folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik İle İlgili Bilgi

Askerlik İle İlgili Bilgi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redLine
    redLine's avatar
    Erkek

Konunun forumdaki askerlikle ilgili tartışmalarla ilgisi yok başka yerlere çekmeyin geyik için değil bilgi açılmış bir konudur buna göre cevap atılırsa sevinirim.

Şu anda normalde 31.12.2009'a kadar tecilliyim ama ben tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum.

Gözlük kullandığım için normalde bir önceki yoklamada kağıdın arkasına komando olamaz diye not düşmüşlerdi. Son muayene sırasında ciddi bir göz kontrolü yapıyorlar mı yani muayeneye ve askere gözlük kullanmadan gidersem komando olabilme ihtimalim nedir ?

Bir diğer sorum ise aktif olarak çatışma bölgesinde görev alabilmek için herhangi bir başvuru şekli var mı ? Şehitlik sonrası tüm hakları (tazminat, maaş vs..) istemediğimi belirten bir evrak imzalamak yeterli olur mu yada bu tür işlemler için ne gibi bir prosedür gerekiyor.

Yanlızca konu hakkında bilgisi olanlar cevap yazarsa sevinirim.

fak yu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

1) Tecil bozdurmak istiyorsan, askerlik şubene başvur, askere alınmak istediğini belirten form doldur, öğrenim belgesi ile teslim et, büyük ihtimalle devre kaybı olacağın için 4 tertip, kasım ayı gidersin,

( Daha erken alınmak için asal'a dilekçe yazarsın, şu şu nedenden dolayı askere erken alınmak istiyorum diye, asal'ın sitesinde var dilekçe örneği)

2) Askerlik şubesi işlemleri sırasında yapılan muayene dandik bir işlemdir, acemi birliğinde bütün herkes detaylı bir muayeneden geçirilir, komando özelliği taşıyanlar ayrılır, askeri hastahanede çok kapsamlı taramadan geçirilir, çoğu kişi elenir zaten,

3) Aktif olarak çatışma bölgesine günüllü gitme şansın yok,tecil bozdurma işlemleri sırasında askerlik şubesinde dolduracağın forumda  komando olmak istiyorum seçeneğini seçmen yeterli

Eğer kasım ayında askere gitmek istiyorsan elini çabuk tut, direk şubeye git

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redLine
    redLine's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:
    -----------------------------

1) Tecil bozdurmak istiyorsan, askerlik şubene başvur, askere alınmak istediğini belirten form doldur, öğrenim belgesi ile teslim et, büyük ihtimalle devre kaybı olacağın için 4 tertip, kasım ayı gidersin,

( Daha erken alınmak için asal'a dilekçe yazarsın, şu şu nedenden dolayı askere erken alınmak istiyorum diye, asal'ın sitesinde var dilekçe örneği)

2) Askerlik şubesi işlemleri sırasında yapılan muayene dandik bir işlemdir, acemi birliğinde bütün herkes detaylı bir muayeneden geçirilir, komando özelliği taşıyanlar ayrılır, askeri hastahanede çok kapsamlı taramadan geçirilir, çoğu kişi elenir zaten,

3) Aktif olarak çatışma bölgesine günüllü gitme şansın yok,tecil bozdurma işlemleri sırasında askerlik şubesinde dolduracağın forumda  komando olmak istiyorum seçeneğini seçmen yeterli

Eğer kasım ayında askere gitmek istiyorsan elini çabuk tut, direk şubeye git

Pazartesi veya Salı şubeye gidip tecil işlemlerini zaten yaptırıcam o konuda herhangi bir problem yok.

Tecil bozdurma işlemi sonrasında kütüğe bağlı olarak mı gönderilicek tertip belirleniyor yoksa tecili bozdurduktan sonra ilk dönemde mi direk gönderiyorlar ?

Acemi birliğinde yapılan kapsamlı muayene konusundan da biraz bahsedebilirmisin ?

