Autocad Hakkında Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı

Doğalgaz tesisatı işini 3 saatte öğrenemiyorsan ya hocanda , ya sende problem vardır.

Bu arada,

Doğalgaz, sıhhi tesisat, elektrik tesisatı, havalandırma tesisatları neredeyse aynı mantıkla yapılır.

Birinde kablo kesitini arttırırsın, birinde boru çapını. Birini iyi öğrenirsen diğerlerini de hızlıca kavrayabilirsin.

Bu alan mühendisliğin en kötü alanlarındandır :)

6 ayda uzmanı olabileceğiniz işlerden uzak durun.

Ustaları ve bir de kombicileri zengin edecek..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Autocad gaz tesisatı amelelik kaçak kayıpları el ile hesaplıyacan . Bu iş için gasline ve zetacad var boruyu çiziyon kendi hesaplıyor. 3 saatte çözersin videoları var you tubede. Örnek izometri foto atarım istersen

Dur be kadınnnn....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Mobildeyim bu şekilde pdf var lazım olursa atarım 4 kat 10 yada 12 daire gibi

Dur be kadınnnn....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

@A_REX

hocam gasline ve ya zetacad pro sürümünü nerden bulurum?

ücretsiz versiyonunu indirdim acayip basitmiş hoşuma gitti.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Damat
    A_REX
    A_REX's avatar
    Erkek

Zetacad ücretli bildigim kadarıyla en son 1500 tl ydi crak filan yok hyper lock denilen bir flash usb kilidi veriyorlar. Gasline program ücretsiz ama. Gogleden arat çıkar hemen

Dur be kadınnnn....
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

İzometri de bilmen gerekiyor. Önceki sayfada çizmiş arkadaş. 45 derece açıyla çiziliyor. Bir nevi tesisatın karşıdan görüntüsü.

Tek bir daire çiz. Mirror’dan 4 tane birbirinin tersi daire yap. Sayaçları daire girişlerine koyacağın için mecburen, kafana göre merviden ve asansör boşluğuda çizeceksin. Hesabı şuan aklımda değil ama bina dışı regülatörden içeri 40 daireye ocak+kombi çalıştıracak şekilde yeterli boru çapı. Yani taşıyacağı m3 doğalgaz. Ana dağıtım borusu yukarı çıktıkça her katta daha da incelecek. Akışlık olayı. Ana hattan sayaçlara gelecek olan braşmanlar 1” çapında olacak. (Genelde; diyorum çünkü metrej kurtarmazsa 1-1/3” olacak boru) Daire içide 1” olacak falan. Bunları da projede belirtmen lazım. 

Zaten tek katı yaptıktan sonra bütün daireler aynısı olacak sadece ana hat boru çapı değişecek. 

Doğalgaz cihazlar eş tüketim değerleri diye aratırsan bir tablo çıkacak. Orayı incelersen hangi boru çapı neye uygun görürsün en basitinden

hiç autocad bilmiyorsan çok uğraşırsın. Ölçekli istenirse daha da zor işin :)

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Makina son sınıftaki adam zaten biliyor olmalı izometrik çizimi..... Bayılacam..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    real_agabey
    real_agabey's avatar
    Erkek

Not olsun döneceğim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek
    real_agabey bunu yazdı

Not olsun döneceğim

Beklemedeyim abi.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    huzi123
    huzi123's avatar
    Erkek

gasline üzerinden projeyi çizdim izometri mimari tesisat filan her şey tamam autocade aktarınca tesisat ve mimari karışıyor ve autocad üzerinde bazı kısımlarda oynama yapamıyorum bunu aşamadım bir türlü bilgisi olan var mı?

Toplam Hit: 4035 Toplam Mesaj: 34
autocad dogalgaz bina