folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik // Tecil İşlemi

Askerlik // Tecil İşlemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek

Öyküm şöyle; 09.1987 doğumluyum.2005 te 2 yıllık üniversite okudum,geçtiğimiz eylül,09.2007 tarihinde okuldan mezun oldum.kasımda açıköğretim dikey geçişle işletme fakültesine kaydımı yaptırdım.
    kayıt tarihi 07.11.2007 bana 20.11.2007 tarihli son yoklama kağıdı göndermişler.Ben kağıdı alıp önce askerlik şubesini aradım.Askerlik şubesinden öğrenci olduğuma dair herhangi bir belge gelmediğini sadece önceki okulumun göndermiş olduğu öğrencidir belgesi olduğunu onunda süresinin dolduğunu söyledi.Sonra açıköğretim şubesinden ek-2 belgesi alıp askerlik şubesine göndermem gerektiğini söyledi.Bende açıköğretim şubesine gidip ek-2 belgesi almak istediğimi söyledim.Bana belgeyi alamayacağımı sadece öğrenci belgesi alabileceğimi, nedeni ise hazırlık sınıfında okumam olduğunu söylediler.(Halbuki aöf'e kayıt yaptırırken görevliye; tecil işlemini benim mi yoksa okulunmu yapması gerekiyor diye sorduğumda, kaç doğumlu olduğumu sordu,1987 doğumlu olduğumu söyleyince gerekli işlemleri okulun yapacağını söylediler.)Bende öğrenci belgesi alıp bir önceki okulumun verdiği diplomanın bir fotokopisini gönderdim askerlik şubesine.Memleketteki tanıdıklar götürmüşler şubeye, askerlik şubesinden demişler ki muayene olmamış önce muayene olsun sonra tecil işlemine bakarız demişler.
    Hikaye bu.
    Okulun öğrenci panelinden baktığımda askerlik durumu olarak Tecilli yazıyor.
    Ama askerlik şubesi okuduğumdan bi haber...
    Hiç tecil yaptırmadım.
    Muayene olmadım.
    Geçtiğimiz aylarda son yoklama tarihi vardır yanılmıyorsam kasımın 1'ydi. O zamanlar yoklama için askerlik şubesine gittiğimde çok sıra vardı,bende ordan bir askere (yanılmıyorsam subaydı) durumu sordum.Bana okuyup okumadığımı,ne zaman mezun olduğumu vs sordu ve bu son yoklama tarihinin benimle ilgisi olmadığını söyledi.
    Soruma gelecek olursam,askerlikten kaçtığım haybeye tecil için uraştığım falan yok.
    1-Henüz açıköğretimde okurken öğrenci sayılmıyor muyum?(açıköğretime dikay geçiş,3.sınıf hazırlık programı)
    2-Şuanda tecil hakkım yok mu?(hiç tecil yaptırmadım)
    3-Ne yapmam gerekiyor?

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Balyoz Sanarmış.By_Medcezir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Swool
    Swool's avatar
    Erkek
    Hoja bu tip olaylarda okulla irtibata geçmen daha mantıklı olur. Bende benzer bir olay yaşadım, okulun öğrenci işleriyle görüştüm sorunu hallettiler.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek

Hikayeye ek olarak şuan yoklama kaçağı durumundaymışım.
    Sizde hesaplayın (if (doğum yılı + 19>=mevcut yıl) then echo"Yoklamaya tabi" else echo"Yoklmaya tabi değil" )
    Bayram geçsinde memlekete gidip bi memleket havası alayım :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek
    en yakın açıköğretim bürosuna gidip durumunu söylersen onlar sana yön verir...

Living Death
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Aynı boku ben birinci okuldan ikinci okula geçerken yaptılar, okul tecil belgeni yollayacak dediler ne gelen var ne giden...

Öğrenci belgemi askerlik şubesine götürüp durumu halletmiştim...

Birde bişey soracam hocam, 2 yıllığı bitirdikten sonra acıköğretime dikey geçiş işlemini nası yaptın?

