folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Tecili

Askerlik Tecili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Herkese merhaba dostlar benim açık lise tecilim bu ay son ve açık öğretim dönem hakkımda bitti lise olarak ve benim kredim de yok ben tekrardan kayıt yaptırıp askerliğimi tecil ettirebilirmiyim böyle bir hakkım varmı ?

-
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

var toplamda 3 yıl herkese tecil hakkı veriliyor.

vede kaçak olarakta takılsan kimse sana 5 sene askerlik yaptırmaz gitmeme hakkınada sahipsin ama yakalarlarsa gönderiyorlar

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

vede kaçak olarakta takılsan kimse sana 5 sene askerlik yaptırmaz gitmeme hakkınada sahipsin ama yakalarlarsa gönderiyorlar

Ben o 3 yıl hakkımı kullandım ama peki akşam lisesine kayıt olsam oraya gittiğim sürece yine hakkım var değil mi ?

-
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    gurkanilgar bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

Ben o 3 yıl hakkımı kullandım ama peki akşam lisesine kayıt olsam oraya gittiğim sürece yine hakkım var değil mi ?

yüzde yüz emin değilim ama var hakkın okudugundan dolayı ekc2 belgesi alıp götürüyon okuldan alıyorsun o belgeyi yeniden tecil ettiriyon

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    gurkanilgar bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

yüzde yüz emin değilim ama var hakkın okudugundan dolayı ekc2 belgesi alıp götürüyon okuldan alıyorsun o belgeyi yeniden tecil ettiriyon

Anladım hocam teşekkür ederim 

-
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek

Yaşın 29 u geçmemişse tecil hakkın devam ediyordur diye  biliyorum.. 

Kayıt yapıp, belgeyi askerlik şubesine teslim edip tecilini devam ettirebilirsin.. 

İkinci olarak ise kaçak takılmanı asla tavsiye etmem. 

Son iki yıldır çok katı yasalar getirildi bu konuda..

Askerde iken bile sana kaçak günlerin cezası geliyor.. 

Yani gitmediğin her yıl için devlet sana borç çıkarıyor.. 

Sonra askere gitsen bile o parayı ödemek zorundasın.. 

Tecil hakkı bittikten 4 ay sonra askere gidenlere bile ceza veriyor.. O 4 ayın cezasını ödüyorsun bilgin olsun.. 

Son bir not: 

Bulunduğun ildeki askerlik şubesini telefonla arayıp , aklındaki tüm soruları içtenlikle sorabilirsin. 

En sağlam bilgiyi ordan alırsın.

Sonra ceza falan ödersen, Allah muhafaza günahına girip hakkını yemiş olmayalım.. 

ZeNRoM tarafından 06/Ara/15 01:47 tarihinde düzenlenmiştir

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Beyler selam benimde bir sorum olacak.

2 yıl önlisan bitirip AOF kayıt oldum 4 yıllık bitrdim bu yaz diplomayı aldım.  AOF de iken benm tecil 2018 de bitiyordu e devletten baktım yine 2018 görünüyor. 2 yıl tecil hakkımı hiç kullanmadım. şimdi okul bittiği için e devlttteki 2018 e kadar tecilli görünüyorum ya bu bozulur mu ? yada sonradan sorun çıkar mı ? Askerlik şubesini aradğımda onlarda bana 2018 e kadarsın dediler, öğrencimisin dediler evet dedim(oysa öğrencilik bitti) ona göre yüksek lisansa bavurcamda. yüksek lisans ücretleride 10 bin civarında. başına gelen yada bilgisi olan varmı

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeNRoM
    ZeNRoM's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

Beyler selam benimde bir sorum olacak.

2 yıl önlisan bitirip AOF kayıt oldum 4 yıllık bitrdim bu yaz diplomayı aldım.  AOF de iken benm tecil 2018 de bitiyordu e devletten baktım yine 2018 görünüyor. 2 yıl tecil hakkımı hiç kullanmadım. şimdi okul bittiği için e devlttteki 2018 e kadar tecilli görünüyorum ya bu bozulur mu ? yada sonradan sorun çıkar mı ? Askerlik şubesini aradğımda onlarda bana 2018 e kadarsın dediler, öğrencimisin dediler evet dedim(oysa öğrencilik bitti) ona göre yüksek lisansa bavurcamda. yüksek lisans ücretleride 10 bin civarında. başına gelen yada bilgisi olan varmı

Ya Mübarek şu mesajlarınızda yaş belirtin lütfen :) 

Yaş önemli.. 

Hiçbir şey, apaçık ortada olan kadar aldatıcı değildir !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Aga tecil ettireceksen ettir. Yakin zamanda tecil kalkabilir..:)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Aga tecil ettireceksen ettir. Yakin zamanda tecil kalkabilir..:)

Yaş 23 açık öğretim dönem hakkım bitti açık öğretim tekrar dönem hakkı tanıyormu onun peşindeyim aslında :)

Atlas tarafından 06/Ara/15 10:56 tarihinde düzenlenmiştir

-
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

askerliğin amk biz gittik neoldu ? kula kulluk yaptık kendini allah sanan uzman ve astsubaylardan oluşan cins bir oluşum içeri girdinmi farklı bir dünyaya hoş geldin diyorlar

Toplam Hit: 2660 Toplam Mesaj: 19
asker tecil lise