Aspde Ddos Koruması?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Şimdi şöyle bir durum var...

10 saniye sonra deneyin tarzı cevapların sisteme verdirilmesi bile serverda bir takım işlemlerin yapılmasına yol açmaktadır.

ha burada yapılan ne olur. bu tip bir uyarı verildiği taktirde, önceden gelen postlar database'e sorgulama vs gibi işlemlerden geçerden saniyede 5000 işlem yapıyorsa(Tamamen mantığını göstermek için verdiğim bir örnek), Bu hatayı vermesi kararını alırken 3000 işlem yapmaktadır.

Buradada eğer aynı anda 100 clientten saldırı yapıldığını düşünürsek sisteme gelen yük ilkine göre daha az kalacaktır, ama siz 100 client yerine 200 clienetten bağlanmayı denerseniz o zaman hata aynı şekilde ortaya cıkacaktır...

Özellikle bu serverın ilk alındığı zamanlarda ben tahribata aynı anda yapılan 40000 bağlantı olduğunu biliyorum....

Saatlerce yaptığım tek şeyin ip engellemek ve serverı korumak olduğunu holyle birlikte nöbetleşe server beklediğimizi biliyorum....

Ama artık kendi korumamız sayesinde server kendi kendisini koruyor :)

Aynı tahribat backup sistemi gibi tahribat firewall sistemide %100 tahribata özel :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fistandantilus
    Fistandantilus's avatar
    Erkek
    Anladım. Hazır rene döktürmüşken sorayım :) Zombi yazmak çok mu zor? Ya da nereden bulunur. Girdiğim pek çok pc var ama sadece girip çıkıyorum zombi bıraksam baya bi ağ kurmuş olacağım. Zombiye ihtiyacım var kısacası..

Fakat söyleyin kardeşlerim; insanlığın bir ereği eksikse, eksik değil midir- bizzat kendisi de?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    rene beni tahribatın dedicateda alsana :D
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Serverda sadece tahribat var hoca :)

Satılmaz oradan alan, sen tariqat felsefesini anlayamamışsın...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiOksidan
    AntiOksidan's avatar
    Erkek
    bu lafları bana daha önce MSNde de demiştin :D
Toplam Hit: 4324 Toplam Mesaj: 16