Asp Mi Php Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

Arkadaşlar C ve Html bilgimin yannda asp yada php yi öğrenmek istiyorum.Hangisi daha iyidir?

Birde bilen varsa izmirde önerilebilecek bir kurs falan varmı? süresi ücreti nedir?

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Eski bir aspci olarak php diyorum :) Her ikisinide profesyonel düzeyde kullandım. Php ile herşey çok daha kolay. C bilginde varmış. O zaman sana php gider.

λ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

konuşuldu, tartışıldı, :|

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

konuşuldu, tartışıldı, :|

gormedim, duymadım, bilmiyorum... öğrenmek istiyorum...

YGS: Yeni Gelin Sınavı.. Bir heyecan, bir arzu, bir istek.. Biraz hüzün, biraz acı, biraz gözyaşı..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

ne desek yalan olur star warsı bılıosundur :D
    2 secenegın var dark side light side gibi :P
    Yolunu ve kaderini kendin çizeceksin :P

Esprisi bir yana PHP derim sanırım 'guvenlıkte sınırlar zorlanıyor'muş harıcınde basitte yani asp ile kıyasladığımda şahsen daha basit gelıyor
    ama tabii snn kararına kalmış (:

Öğrenmek içinde kursa gitmen gerekmez forumda verılen pek çok set var özellikle ben bu konuda saglam paylasımlar yapmıstım zamanında (:

Arama yaparsan yada profılıme bakarsan gorursun konuları :D

egitimofis.com kariyervideo.com gibi sitelerdede php ve asp için eğitimler mevcut
    PHP içn eğitim ofisteki anlatım gerçekten iyi birde gorsalegitim.comun setini izlersen tmmdır eğitim ofisteki sette mysql fonk. eksik (:

Ve son oalrak php için hakkı öcalın e-kitabını onerırım yine forumda php e-kitap ve fonk. arsıvım var onuda ındırıp goz atmanı tavsıye ederim ;)

Kolay gelsın
    Takıldıkca yardım ederiz :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

ben asp derim.. madem c biliyorsun asp'yi öğren vbasic'i de öğrenmiş olursun c'nin yanında.. Tabi farkları çok ama benerlikleri daha çok en basidinden aynı atadan geliyolar

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

alp bunu yazdı:

ben asp derim.. madem c biliyorsun asp'yi öğren vbasic'i de öğrenmiş olursun c'nin yanında.. Tabi farkları çok ama benerlikleri daha çok en basidinden aynı atadan geliyolar

abi ne diyorsun sen c bilgisi olan adamın asp de işi ne??

**

c bilgin varsa birde asp diye mi soruyorsun ?? php zaten c ailesinden geliyor rahat edersin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

DarkF4Te bunu yazdı:

ne desek yalan olur star warsı bılıosundur :D
    2 secenegın var dark side light side gibi :P
    Yolunu ve kaderini kendin çizeceksin :P

Esprisi bir yana PHP derim sanırım 'guvenlıkte sınırlar zorlanıyor'muş harıcınde basitte yani asp ile kıyasladığımda şahsen daha basit gelıyor
    ama tabii snn kararına kalmış (:

Öğrenmek içinde kursa gitmen gerekmez forumda verılen pek çok set var özellikle ben bu konuda saglam paylasımlar yapmıstım zamanında (:

Arama yaparsan yada profılıme bakarsan gorursun konuları :D

egitimofis.com kariyervideo.com gibi sitelerdede php ve asp için eğitimler mevcut
    PHP içn eğitim ofisteki anlatım gerçekten iyi birde gorsalegitim.comun setini izlersen tmmdır eğitim ofisteki sette mysql fonk. eksik (:

Ve son oalrak php için hakkı öcalın e-kitabını onerırım yine forumda php e-kitap ve fonk. arsıvım var onuda ındırıp goz atmanı tavsıye ederim ;)

Kolay gelsın
    Takıldıkca yardım ederiz :D

Eywallah sağolasın DarkF4Te... senin notlarıda incelerim lakin karşımda biri olsa ve takldığımı direkt sorsam daha iyi olur gibi geldi... yinede sağolasın, klavyene sağlık...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mescarine
    mescarine's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

:S:S::S abi c bilgin varsa birde asp diye mi soruyorsun ?? php zaten c ailesinden geliyor

c yi öğrendim okulda falan ama asp php sıfırım hani... esas alanım elektrik elektronik ama merak işte...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    G-Turk
    G-Turk's avatar
    Erkek

Egerki web programlama dili ögrenmek istiyorsan PHP.
    Neden? Zaten C ögrenmisligin var ve zorlanmassin.

Benim fikrimce önemli olan bir yolda ilerlemek.
    Örnegin ASP ögreniyorsan Microsoftun .net teknolojisi ile devam etmelisinki verim alabilesin.

Diger yandan C ögrendiysen ya PHP yada C++ ile devam et.

C zor bir dildir, egerki iyi biliyorsan digerlerinde zorlanacagini sanmiyorum.

Ya Microsoft ya Linux. Tercih senin.

# Taşı delen suyun kuvveti değil, damlaların sürekliliğidir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkF4Te
    DarkF4Te's avatar
    Erkek

rica ederim dostum (:
    1-1 konusundada dert etme tarikat ne gune duruyor :D
    ayrıca asp ve php aynı anda kullanmıssın yapma ( sakın ) :D
    İkisine aynı anda ogreneyım dıye bulasırsan bocalarsın ıksınıde ogrenemezsın (:
    önce birini yetmez bana dersen sonra otekını ogren (:
    Ayrıca elektronık bolumunden lise terk bir php coder abim var kendılerı suan turkuaz medya gurubuna baglı bır sırkette calısıyor iyide para alıyor bizimcity.tv kendileri tarafından kodlanmıs ve guncellenıyor :D

Yani ben elektronikçiyim fln dıe dusunme ki oda bir yerde avantaj ;)

Kolay gelsın :)

Toplam Hit: 2196 Toplam Mesaj: 18