folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Atatürk'e Hediye Edilen Esrarengiz Halı

Atatürk'e Hediye Edilen Esrarengiz Halı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S0KR4T3S
    S0KR4T3S's avatar
    Erkek

Odada, bulunan en önemli eşya Atatürk' ün 32 parça zati eşyasıdır. Atatürk' ün 10 yıl süre ile koruma polisliğini yapmış olan Rıdvan Gürarı, Atatürk tarafından, eskidiği için atılacak olan bazı eşyaları rica ederek kendisinden almıştır. İçlerinde; manevra gözlüğü, okuma gözlüğü, diş fırçası, diş tozu, çatal, bıçak, elbise fırçası, çay fincanı, kahve fincanı, mahmuz, takim elbise markalı iç çamaşırları, muhtelif şapkalar, pijama ve terlikleri bulunan 32 parça zati eşya, Atatürk' ün ölümünden sonra, emekli olduğunda koruma polisince devlete sunularak makul bir ücret talep edilmişse de Rıdvan gürarı bu talebine olumlu bir yanıt alamamıştır.
    Bu arada, Istanbul Pera Palas Oteli İşletmecisi Hasan Süzer' in bir Atatürk aşığı olduğu haberini almış ve elindeki bu eşyaları kendisine göstermek üzere İstanbula getirmiştir.
    Hasan Süzer çok memnun olmuş ve büyük bir meblağ ödeyerek 32 parça zati eşyayı satın almış ve kurulmakta olan Atatürk müzesinde özel vitrinlerde sergilemiştir. Aynı müzede, Atatürk' ün manevi kızı Ülkü'ye Atatürk tarafından hediye edilen yatak örtüsüde Atatürk' ün yatağı üstündedir.
    Müzede çok ilgi çeken bir diğer obje de ipek bir duvar halısıdır. 1929 yılında Atatürk2 ü ziyaret eden bir hint Mihracesi, Atatürk'e ipek bir duvar halısı hediye etmiştir. Bu halı üzerinde bir saat motifi vardır ve saat 09.07' yi göstermektedir. Bilindiği üzere Atatürk' ün ölüm saati 09.05' tir. Ancak beyin, kalpten sonra iki dakika daha yaşamaktadır. Buna göre, ölümünden 9 yıl önce kendisine hediye edilen bir halı üzerinde Atatürk' ün ölüm saatini gösterir bir motifin bulunması, bütün Dünya TV ve yazılı basının ilgisini çekmektedir. 

http://img529.imageshack.us/img529/1632/resim18gx2ln7jj8av.jpg

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

doğruysa çok enteresan, baba vanga yı hatırlattı..

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NetBABA
    NetBABA's avatar
    Erkek

Allah Allah tesadüf demek istiyorum,ama ya bilinçli bir motif ve bu halı gerçekse?

Umudumu bu güne bağlamadım ki yarınım dan umutsuz olayım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    diamonique
    diamonique's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Saat 09:15 i felan gösterseydi ne denecekti? Dokular 10 dk içinde nekroza uğruyor felan mı denecekti merak ettim açıkçası? Çok fazla kafa takmayın böyle şeylere. :D

Reecep Tayyip'in Askerleriyiz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

beyin kalpten 2 dk degil. 7 dk daha yasamaktadir.) isteyende arastirma yapabilir.. kucuk ayrintilara cok fazla takilmamak gerekir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    OveRTaX
    OveRTaX's avatar
    Erkek

Aynı muhabbet farklı farklı şekilde anlatılıyor.Bunu da ilk defa gördüm.Atatürk ile ilgili bazı kitaplarda bu olaya yer verilmiş ve Atatürk'ün suikast ile öldürüldüğü söyleniyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SnowDrop
    SnowDrop's avatar
    Erkek

Martech bunu yazdı:
    -----------------------------

beyin kalpten 2 dk degil. 7 dk daha yasamaktadir.) isteyende arastirma yapabilir.. kucuk ayrintilara cok fazla takilmamak gerekir

-----------------------------

2-3 dakıkanın ağzı yapılmaz da cıdden enteresan 

ben küçükken 5 yaşındaydım lan bu kadar açık ve net.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HighElf
    HighElf's avatar
    Erkek

benim bildiğim o saat 9 :03 ü gösterip atatürk 9:03 te ölüp tıbbi ölümünün açıklanması 9:05 tir ne kadar doğru bilmiyorum

Bir Arnavut atasözü der ki: Burri pa arme si gruaja pa breke ! Silahsiz adam donsuz kadin gibidir !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bana çok ilginç geldi

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fatX
    fatX's avatar
    Erkek

2pac ın 7 gün teorisine benziyor |:

Altan naptın oğlum :|
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

valla halıda yalnız ilginç bi model. o kadar şekil manzara desen vs varken böle bişi garip.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
Toplam Hit: 5619 Toplam Mesaj: 32