Autocad

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba affınıza sığınarak bişey sormak istiyorum. Ben elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, okulda Autocad hiç göstermediler ve iş ilanlarının nerdeyse hepsinde autocad istiyor biz bu autocad'le ne yapıyoruz basit düzeyde inşaatların 2 boyutlu elektrik tesisatını bilmemiz yeterli olur mu? Çünkü bildiğim kadarıyla daha çok mimarlar ve makina mühendisleri illgileniyor, konu hakkında fazla bilgim yok bilgi içeren cevap verirseniz çok sevinirim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

İlanlara pek inanma.

arbeit macht frei
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Dediğin gibi binaların elektrik sistemlerini çizeceksin 2 boyutlu olarak. Farklı birşeyde istenmez. Bir elektronik mühendisi olarak Autocad bilmek ingilizce gibi bişey oldu yani. Banada okulda göstermediler kendim öğrendim çoğu programı

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek

Yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Peki bişey daha sorcam diyelim ki bu tesisat çizim işini öğrendik müteahhitle de anlaştık binanın tesisat çizim işini biz yapacağız bu iş için ortalama ne kadar ücret ödüyorlar öğrendiğimize değecek iş yapıyor muyuz autocadle ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Makine mühendisiyim, şuan elektrik elektronik öğrencisine Autocad dersi veriyorum. Binaların elektrik tesisatını çizmek için kullanılıyor.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı

Yorumlarınız için öncelikle teşekkür ederim. Peki bişey daha sorcam diyelim ki bu tesisat çizim işini öğrendik müteahhitle de anlaştık binanın tesisat çizim işini biz yapacağız bu iş için ortalama ne kadar ücret ödüyorlar öğrendiğimize değecek iş yapıyor muyuz autocadle ?

Bütün elektrik tesisatında elektrik mühendisinin imzası olmak zorunda. Ne kadar aldıklarını bilmiyorum ancak bu şekilde doğalgaz, elektrik, su borusu v.s tesisatlarını yapan ( bünyesinde bunlarla ilgili mühendis çalıştırarak ) firmalar var. Hangi tesisat olursa olsun autocad ile çiziliyor.

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bensiz_aglama
    bensiz_aglama's avatar
    Erkek
    rsnalp bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba affınıza sığınarak bişey sormak istiyorum. Ben elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim, okulda Autocad hiç göstermediler ve iş ilanlarının nerdeyse hepsinde autocad istiyor biz bu autocad'le ne yapıyoruz basit düzeyde inşaatların 2 boyutlu elektrik tesisatını bilmemiz yeterli olur mu? Çünkü bildiğim kadarıyla daha çok mimarlar ve makina mühendisleri illgileniyor, konu hakkında fazla bilgim yok bilgi içeren cevap verirseniz çok sevinirim :)

Hocam çok zor bir bölüm öğrencisisin, abim de elektrik elekronik mühendisi o da zamanında özel sektörde çalıştı,bir cacık olmadığı için  fazla çalışmadı Kpss ye girip kyk da mühendis .tavsiyem özel sektör ile uğraşma derim. Autocad olayı onun bazı arkadaşları öğretti ama autocad ile pek işi olmuyordu o imza atıyordu hepsi o .

bensiz_aglama tarafından 30/Tem/16 18:32 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Kim niye kullanır bilmemde öğrenmesi zor birşey değil.

Devamlı eksikliğini hissedip ezilip büzüleceğine öğren gitsin ya.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    exchanger bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı

Bütün elektrik tesisatında elektrik mühendisinin imzası olmak zorunda. Ne kadar aldıklarını bilmiyorum ancak bu şekilde doğalgaz, elektrik, su borusu v.s tesisatlarını yapan ( bünyesinde bunlarla ilgili mühendis çalıştırarak ) firmalar var. Hangi tesisat olursa olsun autocad ile çiziliyor.

İlgilenip cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    bensiz_aglama bunu yazdı
    rsnalp bunu yazdı

Hocam çok zor bir bölüm öğrencisisin, abim de elektrik elekronik mühendisi o da zamanında özel sektörde çalıştı,bir cacık olmadığı için  fazla çalışmadı Kpss ye girip kyk da mühendis .tavsiyem özel sektör ile uğraşma derim. Autocad olayı onun bazı arkadaşları öğretti ama autocad ile pek işi olmuyordu o imza atıyordu hepsi o .

Anladım çok teşekkür ederim ilginiz için :)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rsnalp
    rsnalp's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

Kim niye kullanır bilmemde öğrenmesi zor birşey değil.

Devamlı eksikliğini hissedip ezilip büzüleceğine öğren gitsin ya.

Mutlaka bende düşüncelerinize katılıyorum, ilginiz için teşekkür ederim :)

Toplam Hit: 2339 Toplam Mesaj: 17
elektronik autocad elektrik elektrik mühendislik eem