folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlikle İlgili Buyuk Problemim

Askerlikle İlgili Buyuk Problemim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Arkadaslar ben 2007 den beri yoklama kacagiymisim kktc de okuyorm ve benim.aptal okulm yoklamalarimi yaptirmamis ve ben asker kacagi olmusum nese gittim askerlik subesine ekc 2 yi faxlattim tamam dediler skinti yok hallettik o ara 13.500 tl para cezasi vardi sildik dediler dun ewe kagat gelmis ve asker kacagisin bu borcunuz var.odeyin die  mahkeme kagidi var e iptal etmislerdi simdi.bu cikti nolcak be bitcek yasayan varmi.bunu  :/

Hayattaki en güzel şeyler : Ya kanun dışı, ya ahlak dışı ya da şişmanlatıcıdır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

önceden yolladıkları için gelmiştir tekrar ara öğren en sağlıklı bilgi onlarda

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

sen şubeye belgeyi göndermeden önce ceza postayla gönderilmiştir. sende şubede işini hallettikten sonra posta getirmiş olabilir. tekrar şubeye sor sıkıntı olmaz. telefonlada sorabilirsin.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    dertli bunu yazdı

sen şubeye belgeyi göndermeden önce ceza postayla gönderilmiştir. sende şubede işini hallettikten sonra posta getirmiş olabilir. tekrar şubeye sor sıkıntı olmaz. telefonlada sorabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Abiler 10 unda yollamislar ben cok onceden halletmistim bana kari ole demisti

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Merak ettigim hala ogrenciyim ve sunatta bitecek okul bu borcu silerlermi mahkeme kagadina kadar cikmis cnku iptal olurmu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hocam o askerlik mahkemeleri normal mahkeme gibi değil. Ben hastane raporu gönderdim bi sene ertelemek için. gelmedi dediler, iadeli taahhutlu gonderdim, gelmedi dediler 5 kere gönderdim, elimde gönderildi imza karşılığı alındı şeysi bile var adamlar gelmedi diyor , ne uğraştık aq.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

E seyhim ne oldu sonuc yani nolcak elim ayagim bagli yani sallamayimmi napayim ben gittim ekc2 yi yollayinca tamam sorun yok dediler simdi neden bole bise cikti kibristayim ole sknti olcak ki gidip gelmek

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Hocam belge 10 eylül itibariyle geldiyse 15 gün itiraz hakkı var diye hatırlıyorum, bulunduğun yer sorgu mahkemelerine itiraz edeceksin eski adıyla sulh ceza mahkemesine, öğrenci olduğuna ilişkin belgeleri de ekle, mahkeme kesin olarak karar veriyor ve %99,9 olarak iptal edecek cezayı, kesin olarak verdikleri içinde askeriyenin itiraz etme hakkı olmuyor ve borçtan otomatikman kurtuluyorsun, ama bildiğim kadarıyla 15 gün itiraz hakkı vardı posta ile gelen belgede yazar...

EDİT: 

Kıbrısta olduğunu söylemişsin şimdi farkettim hocam 18 yaşından büyük olduğun için ailenin imza hakkı yok, bir şekilde senin imzalı dilekçe ile itiraz etmen gerekiyor...

twilight_flame tarafından 20/Eyl/14 16:22 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ILKER06
    ILKER06's avatar
    Erkek

Yani benim gitmem gerekiyir ama hallolur diyosn degilmi hocam

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    ILKER06 bunu yazdı

Yani benim gitmem gerekiyir ama hallolur diyosn degilmi hocam

Aynen öyle hocam, ama önce ailen kontrol etsin 15 günlük diye hatırlıyorum ben süreyi, öğrenci olduğuna dair belgeleri de alıp oturduğun yerdeki Sorgu Mahkemesi (Eski adı Sulh Ceza Mahkemesi)'ne itiraz ediyorsun, dilekçeye o tarihlerde öğrenci olduğuna dair belgeleri ekliyorsun, ondan sonra mahkeme 1-2 ay içerisinde kesin olarak karar veriyor ve iptal ediyor cezayı, 5 kuruş ödemiyorsun, dilekçeyi yazamam diyorsan onuda örnek olarak yazabilirim hocam, ama dediğim gibi itiraz süresi 15 gün ise 1 gün bile geçme yoksa iptal edilmez...

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
Toplam Hit: 1370 Toplam Mesaj: 14