folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Autodesk Inventor Hakkındaki Düşünceleriniz?

Autodesk Inventor Hakkındaki Düşünceleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Öncelikle Merhabalar,

Solidworks sonrası yeni bir cad arayışına girdim.  Genellikle küçük ölçekli montajlar üzerinde çalışıyorum. Redüktör gibi. Inventor programını suan inceliyorum. Araç kutuları oldukça ilgi çekici. Örneğin;

https://www.youtube.com/watch?v=Ks-65DdrgNo

Piyasada aktif olarak inventor kullanan abiler, ablalar, kardeşler deneyimlerini aktarırlarsa sevinirim. 

İyi Çalışmalar.

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhackerx12
    byhackerx12's avatar
    Erkek

Birbirlerine göre artı ve eksileri var. Mesela montaj ve simulate konusunda solidworks daha iyi fakat parça çağırma vs. konularda inventor daha iyi. İkisini de bilmek avantaj olacaktır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Serbest çalışıyorsan Siemens NX kadar pratik ve güçlüsü yok. 

Yok piyasaya çalışıyorum diyorsan solid şart(uzman seviyesinde). 

Piyasa neyi istiyorsa iyisi odur. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Solidden gerisi heyecandır bence.

Şimdiye kadar ihtiyacım olan birşeyi yapamadığı olmadı. "Şu özellik lazım ama solidde yokmuş" dediğim çıkmadı.

Not: Makine ve ekipman çiziyorum

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    exchanger
    exchanger's avatar
    Erkek

Kendi işlerimde inventor diğer işlerde solidworks kullanıyorum. Inventor cidden design konusunda harika bir program, görsellik problemleri var sadece ancak onlar da halledilecektir. 

Sonuç olarak Bence kesinlikle solidworks'ten daha iyi ama Kaan'ın dediği gibi piyasa neyi istiyorsa iyisi odur.

Edit : Aklıma gelmişken; özellikle dinamik animasyon, görselleştirme ve analiz konularında Solidworks'e efsane çakar. Ama senin için tek önemli olan parça çizmek işte genel düzenlemeler yapmak, montaj yapmak falansa Solidworks cidden inanılmaz iyi ve kolay o konularda. Ama biraz üst konulara çıktığında Inventor Solidworks'ü cidden tokatlar. 

exchanger tarafından 15/May/16 10:41 tarihinde düzenlenmiştir

"Dünyanın bütün kötülüklerine baş kaldır. Bazen senin iyiliğin başkasının kötülüğüne de olabilir. Kendi iyiliğine de baş kaldır..." Y.Kemal
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Fikirleriniz için teşekkürler.

arbeit macht frei
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Şimdiye kadar ihtiyacım olan birşeyi yapamadığı olmadı. "Şu özellik lazım ama solidde yokmuş" dediğim çıkmadı.

Ben de senin gibi düşünüyordum.

Senin mantığınla pejo da araba, mercedes de araba. İkisi de götürüyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    Kaan bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Ben de senin gibi düşünüyordum.

Senin mantığınla pejo da araba, mercedes de araba. İkisi de götürüyor.

Kaan hocam nx'i sana tercih ettiren nedir? Eminim elle tutulur sebeplerin vardır. Deneyimlerini paylaşırsan faydalı olacaktır.

arbeit macht frei
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vardamir
    vardamir's avatar
    Erkek

Arkadaşlar benim de iki çift lafım var bu inventor ile ilgili

Yeni yeni öğrenmeye başlıyorum, solidworks ü bırakıp buna geçmek istememin tek sebebi simülasyonlarının daha iyi olması ve design diye bir modülünün olmasıdır. Design da rulman, mil fln ne varsa model üzerinde çat diye hesaplayıp yerleştirebiliyorsunuz. 

Böyle güzellikleri var inventor ün fakat montaj parçaları 50-60 ı geçince en basit grounded bile çalışmıyor (solidworks deki lock ile aynı şey) ha bide çizim yaparken sayfada parça varsa onunla hizalamak için her seferinde project geometry i kullanmak resmen zulüm.

Not: inventor den bahsederken çizim programları arasında "3ds max in üzerine modelleme programı tanımam " diyen aptallardan değilim. Kendi çapımda bir şirketim var ve profesyonel olarak kullanmak istiyorum bu programı. Solidworks den daha iyi bir program denebilir açıkcası

Gel gelelim bu programı iyi kullanan arkadaşlara;

Şu dinamik simulation ve stres analiz ile ilgili bir eğitim seti var mıdır? rusca bile olur. bi yardım edin şu garibana da iyice bir öğrenek şu programı 

glossiness effect
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Solidworks , Inventor bana göre çocuklara göre yapılmış bir program bu gibi programlar ile çalışan şirketleride pek ciddiye almam Catia var iken niye böyle programlar ile uğraşılır ki ?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    C10H15N bunu yazdı

Solidworks , Inventor bana göre çocuklara göre yapılmış bir program bu gibi programlar ile çalışan şirketleride pek ciddiye almam Catia var iken niye böyle programlar ile uğraşılır ki ?

Lisanslı catia kullanan kaç firma var? 

Toplam Hit: 1873 Toplam Mesaj: 15
inventor