Askerliğe Elverişli Değil Raporu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Vac
    Vac's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Arkadaşlar Küçükken hidrosefali ameliyatı geçirdim. Bipolar bozuklugum var ve tek gözümde %70 görme kaybı var. Yıllardır en yakın arkadaşlarım bile bilmez ama artık tecil zamanım bitti. Çürük raporu alma ihtimalim varmı askerlik yapmak için hissetmiyorum kendimi.

MOD NOT; konuları uygun bölümlere açmaya özen gösterelim. 

Comeback...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Kuzenimde de benzer bir problem vardı, onun da bir gözü görmüyor neredeyse. Sanırım yüzde 35 gibi bir özürlülük tespiti yapılmış. Askerlikten de muaf edildi.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Şubeye gidiyorsun. Durumu belirtiyorsun olacakları akışına bırakıyorsun.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArduouS
    ArduouS's avatar
    Erkek

Benimde ayağımın üzerinden 6 yaşımdayken araba geçti tam ayağımın üzerinde fren yaptı, bu durumda ayağımın üzerindeki deri ve et komple sıyrıldı ayak parmaklarımda şekil bozukluğu ayağımın üzeri komple yanık gibi görünmekte parmaklar yukarı kalkık şekilde durmakta, sağ bacağımdan et aldılar sol bacağımdanda deri alıp üzerine yapıştırdılar, yürümeme bi engeli yok lakin ben topallıyor gibi gösterip çürük raporu alma şansım nedir?

ArduouS tarafından 26/Eki/15 08:30 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

yeni sistemde hocalar askere gitmemek için 170 cm boyunda 110..120 kg adama çürük veriyorlar.

yapman gereken belli askerlik şubesine git . durumu anlat . seni GATA tarzı bi hastane yönlendirirler . çok net sorunlarda 2..3 muayenede çürük veriolar. gözde biraz fazla gitmen gerekebilir 

3..5 sene . gibi . arkadaş sağ göz 0 görüyor. adamın göz doğuştan bem beyaz kör herif . baya bi muayeneye gitmişti.  AMA DEDİM GİBİ YENİ SİSTEM ÇOK DAHA HIZLI IMIS

Minimalist Değilim Tembelim
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uLtRaLoVeR
    uLtRaLoVeR's avatar
    Erkek

3 hafta önce tecil için gittiğimde sağlıkla ilgili bir form doldurdular. İki beyin ameliyatı ve ondan kalan epilepsi yazdım. Kendimi çok kötü hissediyorum yazdım. Sonra şubedeki hekim doğrudan hastaneye sevk etti. Beytepe Asker Hastanesi Nöroloji polikliniğine gittim. 7 yılın özetini anlattım. Geriye dönük ne kadar rapor varsa (ıslak imzalı) hepsini getir, bir de takip aldığın hastaneden takip yazısı getir ben askerlik yapamaz raporu çıkaracam sana dedi. Sonra heyete gittim bu raporlarla. İki yere parmak bastım. Suratıma raporu okudular. B12 Epilepsi, barışta askerliğe elverişli değildir, seferde görev yapar. B12 deyince bir bakayım neymiş dedim ve şu sayfayı buldum. Bir incele istersen.

http://www.kanitlar.com/askerlik-muayene-kodlari-hizli-erisim.html

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cache
    cache's avatar
    Erkek

Bende de ankilozan spondilit var, arada tutulmalar falan oluyor. Çürük alma şansım nedir ?

Edit: 

cache tarafından 26/Eki/15 11:04 tarihinde düzenlenmiştir

En iyisi olmadan önce, her zaman en kötüsü olmaz mı ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

Uzun zamandır görüşmüyorum ama bir arkadasım hidrosefali sebebi ile çürük almıştı ve onun çürük almak gibi niyeti yada planı yoktu ama doktor sende böle bir durum var ve 40 50 li yaşlarda sıkıntısını çekeceğin bişi demişti. he bide sağlam panik atak felan da vardı. 

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

benim askerde bipolar arkadasım vardı yaptırıyorlardı askerlik cocuk firar etti 5-6 ay gelmedi kendi devreleri teskere alıyor şuan gitti çürük almaya çalışıyor

sonucunu yazarımda sna yetişir mi bilmiyorum

ama sen alırsın yapmak istemiyorum de vucudum yetersiz felan filan abart bide bir kaç kez gataya sevk ondan sonra yallah :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

askerlikmi yapılır amk bu ülkede ülke ülke olsa yapılırda yaptırıyor askerliği siktir ediyor

emiyo içini posanı atıyo bir sürü sıkıntı aq

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Bence alırsın çürük raporu,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 3291 Toplam Mesaj: 12
asker