folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net + Oracle İle Personel Anket Sistemi (Yardım)

Asp.Net + Oracle İle Personel Anket Sistemi (Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Ardaşalar bir şirketin insan kaynakları departmanı için Asp.Net te VB ile bi personel anket sistemi yapmam gerekiyor. Veritabanını tasarladım Oracle XE de. Tablolar hazır, ama oracle ve asp.net işinde yeni olduğum için takıldığım yerler var yardımcı olursanız sevininirim.

Sistemin yapması gerekenleri sıralayayaım

1. Personeller girilecek, ilk girişte peronelin adı,soyadı,tc nosu ve mail adresi ve işe giriş tarihi elimizde. Bu tablonun adı KİŞİ_TABLO

2. Sistemin yöneticisi istediği zaman yeni bir anket oluşturup (Ankette kategoriler de olacak) bunu mail olarak personelin mail adresine gönderebilecek personel anketi web üzerinden doldurup onaylayacak istediği zaman düzenleme yapabilecek ama giriş ve düzenleme için TC kimik no ile girebilecek

3. Yönetici giriş için Kullanıcı adı ve şifre ile girecek süper kullanıcı (id=1 olan) yeni kullanıcılar oluşturabilecek bunlar anket oluşturup personele gönderebilecek.

4. Tüm kullanıcılar (yani kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapan herkes) anketlerideki tüm kategori ve sorulara göre arama yapabilecek.

5. Bir kullanıcı yönetim paneline girdiği zaman belli peryotlarda (15 gün, 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 1 sene ) personellerin çalışma süresi dolduysa duyurular gibi bi bölümden bunları görebilecek.

6. Tüm kullanıcılar tüm personelin  hangi anketleri yapıp hangilerini yapmadığını ve bu anketlere verdiği yanıtları görebilecek ama değiştiremeyecek.

Öncelikle şunu belirteyim bu projeyi parayla yapmıyorum. Bu proje için hazır şablon vb yada bunun free olarak kaynak koddan düzenleme yaparat elde edilebileck bir versiyonu varmı elinizde yada bildiğiniz bi yerde, eğer varsa paylaşırsanız çok sevinirim, beni bir sürü angarya işten kurtarmış olursunuz :))

Eğer böyle bi hazır şablon yani örnek proje yoksa zaman zaman soracağım yerler olacak bu konudan anlayan arkadaşların yardımın bekliyorum şimdiden teşekkür ederim herkese.

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    php-oracle yapsan? profesyonel olmaz mı sonuçta fonksiyonel oldukça sorun yok.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    Aga belki öyle ama server IIS olduğu için öyle istiyorlar benden, ki VB de fena değilim ama web işi pek yapmadığımdan bocalıyorum biraz.

"Mey biter saki kalır Her renk solar haki kalır Diploma insanın cehlini alsada; Hamurunda varsa,eşeklik baki kalır..."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Hoca ben bunları  yapın demedim bu işleri veya buna benzer bi işi yapan hazır kod yada örnek proje biliyormusunuz. ?? Ben bunu sordum.

Biraz daha bekleyecem eğer dişe dokunur bişey çıkmazsa o zaman takıldığım yerleri sormaya başlıycam

Yani ben başladım belirli bi kısmını yaptım ama benim proje tıkandı ve bende hazır kod aramaya başladım :) 

Bakıcam yemezse sorucam size burası nasıl oluyor şurası nasıl oluyor die  :|

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Tamam anlaşılan kimsenin bildiği böyle bir hazır kod yok.

Soru: Oracle ye client üzerinden Asp.net  VB ile bağlanma, sorgu yapma, kayıt ekleme işlemi nasıl yapılır en optimum şekilde. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

Dengbej bunu yazdı:
    -----------------------------

Soru: Oracle ye client üzerinden Asp.net  VB ile bağlanma, sorgu yapma, kayıt ekleme işlemi nasıl yapılır en optimum şekilde. 

