folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Asus Vatan Teknik Servisi (Varmı Böyle Birşey?)

Asus Vatan Teknik Servisi (Varmı Böyle Birşey?)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

21.04.2013 tarihinde Asus N55sf markalı bilisayarımı Vatan Bilisayar Antalya (konyaaltı) şubesinin teknik servisine verdim. 1 hafta sonra 118TL usb için para istediler (sms ile), arayıp usb'nin yapılmasını istemiyorum dedim, 1 hafta sonra ise ürünü almaya gittim. Ancak hiçbirşeyi tamir etmemişlerdi. Orada niye böyle oldu diye sorduğumda teknik servisteki çalışanda şaşırdı "hata oldu herhalde onay vermeyince hiçbirini yapmamışlar galiba" dedi.

Teleservice sevk irsaliyesinde:

Ref. No: TRB2343381

Arıza Açıklama: Aşırı ısınıyor, Fanlardan ses geliyor, Fps düşmesi yaşanıyor, Fn tuşları çalışmıyor, önemli bilgi yok, sağ usb kullanılmıyor.

Tamir Açıklaması: Sağ USB girişi kırık KDV dahil ücret 140TLdir. Ücret onaylanmadığı için iade edilmiştir, Ücretin onaylanması durumunda cihazınızı tekrar servisimize irtibat bilgilerinizle birlikte gönderip işlemlerini yaptırabilirsiniz.

yazıyordu. Neyse hata oldu diyerek ürünü hiç almadan 03.05.2013 tarihinde doğrudan geri gönderdim.

Servis No:44MS0008099

Sorun: servisten yeni geldi fakat herhangi bir işlem yapılmamış; aşırı derecede ısınıyor, fps düşmesi yaşanıyor. Fanlardan aşırı ses geliyor. Batarya ömrü azalmış, güncel driverlar yüklenmesi isteniyor. Yandaki ses tuşları çalışmıyor. Önemli bilgi yok.

Aksesuarlar: İç ve dış temizliğin yapılması isteniyor, notebook, batarya, fat.fot.

Görünüm: kullanıma bağlı yoğun lekeler izler çizikler var. Ekran görüntüsü alındı. SAĞ ÖN USB KIRIK VAR

Bir hafta sonra yine sms geldi, hemen Antalya Vatan'ı aradım.

Daha önce olan olayı anlattım "usb yapılmasın ama diğer işlemlerin yapılmasını istiyorum dedim"

tamam dedi,

Ben üsteledim "kesin yapılır bu sefer sorun çıkmaz değil mi? kesin yapılır?" dedim.

evet dedi "mail atacağım yapacaklar" dedi.

Bu gün ürün gelmiş almaya gittim yine hiçbirşey yapmamışlar irsaliyede aynı açıklama yazıyordu, tabii almadım bilgisayarı mahkemeye vereceğim dedim. Çalışanda bana diyorki "Servis dışı bir durumda ödeme yapılıp tamir edilmediğinde diğer işlemler yapılmıyormuş"

İyide kardeşim böyle saçma şeymi olur, ekran çizik diye ekranı değiştirmedende işlem yapmayın o zaman?

Beni 1 aydır bilgisayarsız bıraktılar madur ettiler, yazmam gereken 1 tez, 2 sunum, 1 hafta sonrada finallerim var. baştan söyleseniz yine el mecbur verir parayı yaptırırdım. 

Yarın hakem heyetine gideceğim,

Dilekçeye neler eklememi önerirsiniz?

Bilgisayarı servisten almalımıyım?

Aramamı önereceğiniz yerler varmı?

Bu yaptıkları işlemin-sürecin hukuki bir dayanağı varmı?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

benim de harddisk bozuk kaç aydır, usb hdd'e win kurdum öyle idare ediyorum

sırf teknik servisle muhatap olmamak için :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

yazıyı okurken ben çileden çıktım amk. Öyle birşey başıma gelse dağıtırım orayı sonrada mahkemeye veririm. 

Cigu bigule :(
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mc Champion
    Flagellumdei
    Flagellumdei's avatar
    Erkek

abi bende de n56vz modeli var harddiski patlattım bursa vatan bilgisayara verdim 8 gun sonra iade ettiler tamir edip acaba sehirden sehire falan mı degisiyor neden boyle yapıyorlar ibnenin evlatları?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Aslında teleservicenin suçu bu asus yetkılı servıslık verdı onlara teleservısın genel çalışma mantıgı bu şekilde sorunlu bır yer asus türkiyeye gönderırsen dırek sorun cıkmaz bnce dırek orayla görüş vatan veya teleservıce sana yardımı olamayacaktır

bladex38 tarafından 16/May/13 21:25 tarihinde düzenlenmiştir

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bu yazıyı okuduktan sonra iyiki dell almışım diyorum..

HDD yi bozdum yere bir kaç kere sert düştüğü için laptop adamlar gelip benim söylediğim yerde parçayı değiştirdiler , garantiye verme vb. olmadı.

Cosmic in komple anakart değişti kırık usb girişleri dahil.

Hocam sana yaptıkları saçma , bir parçası garanti kapsamı dışında bozulsa bile pc nin her parçasının ayrı ayrı garantisi devam eder. Yapmak zorundalar asus türkiyeyi ara böyle böyle de. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

hocam o yetkili servisin ibneliği tamamen, üsküdar daki asus servisinin numarasını bul oraya gönder.

der die das
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkafkaf
    kafkafkaf's avatar
    Erkek

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar,

1- yarın ilk önce telesevice'i arayıp durumu soracağım, 

2- Asus servisi (teleservisten farklımı?) eğer farklıysa arayıp fiyat ve durumla ilgili bilgi alacağım,

3- Vatanı arayıp durumu anlatacağım.

4- Adliyeye gidip Hakem heyetine başvuracağım

Bu usb portun orjinal ve çakma fiyatları hakkında bilgisi olan var mı? 

Asus'un hangi numarasını arayacağım? http://www.asus.com.tr/About_ASUS/Facilities_Branches/

Vatan'ı karıştırmadan doğrudan teknik servise nasıl gönderebilirim? neredekine göndermemi tavsiye edersiniz?

http://emorcraft.blogspot.com.tr/
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Vatan tatatan uzak durun abi ozaman.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bladex38
    bladex38's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

teleservisten bi sonuç alamazsın asus türkiyenin sitesine girip çağrı merkezini ararsan sana yardımcı olacaklardır.evet birlerinden farklı firmalar usb portu biz 70 tl ye değiştiriyoruz dediğimi yap cihaz büyük ihtimalle 1200 tl nin üstündedir hakem heyeti kararı bağlayıcı olmayacakır sonuç çıksa bile minumum 2 ay sürer zaten mahkemeye gitmen gerekiyor vs vs derken sn en iyisi asusla görüş :)

Full Destek Notebook Onarım Merkezleri...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

vatan-bimeks-teknosa-mediamark = çöp  iki kuruş fazla veririm arena bayisinden alırım, 11 ayın sonunda bile götürsem garantiye sokar tamir eder getirirler.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2506 Toplam Mesaj: 16