folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Avrupa Yeşil Başkent Adayı İstanbul

Avrupa Yeşil Başkent Adayı İstanbul

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Seastar
    Seastar's avatar
    Erkek

anadolu yakasının kuzeyi olduğu gibi ormanlık alan ve yemyeşil. beykozun şilenin ağvanın olduğu yerlerde bildiğiniz köy hayatı yaşanıyo. organik meyve ve sebzeler, hayvancılık falan aklınıza gelebilcek her şey var. aslında hala yeşili var istanbulun. fakat 3.köprüyle beraber o da kalmayacak. geçen gün köprünün bağlantı yolunu gördüm de ormanı tıraşlamışlar. ağaçları kendim büyütmüşüm gibi üzüldüm amk. bundan 20 sene sonra kuzey ormanları diye bişey de kalmayacak. tamamen yok olcak ağaçlar. fırsatınız olursa beykozun köylerini falan gezin. istanbulda ağaç ve orman görmüştüm diye anlatırsınız çocuklarınıza :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek
    Balyoz99 bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı

Elin ingilizi bizimle dalga geciyor. Sizde egleniyorsunuz. Hic mi Google Earth den bakmadiniz 20 milyon nüfuslu İstanbul mu daha yesil yoksa 8 milyon nüfuslu Londra mı diye ? "Hemde yagmurun en bol oldugu ingiltereyle kiyaslandigi halde istanbul acik ara daha yesil.. Rahmetli Yazıcıoğlu hayatta olsa da görse ülkesinin gençlerini.. Avrupa da "o bizim iç meselemiz siz işinize bakın" diyen başka bir adam daha gelecek mi bu ülkeye çok merak ediyorum.

"Mesele ağaç değil, siz hala anlamadiniz mi" ;)

Londra daha yeşil?

Hocam Yerleşim alanına bak İngilterenin coğrafi özelliklerine değil. Avrupa zaten Coğrafi olarak bol yağış alır. Orman boldur Avrupa genelinde. Bu faktörleri, Şehirde ki nüfus yoğunluğunu, Şehirin yüzölçümünü dikkate alarak baktığımızda İstanbul'a göre Londra da ağaç yok diyebiliriz. İl sınırlarını hesaba katarak işlem yaparsak Kastamonu'da kişi başı düşen yeşil alan Avrupa ortalamasının 8-10 kat fazlası çıkar muhtemelen. Hesaplarken mahalle bakkalı sütçüsü gibi su katarak hesaplıyor Türk düşmanı pezolar.

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    mfatihbodur bunu yazdı
    Balyoz99 bunu yazdı
    mfatihbodur bunu yazdı

Elin ingilizi bizimle dalga geciyor. Sizde egleniyorsunuz. Hic mi Google Earth den bakmadiniz 20 milyon nüfuslu İstanbul mu daha yesil yoksa 8 milyon nüfuslu Londra mı diye ? "Hemde yagmurun en bol oldugu ingiltereyle kiyaslandigi halde istanbul acik ara daha yesil.. Rahmetli Yazıcıoğlu hayatta olsa da görse ülkesinin gençlerini.. Avrupa da "o bizim iç meselemiz siz işinize bakın" diyen başka bir adam daha gelecek mi bu ülkeye çok merak ediyorum.

"Mesele ağaç değil, siz hala anlamadiniz mi" ;)

Londra daha yeşil?

Hocam Yerleşim alanına bak İngilterenin coğrafi özelliklerine değil. Avrupa zaten Coğrafi olarak bol yağış alır. Orman boldur Avrupa genelinde. Bu faktörleri, Şehirde ki nüfus yoğunluğunu, Şehirin yüzölçümünü dikkate alarak baktığımızda İstanbul'a göre Londra da ağaç yok diyebiliriz. İl sınırlarını hesaba katarak işlem yaparsak Kastamonu'da kişi başı düşen yeşil alan Avrupa ortalamasının 8-10 kat fazlası çıkar muhtemelen. Hesaplarken mahalle bakkalı sütçüsü gibi su katarak hesaplıyor Türk düşmanı pezolar.

hocam neyin kafasını yaşadığını anlayamadım ama yinede cevaplayalım

londranın şehir merkezinde dev parklar var aç bak sonra londranın ne kadar küçük oldğuna bak bide o parklara bak.sonra gel istanbula bak.bu kadar geniş bir araziede 3-4 tane park zor gözüküyor.onun dışında londrada yolda şurda burda ekili ağaçları toplasan istanbulla baş eder :D

onuda geçtim londranın havası istanbula kıyasla tertemiz.neyse sen ne kullandıysan o kafadan çıkınca anlarsın hocam.sorun yok yani

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Adamlar kuzey ormanlarını şehrin içerisinde sayıyor amk.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 2861 Toplam Mesaj: 25