Avea Çekim Gücü Arttırma (Sadece Samsung)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Avea şehir merkezlerinde 900 mhz bandından 3G yayınına başladı. Fakat yoğunluğu engellemek adına genelde 2100 bandına atıyor sizi. Bu yöntemle 2100 frekansını iptal edeceğiz.

Bu yöntem sadece Samsung Android işletim sistemli telefonlar içindir. Çekim gücünün sürekli olması için telefon 3G modunda kalmalı.

Simdi *#0011# yapın service mode acildiginda bi kere back yapın sonra key input kismina Q yazın sonra tekrar backe basın yine key input kismina 0000 (4 tane sifir yazın) sonra bi 15 saniye bekleyin. Menu acilacak. Ordan debug screen secin. Ordan phone control. Ordan network kontrol. Ordan wcdma ordan bant sadece 900/1900/2100 secenekleri var. Istediginizi secin. 1900 frekansı zaten desteklenmiyor.

mkyb tarafından 23/Oca/16 20:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

turkcell için var mıdır mkyb :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

mustafa ya sonrası ::)

Atıyorum dağ başına gittin, avea 2g bandına geçtiğinde.

Bu işlemi yapan kişilerin hattı çekmeme sorunları ile karşı karşıya gelecek :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

3G ve 2G modu açık kalsın bırakın telefon kendi karar versin. Bazıları sırf şarj uzun gitsin diye 2G modda kullanıyor ondan öyle yazdım. 

Turkcell yok zira 4G ihalesinde boşta kalan frekansları Avea'ya verdiler. Onlarda 1800 frekansının çekim sorunu yüzünden 900 mhz üstünden 3G yayına başladı. 

Teknik bilgi; 

https://eksisozluk.com/avea-neden-cekmez--4442064

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

Avea çekmiyor diye daha az özelliklerde daha pahalı bir pakete turkcell e geçtim maalesef 

Naber la?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

aveanın gururu ile oynamayın. o bir ev kızıdır.

belki hayalinizdeki maçtan anlayan , sex tecrübesi olan, erkeksi yırtıcı ruhu olan  hertürlü maceraya evet diyen hatun değildir ama onlardan daha fazlasıdır.

o edebini adabını kormuş nezih bir kadındır.  herşeyi sizin ona öğretmeniz lazım.

akşam eve geldiğinizde ev mis gibi yemek çeşitleri ile kokar. yataktaki o amatör halleri sizlerin erkeksi duygularızın kabarmasına sebep olur.

ütünüzü yapar. sizden tek isteği sadık bir erkek olmanızdır. sizi hayal edemeyeceğiniz kadar mutlu edebilir.

nostalji  arabadan beklemediğiniz bir performansın heyecanını yaşatabilecek bir gücü vardır.

prostat olmanıza 30 yıl kalma yıllarınızdaki o hatun  sizi diğer filozof kızlardan daha mutlu edecektir.

sadık yariniz olur. hep söylerim avealı olkak büyük zenginliktir. yıllarca anlattım forumda.

onu üzmeyin. incitmeyin. özel günlerde ona sürprizler yapın. o sizi asla mutsuz etmez.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cankol
    cankol's avatar
    Erkek

avea denilince böyle insanın tüyleri ürperiyor. dandik dundik bir operatör. çekim gücü artsın artmasın her açıdan sorun. 

daha önce de paylaşmıştım, fatura düzeltmesi yerine indirim yapmak için taahhüt isteyen aç bir operatör.

Turkcell bu şekilde değil. fiyatı hepsinden pahalı olmak zorunda çünkü rekabet kurumunun kuralları bu yönde. Pazar payına göre fiyatlandırma yapılır.

neyse konuyu dağıtmayayım avea deyince anılarım aklıma geldi gaza geldim.

faydalı paylaşım olmuş avea kullananların bir nevi sorununu çözer. 

imza.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Varg
    Varg's avatar
    Erkek

Ben rom atmıştım default 900 yapmış zaten adam doğrumu acaba. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Avea'dan herkes dertliymiş. :)

Bende bir olay anlatayım 2000'lerin başında Türkiye'ye resmi olarak Nokia'yı getiren bir kaç firmadan biridir KVK. Turkcell ile sahipleri aynıdır. KVK Türkiye'ye getirdiği telefonlar 1800 frekansını desteklemiyordu. Yani sadece Turkcell ve Telsim (Vodafone) ile çalışıyordu. Fakat uyanıklar bunu satarken söylemiyordu. Adam alıyor telefonu takıyor Aycell veya Aria hattını telefon çekmiyor. Amk hat çekmiyor diye hattı kırıp atıyor gidip Turkcell veya Telsim hat alıyordu.

Sahibinden'e girin o zamanın telefonlarına bakın hala Avea ile çalışmaz yazar bazılarında. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

aveanın gururu ile oynamayın. o bir ev kızıdır.

belki hayalinizdeki maçtan anlayan , sex tecrübesi olan, erkeksi yırtıcı ruhu olan  hertürlü maceraya evet diyen hatun değildir ama onlardan daha fazlasıdır.

o edebini adabını kormuş nezih bir kadındır.  herşeyi sizin ona öğretmeniz lazım.

akşam eve geldiğinizde ev mis gibi yemek çeşitleri ile kokar. yataktaki o amatör halleri sizlerin erkeksi duygularızın kabarmasına sebep olur.

ütünüzü yapar. sizden tek isteği sadık bir erkek olmanızdır. sizi hayal edemeyeceğiniz kadar mutlu edebilir.

nostalji  arabadan beklemediğiniz bir performansın heyecanını yaşatabilecek bir gücü vardır.

prostat olmanıza 30 yıl kalma yıllarınızdaki o hatun  sizi diğer filozof kızlardan daha mutlu edecektir.

sadık yariniz olur. hep söylerim avealı olkak büyük zenginliktir. yıllarca anlattım forumda.

onu üzmeyin. incitmeyin. özel günlerde ona sürprizler yapın. o sizi asla mutsuz etmez.

kardeş alt üstü telefon la :D alo diyon sesin gidiyor filan..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    sanane bunu yazdı

Avea çekmiyor diye daha az özelliklerde daha pahalı bir pakete turkcell e geçtim maalesef 

500dk 1000sms 3gb net 29 liraydi hocam turkcellde en iyisi bu gibi su an.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
Toplam Hit: 3246 Toplam Mesaj: 12
samsung avea