:| :|  ve :|

www.johnsmiley.com/cis18/Smiley004.pdf

http://www.daniweb.com/forums/thread66897.html

http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&q=how+to+connect+oracle+database+with+vb&btnG=Google%27da+Ara&meta=&aq=0&oq=how+to+connect+oracle+database+with+vb&fp=c69c1b6231df2309

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek

Eyvallah mamiican :))) sen yazmasan sittin sene ben bunu düşünemezdim zaten :D

Neyse eyvallah saol hocada ben asp.net te ve VS 2008 ile çalışıyorum ve burdada VB kullanıyorum senin buldukların VB 6.0 için ve onlar olmaz ve benim ingilizce olsa ben zaten hiç bişeyi sorma gereği duymam google baba  söyer her bişeyi. :|

Yinede saol ama bunlar işime yaramaz. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFox
    ByFox's avatar
    Erkek
    Niye Oracle ile yapıyorsun madem fazla bilgin yok access veya MSsql Kullansan senin için daha sağlıklı olur.Oracle için biraz yabancı Sitelere takılmak zorundasın.

Bla Bla Bla
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    R3D
    R3D's avatar
    Erkek
    Hoca en üstte yazıyo aslında ben bunu kendi keyfime göre yapamıyorum, bu firmanın zaten kurulu bir sistemi  var ve o siteme uyum sağlamam gerekiyor yani şartlar bunlar benim işi oracle ve asp.net ile ve client üzerinden çözmem gerekiyor. Ama fikir için yinede saol.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek
    Dengbej bunu yazdı:

Neyse eyvallah saol hocada ben asp.net te ve VS 2008 ile çalışıyorum ve burdada VB kullanıyorum senin buldukların VB 6.0 için ve onlar olmaz ve benim ingilizce olsa ben zaten hiç bişeyi sorma gereği duymam google baba  söyer her bişeyi. :|

Neyse eyvallah saol hocada ben asp.net te ve VS 2008 ile çalışıyorum ve burdada VB kullanıyorum senin buldukların VB 6.0 için ve onlar olmaz ve benim ingilizce olsa ben zaten hiç bişeyi sorma gereği duymam google baba  söyer her bişeyi. :|

şimdi üstadım vs 2008 ile çalışıyor isen sql e bağlanarak işlem yapmayı (ekleme+arama+güncelleme+silme vs..) bildiğini varsayıyorum..

ÖZETLEMEYE ÇALIŞIRSAK..

uygulama yazılımı -->ADO.NET-->oledb sağlayıcı-->veritabanı

//normalde biz sql e bağlanmak için sqloledb sağlayıcı kullanıyoruz sen oracle ye bağlanmak için oracle OLEDB sağlayıcı kullanıcan.

.net Framework içerisinde bulunan sağlayıcı "Sistem.Data.OracleClient.dll" yı kullanabilirsin veya oracleye direk erişim için Oracle .Net Data Provider (Odb.Net) i kullanabilirsin.şimdi burada veri sağlayıcı seçimi sana kalmış.ikisinide kullanabilirsin..

Net veri sağlayıcıları aynı çalışma prensiplerine sahip olduğuna göre;
    SqlConnection yerine OracleConnection,SqlCommand yerine OracleCommand,SqlAdapter yerine OracleDataAdapter kullanarak aynı işlemleri(istediğin işlemleri) oracleye yaptırabilirsin.zaten .net mimarisinin temeli amacı sonucu budur.

üstadım umarım yardımcı olabilmişimdir.Bu sorunu aştıktan sonra asıl sorunun verimodelleme olucak:)şimdiden kolaygelsin.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acemi-webci
    acemi-webci's avatar
    Erkek
    :D  hoca aynı durumdayız ..

bende  bir şirketin insan kaynakları departmanı için Asp.Net te VB + access ile ile bi personel anket sistemi yapıcam  basit benim için. ama oracle dan hiç anlamıyorum biraz araştırma yapsam iyi olacak onuda öğrenek.. oracle kullanmasan olmuyormuymuş? :| 

...
Toplam Hit: 4322 Toplam Mesaj: 12