folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Atatürk Resimleri Okuldan Atildi

Atatürk Resimleri Okuldan Atildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinde Atatürk köşesi şartı kaldırıldı. Özel okullarda kurucu olmak için "Ahlaken kötü şöhretli olmama" şartı da çıkarıldı

Milli olan her şeye savaş açan hükümet Atatürke de el attı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle, "Atatürk Köşesi"nin özel öğretim kurumlarının yönetim bölümünde bulunması zorunluluğu ortadan kaldırıldı. Özel okulların hangi mekânlarında kılık - kıyafet kurallarına uyulmasının zorunlu olduğuyla ilgili cümle yeni yönetmelikten çıkarılarak, "Özel öğretim kurumlarındaki eğitim personeli, diğer personel, öğrenci ve kursiyerlerin kılık-kıyafetlerinde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır" denildi.

Resmi Gazetede yayımlanan özel okullarla ilgili yeni yönetmelikte, eski yönetmelikte yer verilen, "özel öğretim kurumlarının yönetim bölümlerinde bulunması gereken Atatürk köşesi, kurucu veya kurucu temsilcisi odası, genel müdür odası, genel müdür yardımcısı odası, müdür odası, öğretmenler odası, rehberlik servisi odası, psikolog odası, büro hizmetleri odası, arşiv, dosya odası, depo, ambar ve misafir odası zorunluluğu" yer almadı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan yönetmelikteki bazı hükümler şöyle:

ATATÜRK KÖŞESİ: Eski yönetmelikteki "Sosyal Tesis ve Teçhizat" bölümü ile bu bölümde düzenlenen özel eğitim kurumları ve özel okullarda Atatürk köşesinin oluşturulması zorunluluğu yeni yönetmelikte yer almadı.

KARMA EĞİTİM: Eski yönetmelikte özel okul ve eğitim kurumlarında "karma eğitim" yapılacağına ilişkin kural da yeni yönetmelikte yer almadı. Yeni yönetmelikte, özel okul ve eğitim kurumlarındaki eğitim ve yönetimin "Millî Eğitim Temel Kanununda düzenlenen Türk Millî Eğitiminin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak yürütüleceği" belirtildi ancak karma eğitime ilişkin eski yönetmelikteki özel vurgu yeni yönetmelikte yer almadı.

ADLİ SİCİL BELGESİ: Eski yönetmelikteki özel okul ve eğitim kurumu yöneticilerinin yüz kızartıcı suç işlememiş olması ve 6 aydan fazla hapis cezası ile cezalandırılmamış olması şartları korundu. Ancak eski yönetmelikte bunun için savcılıktan belge getirilmesi şartı varken yeni yönetmelikte "yazılı beyan" verilmesi yeterli görüldü.

AHLAKEN KÖTÜ ŞÖHRET: Eski yönetmelikte özel okul ve eğitim kurumu kurucusu olmak için aranan "Ahlâken kötü bir şöhrete sahip bulunmama" şartı kaldırıldı.

KILIK KIYAFET: Yeni yönetmelikte kılık kıyafet konusu da özel olarak düzenlendi. İlgili maddede "Özel öğretim kurumlarındaki eğitim personeli, diğer personel, öğrenci ve kursiyerlerin kılık-kıyafetlerinde ilgili mevzuat hükümleri uygulanır. Ancak, dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerindeki öğrencilerin forma ve benzeri tek tip kıyafet giymeleri zorunlu değildir" denildi. İlgili mevzuat hükümlerine atıf yapılmasıyla kılık kıyafete ilişkin yapılacak değişikliklerin doğrudan bu kurumlarda uygulanması amaçlandı.

AZINLIK OKULLARI VE LOZAN: Yeni yönetmelikte önceki yönetmelikteki gibi, azınlık okullarında bir Türk müdür yardımcısının görevlendirilmesi zorunluluğu devam etti.

Eski yönetmelikteki "Lozan Andlaşmasına göre açılan okullar" tanımı yerine yeni yönetmelikte bu okullar "Azınlık okulları" olarak nitelendi. Yönetmelikte Azınlık okullarının tanımı da şöyle yapıldı: "Rum, Ermeni ve Musevî azınlıklar tarafından kurulmuş, Lozan Antlaşması ile güvence altına alınmış ve kendi azınlığına mensup Türkiye Cumhuriyeti uyruklu öğrencilerin devam ettiği okul öncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim özel okulları."

Eski yönetmelikteki gibi azınlık okullarındaki bazı hükümlerin uygulanması için "ilgili ülkelerdeki mütekabil mevzuat ve uygulamaların" dikkate alınması gerektiği hükmü korundu.

ORTADOĞU

Boş İşler Uzmanı..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    qaMbLer
    qaMbLer's avatar
    Erkek
    fuck akp

Burdan bütün kızlara sesleniyorum. Malın Varsa Zekatını Vereceksin Kardeşim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek

O..pu Çocukları! :@

ulan var ya bigün öyle bi darbe yapacam ki Atatürk e secde ettirecem hepsini :@

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaYGo
    ZaYGo's avatar
    Erkek
    durmak yok, yola devam.... :@@

Long Live Turkey..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek
    beyler yorumlarda kufur kullanmazsak sevınırım..

Boş İşler Uzmanı..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skyvalet
    skyvalet's avatar
    Erkek
    Küfür butonu filan olsa varya:bunlar naptını sanıyo uyuyomu millet bu ne aq.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek

Atatürkün resmini para dan  kaldırmaya çalışanlar olmuş ,sebebi şu veya bu.

bu ettiğiniz küfürleri şimdide CHP ye edin bakim.

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

patlak ampülün son marifeti artık  atam'ın yerine kendi posterini astırır o.ç

isyanım var atam şikayetim var bak senin bıraktığın güzel ülkemi ne hale getirdiler ATAM

HADİ SIKIYSA YÜREĞİMİZDENDE KALDIRIN

ATAM

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

aq bunlar kendini ne sanıyor artık yav zorla milleti sinirlendiriyorlar !

Ulan sizin babanızdan çok saygı duymanız lazım Atatürke davarlara bAQ!

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tugra
    tugra's avatar
    Erkek
    erkan07 bunu yazdı:
    -----------------------------

Atatürkün resmini para dan  kaldırmaya çalışanlar olmuş ,sebebi şu veya bu.

bu ettiğiniz küfürleri şimdide CHP ye edin bakim.

-----------------------------
    evet gençlik erkan hoca haklı millete yobaz yobaz diye saldırıp durursunuz anlamını bilmeden .. yobaz değilseniz buyrun bu konuyu da eleştirin de görelim ne kadar objektifsiniz ne kadar delikanlısınız !!!

bu arada zorunluluğun serbestlği halinde köşeleri kaldıran dangalakları da bunlarla beraber yağsız kazığa oturtmak gerek düşüncesindeyim..

anlamayana Davul Zurna Saz ...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Demodor
    Demodor's avatar
    Erkek

bu gidişle 20 sene sonraki diyalog aşşağıdaki gibidir

çocuk: baba atatürk kimdir ?

baba: o da kim töbe töbe kim sokuyo yavrum o mübaek aklına bunları

çocuk: baba tayyeaps kim ?

baba: yavrum o büyük insandır adını anarken besmele çek o bizim kurtarıcımızdır

VUR VUR İNLESİN FİLİSTİN DİNLESİN.
Toplam Hit: 7227 Toplam Mesaj: 38