Örneğin eğitim sırasında tüm eğitimi doğru, nizami hatta fazlasıyla yerine getirebilmek herhangi bir şeyi değiştiriyor mu?

fak yu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Hocam er/erbaşlar askere alınırken tahmin edemiyeceğimiz kadar çok işlemden geçirilir.

Tertip belirlenirken, şubenin ve asal'ın insiyatifi geçerlidir,

Asker alma dönemler halindedir, sene içerisinde 4 tertip vardır. 1-2-3-4

Acemi birliğinde ilk bir hafta tamamen sağlık taraması cart curt işlemleridir.

Aynı anda 2-3 hatta 4 iğne birden olursun, vücut kontorlü yaparlar, dövme, jilet, xxx vs.

Komando olarak ayrılanlar zaten direk askeri hastanede efor testi, güvenlik testi, sicil testi, vs.vs. geçerler.

Acemi birliğine göre alacağın eğitim değişir, hatta bazen saçma bile olur

Ama tamamen sağa dön, sola dön, tekmil ver, bağır, çağır, marş söyle, bunlardan ibarettit.

Ben ulaştırma gittim 28 günlük acemilik, ardından as.iz olarak usta birliğine katıldım, ne alakaysa :)

Eğitimdeki başarılarının sana katkısı, komutanlarının sevgi ve saygısını kazanırsın, evine takdir belgesi gönderilir, şubene birde dosyana, komutanların teskere zamanı sana bonservis doldururlar vs.vs.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redLine
    redLine's avatar
    Erkek

YaSevYaTerkEt bunu yazdı:

Hocam er/erbaşlar askere alınırken tahmin edemiyeceğimiz kadar çok işlemden geçirilir.

Tertip belirlenirken, şubenin ve asal'ın insiyatifi geçerlidir,

Asker alma dönemler halindedir, sene içerisinde 4 tertip vardır. 1-2-3-4

Acemi birliğinde ilk bir hafta tamamen sağlık taraması cart curt işlemleridir.

Aynı anda 2-3 hatta 4 iğne birden olursun, vücut kontorlü yaparlar, dövme, jilet, xxx vs.

Komando olarak ayrılanlar zaten direk askeri hastanede efor testi, güvenlik testi, sicil testi, vs.vs. geçerler.

Acemi birliğine göre alacağın eğitim değişir, hatta bazen saçma bile olur

Ama tamamen sağa dön, sola dön, tekmil ver, bağır, çağır, marş söyle, bunlardan ibarettit.

Ben ulaştırma gittim 28 günlük acemilik, ardından as.iz olarak usta birliğine katıldım, ne alakaysa :)

Eğitimdeki başarılarının sana katkısı, komutanlarının sevgi ve saygısını kazanırsın, evine takdir belgesi gönderilir, şubene birde dosyana, komutanların teskere zamanı sana bonservis doldururlar vs.vs.

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim peki komandoluk için gerekli fiziki özellikler nedir bu konuda herhangi bir bilgin var mı ?

Ben gözlük götürmemenin işe yarayacağını düşünüyorum.

fak yu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nocturnal_mortum
    nocturnal_mortum's avatar
    Erkek
    yasevyaterket askerliği nerde yaptın,nasıl geçti,ne olarak yaptın vs..bir başlık açtıysan linkini verir misin?

aranılan adam ercü geri döndü.banka kredilerine kefil,okeye dördüncü,halı saha maçlarınıza kaleci hatta nikahınıza şahit bile olurum.artık bende sosyalleşmek istiyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

Hiç unutmam o anı acemi birliği, akşam saat 23:00 usta askerler geldi yoklama yaptı, sonra 3 bölük birden koridora çıktık,

Antepli hanifi uzman vardı, hepimizi yere oturttu, sonra dediki

" boyu 1,70'in üstünde olanlar ve kliosu 68'in üstünde olanlar ayağa kalksın"

biz sevindik tabi,  "diğerleri gitsin" dedi, o esnada bir tane diyarbakırlı vardı,

giderken hanifi uzman çağırdı "senin boyun kaç "

d.bakırlı " 1,82 "

hanifi uzman " peki neden az önce ayağa kalkmadın "

diyarbakırlı " komutanım ben diyarbakır çocuğuyum gidip onlara kurşun sıkmam "

haifi uzman " lan biz *rospu çocuğumuyuz o zaman, defol gözümün önünden " diyerek kovdu onu.

