folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Asteğmen Olarak Askere Gitmek, Yeni Askerlik Sistemi

Asteğmen Olarak Askere Gitmek, Yeni Askerlik Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Merhaba,
    Makina mühendisliği son sınıf öğrencisiyim, finallerim başladı herhangi bir sorun olmazsa 20 güne mezunum. 2,85-3,16 arasında ortalama ile okulu bitireceğim. En yakın celp döneminde Kasım ayında asteğmen olarak askere gitmek istiyorum. Asteğmen olarak askere gitme olasığım nedir ? Başvuruya göre alınıyor, ortalamaya bakarlar, ihtiyaca bakarlar yazılacak biliyorum. Yakın dönemde askere gitmiş mühendis var mı ? Asteğmen olarak kaç ortalama ile askeriyeye alındığını öğrenmek istiyorum. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herlocksholmes
    herlocksholmes's avatar
    Erkek

Merhaba hocam sistemi bilmiyorum.

Giden arkadaslarima bakarak soyluyorum, ortalamaya, bolume baktiklarini sanmiyorum. Siktiri boktan bir universitenin dandik bir bolumunden mezun olduk. Arkadaslar ucu ucuna mezun olmus puanlar oyle dusuk. Ama 2 tanesi astegmen olarak alindi.

Yani ana etken sans herhalde hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Bölüme bakıyorlar, o bölümde ihtiyaç varsa alıyorlar. Yedek subay gittim istemediğim halde.

Şu are Fetöden boşalttılar heryeri deli gibi lazım 

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Genelde Mekatronik mühendislerini Tankçı yapıyorlar benim arkadaşlarımın çoğu Tankçı idi Makine mühendislerini de Topçu veya Tankçı yaparlar diye düşünüyorum. Yakın zamanda askerden döndüm eğer sabırlı biri değilsen, sinirliysen Asteğmen olarak asker olmayı düşünme bile. Çok sığır var askerde ve bunlara 12 ay boyunca dayanmak zorundasın. En ufak sıkıntıda cimer'e şikayet ederler soruşturma vs ile uğraşırsın. Bu zamanda Asteğmen olarak askerlik yapmak pek mantıklı değil çünkü üzerindeki baskı ve omuzlarındaki yük gereğinden fazla olacak

JpnTr tarafından 10/Haz/19 04:02 tarihinde düzenlenmiştir

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Telekinesis
    Telekinesis's avatar
    Erkek

Ben askerdeyken 2 tane asteğmenimiz vardı, ikisi de mühendisti. Ama denildiği gibi ya tamamen şans çünkü aöf mezunu arkadaşım da gitti. 

Ama askerliği 6 ay yapacakken 12 ay yapmak hiç çekilir bir şey değil. Orada insan bir günün lafını yapıyor.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    Telekinesis bunu yazdı

Ben askerdeyken 2 tane asteğmenimiz vardı, ikisi de mühendisti. Ama denildiği gibi ya tamamen şans çünkü aöf mezunu arkadaşım da gitti. 

Ama askerliği 6 ay yapacakken 12 ay yapmak hiç çekilir bir şey değil. Orada insan bir günün lafını yapıyor.

Neye göre kime göre hocam?

benim aöf mezunu arkadaş da 12 ay yapıyor asteğmen olarak. 6.5k civarı alıyor.

Sivilde düzgün bir işin yoksa veya asgari ücrete çalışıyorsan, 12 ay sabretmek mantıklı. Gelince en azından ufak bir birikim olur.

saybirs tarafından 10/Haz/19 12:13 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı
    Telekinesis bunu yazdı

Neye göre kime göre hocam?

benim aöf mezunu arkadaş da 12 ay yapıyor asteğmen olarak. 6.5k civarı alıyor.

Sivilde düzgün bir işin yoksa veya asgari ücrete çalışıyorsan, 12 ay sabretmek mantıklı. Gelince en azından ufak bir birikim olur.

+1 Birçok kişi birikim yapmak için gidiyor. Yoksa 6 ay yerine 12 ay yapmak tabi ki mantıklı olmaz. O sürede bu kadar parayı biriktirmek normal iş hayatında zor gibi.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Beni tekrar alsalar yine gider asteğmen olarak başlarım :) Benim tavsiyem mümkünse uzun dönem gitmen yönünde. 

Edit: Tavsiyenin bağlayıcılığı yoktur. 

Catapat tarafından 10/Haz/19 12:29 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacked75
    hacked75's avatar
    Erkek

Anlaşılan tamamen şans. 

İçinizde hâlâ bomba atmasını bilmeyen hayvanlar var.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Hiç gitmemek varken :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zgmanco
    zgmanco's avatar
    Erkek

J. Asteğmen yaptım hocam yakın zamanda 91 devrem içinde sadece 1 kişi 3.00 altıydı, herkes üstündeydi. Vakıf mezunu 2-3 çocuk vardı ortalamaları iyiydi. Meslekçi değildim ama ben sizin için emsal oluşturmaz belki. Allah şimdiden yardımcınız olsun.

Toplam Hit: 3177 Toplam Mesaj: 26
asteğmenlik alımı celp yeni askerlik sistemi