Avea Kampanyası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ziraatci
    Ziraatci's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Mert_648 bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Avea 1 Aralık ile birlikte 900 frekansına geçiyor. Çekim sorunu büyük ölçüde düzelecek.

böyle bişey varsa aveya geçerim hocam kaynak veya bilimsel açıklaması varsa hemen geçeyim tamda paketim bitmişti kampanya arıyordum

4G ihalesinde Turkcell ve Vodafone'dan kalan 900 frekansları Avea'ya bırakıldı. Zaten yılbaşından sonra ismini Türk Telekom Mobil yapacaklar. Adamlar sıfırdan başlayacak.

yani çekim gücü ciddi derecede artacak mı hocam ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Öyle çok artış beklemek yanlış olur zira en az baz istasyonu Avea'da. Fakat kapalı mekanlardaki çekim sorunu vs büyük oranda düzelecek. 5 gün kaldı zaten.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

4 buçuk g'ye nisan ayında geçiyor Avea. çekim gücü ve kalitesi kitlesel değil bölgesel yapılacak bunun açıklaması yapıldı. Büyük şehirlerin merkez semtlerine güçlendirmeler yapmaya devam edecekler sadece. Merkez şehirlerde kalite haddinden fazla artacak. Ancak kenar semtler için uzun yolculuklar için Turkcell gene ideal. Ayrıca şuan sözde 3g'si turkcell'in 2g internetinden kötü. 4.5g 3g ile eşdeğer olacak muhtemelen. Turkcellin 4.5 g'si ne olur sizce? 

Aslan bile atı görünce götünü saklar
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hetepor
    Hetepor's avatar
    Erkek

ben şunu merak ediyorum şimdi 4.5 g ye geçince bu 4.5 g desteklemeyen telefonlar kullanılmayacak mı 

Vatan Sevgisinin Ölçülmesi İmkansızdır...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı

4 buçuk g'ye nisan ayında geçiyor Avea. çekim gücü ve kalitesi kitlesel değil bölgesel yapılacak bunun açıklaması yapıldı. Büyük şehirlerin merkez semtlerine güçlendirmeler yapmaya devam edecekler sadece. Merkez şehirlerde kalite haddinden fazla artacak. Ancak kenar semtler için uzun yolculuklar için Turkcell gene ideal. Ayrıca şuan sözde 3g'si turkcell'in 2g internetinden kötü. 4.5g 3g ile eşdeğer olacak muhtemelen. Turkcellin 4.5 g'si ne olur sizce? 

4G frekansları ayrı. Avea 2G frekansında 1800'e ek olarak 900 üstünden yayın yapacak.

Hetepor bunu yazdı

ben şunu merak ediyorum şimdi 4.5 g ye geçince bu 4.5 g desteklemeyen telefonlar kullanılmayacak mı 

Kullanılacak. Sadece 4G kullanamayaaksın normal olarak.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

aveanın kampanya olayları sürekli iyi ama ne yazık ki çekim problemi var. ilçe arasında gidip gelirken herkes telefonu kullanıyor ben il veya ilçe merkezine gelmeden sinyal alamıyorum. bu konuda türkcellden iyisi yok şu an. internet olarak ben karşılaştırdım bizim buralarda büyük hız farkı var.

gelecek ay bi türkcell kampanyası denk getirip geçmeyi düşünüyorum.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek

Hocam telefonun wifisi çalışmıyor şöyle bol internet paketli bir tarife var mı önerebileceğiniz dk ve sms az olanlardan ve uygun :) Avealıyım ama güzel bir pakete hemen geçerim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek
    NewwarrioR bunu yazdı

Hocam telefonun wifisi çalışmıyor şöyle bol internet paketli bir tarife var mı önerebileceğiniz dk ve sms az olanlardan ve uygun :) Avealıyım ama güzel bir pakete hemen geçerim.

verebileceğin miktar ne aga? şuan turkcell hazır karta geçenlere 500 dakika 1000 sms ve 4gb internet 2+2 (2 gb geceleri 2 gb serbest ) 25 tl. Gayet uygun bi paket internet isteyenlere

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NewwarrioR
    NewwarrioR's avatar
    Erkek
    Mutubilir bunu yazdı
    NewwarrioR bunu yazdı

verebileceğin miktar ne aga? şuan turkcell hazır karta geçenlere 500 dakika 1000 sms ve 4gb internet 2+2 (2 gb geceleri 2 gb serbest ) 25 tl. Gayet uygun bi paket internet isteyenlere

Hocam bu baya iyimiş bir bakayım buna paketin ismi varmı?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mutubilir
    Mutubilir's avatar
    Erkek

http://www.turkcell.com.tr/gnctrkcll/tr/degistir-hocam?place=banner-2 buradan yürüyorsun hocam. ya da en sağlıklısı turkcell'e git 4.5g uyumlu sim'de ücretsiz veriliyor. avea gibi satmıyor mk 

Toplam Hit: 4027 Toplam Mesaj: 46
avea faturalı hat