Bu olay yüzünden hiç unutmam o anı.

Neyse redline ama bu dediklerim bizim zamanda istenen ÖN ŞART'tı şuanki durumu bilmiyorum, seni yanıltmak istemem.

Ama boy muhakkak 170 cm'in üstünde olacak, boy kğ oranın olacak.

Gözlük götürüp götürmemen bişey değiştirmez.

Eninde sonunda çıkar ortaya, Askerlik Şubende'ki dosyana mümkün olursa bak, aklına hayaline gelmeyecek belgeler vadır içinde, yalan söylemek ancak zaman kazandırır

Hoca ayrıca moralini bozmak istemem ama sanırım kasım celbine bile geç kalmış olabilirsin,

CELP DÖNEMİ

Celp Tercihi Yapılabilecek

En Son Tarih

Şubat

30 Kasım

Mayıs

28 Şubat

Ağustos

31 Mayıs

Kasım

31 Ağustos

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YaSevYaTerkEt
    YaSevYaTerkEt's avatar
    Erkek

nocturnal_mortum bunu yazdı:
    yasevyaterket askerliği nerde yaptın,nasıl geçti,ne olarak yaptın vs..bir başlık açtıysan linkini verir misin?

Niye sordun hacı ya, hayır mı ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hocam sankin ha, gozluk goturmemek gibi bir hataya dusme. (Gerci goz bozuklugun ne derece bilmiyorum) cunku acemi birliginde 25 metre sifirlama, gece atisi ve 200 metre atislari var bunlardan iskalarsan vay haline. Ayrica bende gozluk kullaniyorum ama usta birligim 5.piyade komando alayi idi(acemi birliginde 106mm havan egitimi almistim, amasya cavus talimgahi). yani komando olup olamayacagin birazda sansina bagli.

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    redLine
    redLine's avatar
    Erkek

Tekrar Merhaba beyler,

Bu gün askerlik şubesine gittim ve ben son yoklama kaçağıyken askerliğimi tecil ettirdiğimden dolayı tecilimi iptal ettirdikten 2 gün sonra beni askere alıcaklarını söylediler. Yani bi nevi istediğim tarihte askere gidebiliyorum.

Şimdi ki sorum ise şu;

Şu anda benim askere gidiceğim yer zaten belli mi yoksa tecili bozdurduğum yere göre bir değişiklik olur mu ? Örneğin Antalya, İzmir, İzmit gibi illerde tecilimi bozdurmam askere düşüceğim yere etki eder mi ?

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

fak yu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    redLine bunu yazdı:

Tekrar Merhaba beyler,

Bu gün askerlik şubesine gittim ve ben son yoklama kaçağıyken askerliğimi tecil ettirdiğimden dolayı tecilimi iptal ettirdikten 2 gün sonra beni askere alıcaklarını söylediler. Yani bi nevi istediğim tarihte askere gidebiliyorum.

Şimdi ki sorum ise şu;

Şu anda benim askere gidiceğim yer zaten belli mi yoksa tecili bozdurduğum yere göre bir değişiklik olur mu ? Örneğin Antalya, İzmir, İzmit gibi illerde tecilimi bozdurmam askere düşüceğim yere etki eder mi ?

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

2 gün önce bende gitim muayeneye senin gibi tecili bozdurarak beni ta 2010 ağustosa attılar zor zoraki şubatta gitmek istiyorum diye belirttim daha erkeni olmuyor dedi oradaki albay bu sene 4 tertip alımları gidemessin dedi moralim çok fena bozuldu

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5126 Toplam Mesaj: 12