Assembly Dilinde Tek Buton İle

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Merhaba,

Microprocessor dersi için assembly dilinde Tek buton ile 2 led kontrolü yapmam gerekiyor ; PIC18f4520-4mhz 

Şöyle Çalışacak;
    - PA2 pinini input
    -PB4 ve PC5 Pinini Output
    -PA2 pinine bağladığımız butona bastığımızda PC5 pinindeki led , bıraktığımızda PB4 pinindeki led yanacak 
    Uğraştım Fakat Yapamadım Yardımcı Olabilirseniz Sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Datasheet'i de paylaşır mısın ?

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı

Datasheet'i de paylaşır mısın ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam istediğin şey çok basit bir olay, neresini yapamadın onu söylersen daha rahat yardımcı olunur.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hocam istediğin şey çok basit bir olay, neresini yapamadın onu söylersen daha rahat yardımcı olunur.

Hocam MPLAB Programında yazmaya çalışıyorum sanırım döngülerde hata yapıyorum 
    Proteusta deniyorum olmuyor  

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Basılıyken 1.led yanacak 2.led sönük  olacak

Basılı değilken 1.led sönük 2.yanık olacak öyle  mi?

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

Basılıyken 1.led yanacak 2.led sönük  olacak

Basılı değilken 1.led sönük 2.yanık olacak öyle  mi?

butona basılıyken pc5 yanık pb4 sönük olarak 

basılı değilken pb4 yanık pc5 sönük olacak 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

İlgili portlar çok kullanımlı olabilir.  O fonksiyonları pasif hale getirmen gerekiyor olabilir.. Dahili osilatörü kullan.. Bir de fuze ayarlari mevzusu vardı.. Once bir akis diyagrami algoritma oluştur..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

İlgili portlar çok kullanımlı olabilir.  O fonksiyonları pasif hale getirmen gerekiyor olabilir.. Dahili osilatörü kullan.. Bir de fuze ayarlari mevzusu vardı.. Once bir akis diyagrami algoritma oluştur..

BSF TRISA,2
    BCF TRISC,5
    BCF TRISB,4

şeklinde o portları input/output yaptım ama döngüleri yapamıyorum 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

konu dışı: amınım ne zaman devre-elektronik muhabbet geçse gözümde roket bilimi yapıyorsunuz gibi geliyor :)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniper_tnr
    sniper_tnr's avatar
    Erkek
    TeRRoR bunu yazdı

konu dışı: amınım ne zaman devre-elektronik muhabbet geçse gözümde roket bilimi yapıyorsunuz gibi geliyor :)

elimizden gelse belki :D 

Toplam Hit: 6057 Toplam Mesaj: 17
assembly pic led buton 18f4520