folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Terhis İşlemi

Askerlik Terhis İşlemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Sormak istediğim birkaç soru var. Belki tecrubeliler bilirler diye yazayım... Öncelikle soracagim soru ciddi olup ne var sanki bir günün hesabını mi yapıyorsun demeyin. 

Diyelim ki geçen yil 1 mart tarihinde silus aldınız ve  12 ay askere gittiniz.

Hesaplama olarak bütün izinlerinizi kullanırsanız ve odul/ceza almaz iseniz bu yıl 1 mart tarihinde teskere almanız gerekliydi değil mi?

Peki 4 yılda bir şubat ayı 29çekiyor, bu yıl şubat ayı 29 çekti. Yanı 28 subattan sonraki gün olan 1 martta teskere almayı beklerken önünüze bir de 29 şubat çıktı.  

Şimdi size hangi tarihte teskere verecekler?

29 şubatta mi yoksa bir gün Fazla askerlik yaptırıp 1 martta mi teskere verecekler?

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lucas
    lucas's avatar
    Erkek

Hocam askerde 1 ay 30 gün hesaplanıyor diye hatırlıyorum. 31 de çekse 29 da 30 üzerinden hesaplanıyor diye hatırlıyorum yani 1 martta başladıysan 1 martta biter. 

lucas tarafından 02/Nis/16 14:59 tarihinde düzenlenmiştir

Ekonomisi zayıf bir ulus, yoksulluktan ve düşkünlükten kurtulamaz; güçlü bir uygarlığa, kalkınma ve mutluluğa kavuşamaz; toplumsal ve siyasal yıkımlardan kaçamaz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Bir yıl arada sırada 366, arada sırada 364 mü oluyor da haberimiz yok. 1 yıl 365 gün değil mi ? 

Ne zaman gittiysen, o zaman dönersin. Zaten silüsünde yazan da odur. ;)

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Devlet olaya 30 gün üzerinden bakar. 

Sigorta için bile ayın kaç gün çektiği bakılmaksızın 30 günlük prim yatıyor. 28Şubat için 30 günlük, 31 çeken ay için 30 günlük prim ödeniyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Anlaşıldı arkadaşlar. Durum benimle alakalı değil bu arada..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Askerde ödül olarak askerlik süresi kısaltma mı var ki? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Evet. Boluk komutanları ve alay komutanları 7 gün erken terhis verebiliyor. Tugay, tümen ve kolordu komutanları 30 güne kadar erken terhis verebiliyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    TSK askerlik sureni ay uzerinden hesaplar. Onun için bir ay 30 mu 31 mi fark etmez. 1 martta girdiysen 1 martta cikarsin. Kullanmadigin izinler 1 marttan gun hesabi olarak geri gelir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Hangi gün başlamışsan o gün biter.

14 haziran 2016 askersin, 14 haziran 2017 sivilsin gibi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

ay hesabı yapılıyor ve her ay 2 gün izin hesaplıyorlar ve izinlerinde asker sayılırsın yani 24 gün kullanmadıgın izin günlerin için erken teskere alırsın.

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

hocam söyle acıklıyayım sana askerlık mantıgıyla bakarsak butun aylar 30 ceker o yuzden duz mantık dusunursek evet sen 1 martta tezkere alıcaksın. ama eger doguda isen ve ıkametgahın batıda ıse 2 gun yol hakkın olucak yanı sen 28 subatta tezkere alabılırsın onun bı hesalpalaması var 800 km ise 1 daha fazla ise 2 gun yol hakkı verıyorlar oyle hatırlıyorum komutanına sorsana amk :D

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 1825 Toplam Mesaj: 16
askerlik teskere 29 şubat