folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik İçin Boy Kilo

Askerlik İçin Boy Kilo

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samet_54
    samet_54's avatar
    Erkek

MERHABA arkadaşlar ünvç yenibitirdim askerlik için boy kilo oranları nedir bi bilginizvarmı ben 1.88 boyunda 135 kiloyum çürükraporu alırmıyım veya 6ayda bir muayeneyemi gitmem gerekeçek ??? şimdiden teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BeYaZZZ
    BeYaZZZ's avatar
    Erkek

hacı benim boy 186 kilo 103 bi problem çıkmadı bende ama sende bi orantısızlık var muayeneye gir o zaman belli olur ama pek bir problem olucağını sanmam boydan kurtarabilirsin

THE BeYaZ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saftiriksincap
    saftiriksincap's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla, boy ile kilosu arasında 30 birim olması lazım. Boyun 1.88 Kilon en fazla 118 olduğunda alınıyor. Boy ve kilo arasında ki fark 41 kilo ve ya daha fazlaysa heyete girip direk muaf verebiliyorlar.

Hayat Murat Boz un memesi gibi, Rasim Ozan Kütahyalı çenesi gibi, Vahdettin in son senesi gibi, Bakir kızın Coşkun a veresi gibi, İran la İsrail arası gibi,Durum değişir kerhane numarası gibi, Çömelene birisinin vurası gibi,Yazı diyince bozukluğun turası gibi,Koç ya da Sabancı parası gibi, Oy verdiklerin niye yarasa gibi?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

boyun 1.88 m  boyunun cm olan kısmı ile (yani 88) kilonun toplamı 30 dan fazlaysa (35de olabilir) askerliğe elverişli değilsindir.Ama uygulamada bu böyle olmuyo tabikide acemi birliğimde çok gördüm obez adam 1 hafta kadar takılıyolar sonra hava değişimi alıyolar 3 ay sonra ne oluyo tam bilmiom ama uğraştırıyolar.Eğer 128kg lara kadar inersen ve asker olmak istersen olursun gibime geliyo.Bende öyle bi sorun vardı sanırım kantara çıkmadan,muayeneye girmeden askere gittim geldim bitirdim askerliği (tezkere muayenesi hariç)

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

ben tecile gittiğimde 1.70 - 108 kilo ile almamışlardı. benim boyda sınır 105 miymdi 103 müydü neydi.

gerçi zaten bende tecil ettirmeye gitmiştim. bence en sağlıklı bilgiyi şubeyi arayarak öğrenirsin. çünkü askerlik mevzularında netteki bilgiler ile gerçek bilgiler arasında farklıık oluyor.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    costantin
    costantin's avatar
    Erkek

hocam ben muayeneye gittiğimde 186 ya 105 tam sınırdasın demişlerdi

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samet_54
    samet_54's avatar
    Erkek

hepinize tşkler hocam artık paşa paşa gidicez askerlik subesine 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

Bizim birliktede vardı obez olanlar ilk katılış muayenelerinde askeri hastaneye sevk edilir ordaki prosedürler tamamlandıktan sonra heyete çıkarsın günlük 1800 kalori yakma diyeti verilir muhtemelen ilk etapta smk lı  3 ay hava değişimi verirler hava değişimi bitmeden bir hafta önce askerlik subesine gidersin onlar seni en yakın askeri hastaneye sevk ederler muhtemelen orda çürük alabilirsin.

Aşırı kilo yüzünden ilk seferde çürük alanı daha görmedim :) 9 ay hava değişimi alanlar oldu :)

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samet_54
    samet_54's avatar
    Erkek

lacuradeamore bunu yazdı:
    -----------------------------

Bizim birliktede vardı obez olanlar ilk katılış muayenelerinde askeri hastaneye sevk edilir ordaki prosedürler tamamlandıktan sonra heyete çıkarsın günlük 1800 kalori yakma diyeti verilir muhtemelen ilk etapta smk lı  3 ay hava değişimi verirler hava değişimi bitmeden bir hafta önce askerlik subesine gidersin onlar seni en yakın askeri hastaneye sevk ederler muhtemelen orda çürük alabilirsin.

Aşırı kilo yüzünden ilk seferde çürük alanı daha görmedim :) 9 ay hava değişimi alanlar oldu :)

peki hocam git kilo ver gel felan deyip gönderirlermi ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

105 üzerinde askere almazlar 105 üzerindeysen 110-115 gibi gitmekte istersen kırmaz gönderirler. Ancak sen gitmek istemiyorsan her yıl muayeneye gidip kilo kontrolü yaptırmalısın 45 yaşına kadar 45 yaşının ardından zaten er hakkın ölmüş olacak. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samet_54
    samet_54's avatar
    Erkek

sRcN bunu yazdı:

105 üzerinde askere almazlar 105 üzerindeysen 110-115 gibi gitmekte istersen kırmaz gönderirler. Ancak sen gitmek istemiyorsan her yıl muayeneye gidip kilo kontrolü yaptırmalısın 45 yaşına kadar 45 yaşının ardından zaten er hakkın ölmüş olacak. 

gitmek istiyorumda kiloda ögle zart  diye verilmiyor işte :) yeni mezun oldum çıkış belgelerini bekliyorum okuldan onlar çıksın hemen askerlik şubesindeyim zaten

Toplam Hit: 6683 Toplam Mesaj: 19