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek

abi sen askere sevk edilmek istemediğin sürece bir Allahın kulu seni askere alamaz sen rahat ol

okuduğun yer neresi açıköğretim mi örgün öğretimmi oradan bir öğrenci belgesi al götür

eğer öğrenci belgesi bulamazsan direk şubeye git dilekçe ver bu dönem 2008 ocak ayı sonuna kadar askerlikle ilişiğim yoktur diye tamamdır.

aynı şey geçen sene de başıma geldi 1 sene bu işlerle uğraştığım için askerlik ile ilgili birçok şeyi bilirim

bakaya ya da yoklama kaçağı olmadığın sürece sorun yaşamazsın zaten tecilli yazıyorsa sorun yok

sen tecili bozdurmadığın sürece askerlik işlemi yapılmaz sen yine de şubeye tekrar git dilekçeni ver

3 yıl tecil ettirebilirsin

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Xsharez
    Xsharez's avatar
    Erkek

Konuyla bağdaşık olmasada askerlikle sırnaşık bir şey sölemek istiyorum.

sen sen ol 4 yıl okumadan askere gelme bu 1

askere gelirsen en as 10 yıl kaç bu  2

sevgilin varsa ondan ayrıl bu 3

kendine bi yasini şerif bide sabır taşı satın al bu 4

Kimseden Birşey İstediğim YOK.,!! Az Ötede Oynayın Yeter.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blue_moon
    Blue_moon's avatar
    Erkek
    Xsharez bunu yazdı:
    -----------------------------

Konuyla bağdaşık olmasada askerlikle sırnaşık bir şey sölemek istiyorum.

sen sen ol 4 yıl okumadan askere gelme bu 1

askere gelirsen en as 10 yıl kaç bu  2

sevgilin varsa ondan ayrıl bu 3

kendine bi yasini şerif bide sabır taşı satın al bu 4

xsharez arkadaşımın dediklerine aynen katılıyorum ben de 2 yıl üniv. bitirdim askere geldim

aptal gibi dişimi sıkıp 2 yıl daha okuyamadım şimdi kafaya vuruyorum 4 yıllık bitirmeden askere gelmeyin

15 ay çekilecek çile değil adamın ömüründen ömür yiyor bu askerlik

2 yıl bitiren arkadaşlar ne yapsın yapsın 2 yıl daha bitirsin hem askerde de günlük hayatta da faydasını görür

özellikle askerlikte çok rahat eder haa ben illa ki uzun dönem askere gidecem diyorsanız şimdiden Allah sabırlar versin

Mülk Allahındır, Adalet Mülkün Temelidir (Hz.Ömer)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EntelKoylu
    EntelKoylu's avatar
    Erkek

tecil yaptırmana gerek yok zaten okul okuduguna dair olan belgeni askerlik şubesine ilettir okul okuyosun die askere götüremezler seni okul bittikten sonra onlar sen istemesende zati seni askere götürür.

ANDY // Burası mezopotamya, küresel oyunun bumerang cehennemi. Tanrı bile dünya düzeni için peygamberlerini hep buraya göndermiş. Çünkü burası aslında yeryüzü cennetiymiş. Daha Fazla Bilgi İçin Profilimi İnceleyiniz...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Afyon
    Afyon's avatar
    Erkek

arkdaslar Vatnı görewinizi Techil yaptırmadan Gidin Yapin :))bakın kardesşinize  Geldi asker ocagına  :)) şafak Demiş 238 :D

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_medcezir
    by_medcezir's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:

Aynı boku ben birinci okuldan ikinci okula geçerken yaptılar, okul tecil belgeni yollayacak dediler ne gelen var ne giden...

Öğrenci belgemi askerlik şubesine götürüp durumu halletmiştim...

Birde bişey soracam hocam, 2 yıllığı bitirdikten sonra acıköğretime dikey geçiş işlemini nası yaptın?

hacı lisans tamamlama mevzusu var.2 yıllığı bitirdikten sonra sınavsız olarak aöf de bölümünün karşılığı varsa 3.sınıf hazırlıktan başlıyosun, eğer bitirdiğin bölümün karşılığı yoksa ikinci üniversite olarak başlayabiliyorsun.

Toplam Hit: 3659 Toplam Mesaj: 15