folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerliğini Uçak Savarcı Olarak Yapmış Olanlar Bakabilirmi

Askerliğini Uçak Savarcı Olarak Yapmış Olanlar Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

sa

askerlik konularıylailgili kafanızı çok ağrıttım kusura bakmayın ama öyle bir yere geldimki yok yeni foçaya gitceksiniz yok bileceğe gitceksiniz dediler   başka bölüğe gittik burada uçak savar eğitimi alıyoruz browning marka olan 12.7mm fişek atandan bahsediyorum %100 doğuymuş gitceğimiz yer 

şimdi soruyorum yapan varmı bu şekilde söyliyecekleri nedir iyimidir güzelmidir hoşmudur :D yarın çarşıya çıkacam ozaman yazcam şuan askeriyenin netindeyim

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Ben yapmadım ama izmirde yaptım, foça da Y****k tepe adlı meşur bi yer var derlerdi.

Kahraman askerlerimize her sabah 40 kg techizatla kavurucu sıcakta o tepeye koşarak çıkardıkları yönünde bir rivayet vardı.

HolyOne tarafından 12/Eyl/14 13:43 tarihinde düzenlenmiştir

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Buysa eğer ne öğrenmek istiyorsan sor hocam.

edit// Silah hakkında bir şey sormuyor muş.. :) 

CyberAngel tarafından 12/Eyl/14 13:48 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

arkadaşlar foçaya göndermediler kırkağaçtayım hala

m2 browning tüfek  tüfek hakkında birşy sormuyorum ustabirliğinde bu tüfek başındaki görevimiz nasıl iyimi ? yoksa sikko bir işimi kakalıyor bu komutanlar komutanlar iyi diyor ama her iyi dedikleri şeyin altından birşey çıkıyor :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

arkadaşlar foçaya göndermediler kırkağaçtayım hala

m2 browning tüfek  tüfek hakkında birşy sormuyorum ustabirliğinde bu tüfek başındaki görevimiz nasıl iyimi ? yoksa sikko bir işimi kakalıyor bu komutanlar komutanlar iyi diyor ama her iyi dedikleri şeyin altından birşey çıkıyor :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Tank Çavuşuydum. Tankın üzerinde de 1 uçaksavar oluyor. Onu kullandım. Askerliğim boyunca 2000 küsür mermi attım emirle tabi.

Uçaksavarı iğnesine kadar sökebilirim. Bu işi gözüm kapalı bile yaparım. Zor bişey değil.

Uçaksavar = Mevzi Nöbeti demektir. Bide her hafta silah temizliğinde g3 ve uçaksavar temizlemek demek

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AllahinOglu
    AllahinOglu's avatar
    Erkek

amaç ne milattan önce kalmış bir tüfeği vermişler işte

neresi iyi bunun

sanki artık türk ordusu diye birşey varda amk

gurur duyulacak birşeyde yok artık

iyi kötü herşeyi kaktırırlar sana

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pr_x71
    pr_x71's avatar
    Erkek

Mekanize Piyade de ger GZPT de bir uçaksavarcı kadrosu vardır.Mekanize birliklere gitme ihtimalinde var.Genelde batıdadır ama tavsiye etmem.Doğu daha rahattır.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

diyarbakırda yedek subay olarak bulundum. uçaksavarcımız vanlı inşaat işleriyle ugrasan biriydi. sundan ötürü yazdım. baya ağır o çocuktan baskası onu tasıyamazdı :)

le le le sakine
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

Ucak savar destek timlerinde bulunur agir makinali silah olarak gecer. Silahi gordugun gibi 3 ayaklidir 12.7 dir ve cok etkilidir elle tasinmaz mevzilere sabitlenir basinda durursunuz.

Sana lazim olan sey feyyur ayarini iyi bilmen ve her hangi bir baskin catismada ilk once susturulacak olan silah ve operatorudur.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Ben yapmadım ama izmirde yaptım, foça da Y****k tepe adlı meşur bi yer var derlerdi.

Kahraman askerlerimize her sabah 40 kg techizatla kavurucu sıcakta o tepeye koşarak çıkardıkları yönünde bir rivayet vardı.

Focanin hic biyerinde 40 kg techizatla kosu yok hocam.o rivayet yalandan ibaret ama egitimler 40 kg techizatla 35 40 km yol bayir rampa dag vs tirmanmadir.

En baba kosu silah fisek sirt cantasi vs ile.kamufulaj ve botlu 27.000 metre kosudur. Standart 3 saat ve altidir :) olay bu yani.

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
Toplam Hit: 2641 Toplam Mesaj: 18