ise gezerdi, pkk.lılarla karşılaşıldıgında da savaşılırdı, ayrıca kandile gidilip tuzaklı bombalarla çevrilmiş sıgınaklar tek tek temizlenmişti. Tayyep geldikten sonra saha çalışması bitti, asker karakollara tıkıldı. Saldırı degil savunma durumuna alındı. Karşıdan ateş açılmadan ateş açılmaması empoze edildi. Eskiden doguda başarılı çalışmalar yapmış subayların bir kısmı hapiste, digerleri de hak etmedikleri yerlere atandılar. Askerin psikolojisi bozuk, başıma bir şey gelirmi diye sorumluluk almıyor, ateş açmaya teredüt edenler varmış

Kamyondan düşmüş içi geçgin karpuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

alakası varmı bilmiyorum ama evin üstünden (ankara) 6-7 jet geçti ardarda.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    FOXXLY bunu yazdı

alakası varmı bilmiyorum ama evin üstünden (ankara) 6-7 jet geçti ardarda.

muhtemelen alakalıdır, biz de farkettik.

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

şehit sayısı 10 a yükselmiş anasını siktimin yerinde

Toplam Hit: 7206 Toplam Mesaj: 79