folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Asus Laptop Geç Açılma Ve Donma Sorunu

Asus Laptop Geç Açılma Ve Donma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Elimde Asus X550LN i7 laptop var. Bilgisayarın açılması 10-15 dakika sürüyor. Şifreyi girince kendine gelmesi ekstra 5 dakika sürüyor. Ve takılıp kalıyor hiçbir işlem yapamıyorum.

Acaba sıkıntı neyden kaynaklı olabilir? Birde format atacağım fakat içerisinde almam gereken özel şahsi dosyalar var bunun için ne yapmam gerekiyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hard disk mi kullanıyorsun hocam? 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yedeklerinizi şu şekilde alabilirsiniz : Mini xp indirip flasha yazdırın flashtan boot edin pc yi o şekilde yedeklerinizi alın daha sonra format atın formattan sonra da Badsectör taraması yapın hdd e. 

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Hocam ekstra olarak hiçbirşey kullanmıyorum. Kendi kendine oldu anlayamadım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yok yani depolama olarak ne kullanıyorsun anlamında sormuştum. Hard diskin ömrünün son günlerini yaşıyor olabilir. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yok yani depolama olarak ne kullanıyorsun anlamında sormuştum. Hard diskin ömrünün son günlerini yaşıyor olabilir. 

Valla hocam çok cahilim bu konuda cahilliğime ver :D Direkt format atsam herhangi bir programla geri getirebilir miyim dosyaları?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Windows 10 kullanıyorsan Bill abimiz onada çözüm getirmiş.

Başlat menüsü > Ayarlar ya da Hızlı İşlem Merkezi(Bildirimler) > Tüm Ayarlar

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Güvenli modda açarsanız eğer kasma olmaz o şekilde flash a dosyalarınızı atın sonra format atın. 

Güvenli mod nasıl açılır ?

Pc reset at F8 tuşuna art arda bas  güvenli mod gelir seçer girersin

ya da

https://www.asus.com/tr/support/faq/1008250/

dcpromo tarafından 15/Haz/17 22:24 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Hacılar windows 10 kullanıyorum pc nin içinden hiç bir eylem gerçeleştiremiyorum. Güvenli modu denicem şimdi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baracuda81
    baracuda81's avatar
    Erkek

Garantisi varsa servise ver.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    67Impala
    67Impala's avatar
    Erkek

Bende yakın zamanda laptop almayı düşünüyorum çevremde 2 kişide güzel modellerde asus vardı ama ikiside sorun çıkardı Asus almalı mıyım ? Öneriyor musunuz hocam 

67Impala tarafından 16/Haz/17 00:17 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3340 Toplam Mesaj: 22
donma sorunu geç açılma