Asus Laptop Garanti Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

Müritler bir buçuk haftadır laptop sağda solda sürünüyor ordan oraya gidiyor türkiyeyi geziyor resmen. Laptopu aldığımız yere gönderdik istanbul bilişime, adamlar destek sisteminde biz hallederiz gönderin laptopunuzu dediler. Gönerdikten sonra laptopun garantisi bizde değilmiş asus'a göndermen gerekiyor dediler. Her neyse gönderdim laptopu asus'a . Sorunlarını açık açık yazdım;

"Hdd den garip sesler geliyor, pc bomboş dururken bile ısınıyor" falan

laptop bugün geri geldi, windows 7 gönderdiğim makinayı hiç bi temizlik veya değişim bile yapmadan geri göndermişler , formatlayıp windows 8 yüklemişler. Garantisi devam ediyor hala, laptopu geri göndermelimiyim, göndersem bile herhangi bi sonuç elde edermiyim ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

asusun bu servis olayının ultra bir sikkoloğu var. vakti zamanında bende şöyle http://tahribat.com/Forum-Asus-Vatan-Bilgisayar-Rezilligi-152951/ bir olay yaşamıştım.

..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

hocam dün sabah kontrol ettim bende asusun sitesinden, daha bakmamışlardı laptopa, bu sabah kontrol ettim adamlar göndermişlerdi laptopu. Ne güzel hızlı hızlı yapmışlar dedim kendi kendime, dediğin gibi sikko sikko iş yapmışlar pc formatlayıp göndermişler.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek

imkanın varsa git elden teslim et. yoksa da telefonla ara ana bacı söv adamlara. sonrasında tekrar gönderebilirsin.

..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

Onların ben ecdadını sikim tam bir orruspu çocukları.. kaç ay süründürdüler beni piç kuruları. Genel merkeze gönder belki daha iyi bakarlar.

Ayrıca müridin dediği gibi elden teslim edersen daha iyi olur

selo-g tarafından 16/May/15 14:11 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

hdd den ses gelio derken ? kafa atma sesi gibi mi ?

birde bu hdd ler için kontrol yapan programlar var onlara bak bi.tarat bakalım bişi çıkacak mı.çıkmazsa belki hddnin sesi böledir

ha birde fan mı hdd mi onu iyi ayırt et.bende ses duyuyordum ama fandan geliomuş benimki.birde hdd de ses olması normal hdd bir disk ve baya hızlı dönen bişi.ama kafa atma sesi mi bilmioruz

ısınma olayına gelince, işlemci ısı programları var onlarla bir bak.kaç dereceye çıkıyor.belkide normal bir ısıdır.sistem boşta 55-60 max görmesi lazım.oyunlarda 85e kadar hatta 90 a kadar yolu var.birde ısınma varsa neden ısıdığına bak.işlem yöneticisi (task manager) ı aç bu ısınma oldugunda, orda sana en çok işlemciyi kullanan şeyleri gösterir.neyin bu ısınmaya sebep olduguna bak.belki kullandıgın bir program sürekli işlemciden alıyorsa oda sebep olabilir

bunların dışında birşey varsa pc sorunludur

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek

hemen yaptırmanın bi ihtimali yok mu , çok ses yapıyor alet, harddiskine de güvenemiyorum. yazmam gereken deney raporları falan var. telefondaki insana ciddi ciddi sövsek yaparlar mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OttomanSlap
    OttomanSlap's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

birde bu hdd ler için kontrol yapan programlar var onlara bak bi.tarat bakalım bişi çıkacak mı.çıkmazsa belki hddnin sesi böledir

ha birde fan mı hdd mi onu iyi ayırt et.bende ses duyuyordum ama fandan geliomuş benimki.birde hdd de ses olması normal hdd bir disk ve baya hızlı dönen bişi.ama kafa atma sesi mi bilmioruz

ısınma olayına gelince, işlemci ısı programları var onlarla bir bak.kaç dereceye çıkıyor.belkide normal bir ısıdır.sistem boşta 55-60 max görmesi lazım.oyunlarda 85e kadar hatta 90 a kadar yolu var.birde ısınma varsa neden ısıdığına bak.işlem yöneticisi (task manager) ı aç bu ısınma oldugunda, orda sana en çok işlemciyi kullanan şeyleri gösterir.neyin bu ısınmaya sebep olduguna bak.belki kullandıgın bir program sürekli işlemciden alıyorsa oda sebep olabilir

Pc den şüphelenmeye başladığımda hdtune ile tarattım, health kısmına falan baktım bi sorun yoktu. Ama hdd duruyor boştayken, hızlanıyor tek bir ses çıkartıp geri yavaşlıyordu (elektrikli süpürgenin yavaşlaması gibi) . Kasmalar falan yapıyodu bu hızlanma sırasında.

2 ekran kartı da 35 40 C yi geçmezdi ilk günden beri, fan resmen hep kapalıydı. Yani çok gürültüsüz çalışıyodu. Boşta sıcaklık 50 C yi görüp fanı deli gibi çalıştırmaya başlayınca garantiye göndermeye karar verdim. Bu sefer hdtune kablo hasarı olabileceğini gösterdi.

Sonrasında durum bu, pc yi formatlayıp gönderdiler işte

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Pc den şüphelenmeye başladığımda hdtune ile tarattım, health kısmına falan baktım bi sorun yoktu. Ama hdd duruyor boştayken, hızlanıyor tek bir ses çıkartıp geri yavaşlıyordu (elektrikli süpürgenin yavaşlaması gibi) . Kasmalar falan yapıyodu bu hızlanma sırasında.

2 ekran kartı da 35 40 C yi geçmezdi ilk günden beri, fan resmen hep kapalıydı. Yani çok gürültüsüz çalışıyodu. Boşta sıcaklık 50 C yi görüp fanı deli gibi çalıştırmaya başlayınca garantiye göndermeye karar verdim. Bu sefer hdtune kablo hasarı olabileceğini gösterdi.

Sonrasında durum bu, pc yi formatlayıp gönderdiler işte

hdd güç seçeneklerine göre kendini durduruyor olabilir. Buda başlangıç ve durdurma sırasında sesler çıkarmasına sebep olur. Ayrıca performansı düşer.

2. Bir sebep bad sectorlerden dolayı yapıyor olabilir.

3. Bir sebep ise hdd'in kronik bir ses çıkarma olayı olabilir.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Almayın la artık şu sikkolardan bilgisayar.

Gönder garantiye 2 defa, sonra yine tamir edememiş olacaklar belgelerini hazırla ( garantiden geri yollarken gönderdikleri cihazda sorun yoktur belgesi de, internet sorgulama sayfa sonucu falan da ne varsa topla ) git tüketici hakem heyetine ( cihazın fatura fiyatına göre il veya ilçeye gidip başvurman gerekecek ) başvurunu yap sonra 6 ay bekle 6 ay sonra bilir kişi çağıracak gidip göster adama, ikna et sıkıntılı olduğuna dair, sonra iadeni al...

http://www.ayhan.info.tr/benden/asus-teknik-servis-rezilligi/

...said addicted.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı

hemen yaptırmanın bi ihtimali yok mu , çok ses yapıyor alet, harddiskine de güvenemiyorum. yazmam gereken deney raporları falan var. telefondaki insana ciddi ciddi sövsek yaparlar mı?

telefon desteğinin hiç bir işlevi yok, bi kayıt bile açamıyorlar sadece konuşuyorlar

...said addicted.
Toplam Hit: 1753 Toplam Mesaj: 18