Ay Olmasaydı Ne Olurdu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

geceler karanlik, mevsimler degisik olurdu;

daha cok gok tasi dunyaya duser, denizlerde belki asiri bir durgun olurdu;

dinlerde ise kuskusuz azalma olur, Şaman iken ay yildiza aŞik olmus Turkler; gokten yana vesile ile islamiyeti secmez,hristiyan olur.. islamda guclenemez yok olurdu.

ay olmazsa Allah'in adaleti eksik olurdu.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Sarınırım Ayın çekim etkisinin Canlılarda etkili bir hikmeti olsa gerek, o bakımdan yaratıcı gerek duymuş olabilir.

Okyanuslarda gelgit olmazsa idi ne olurdu bilmiyorum açıkçası, Tuğrul hocam hakikatende nereden buldun bu soruyu yahu, iki sattir düşünüyorum yazabilmek için ama sanırım üzerinde araştırma yapılmamış tek şey olsa gerek. Veyahutta benim dikkatimden kaçan tek şey.

her ne kadar Cradle-Of-Filth kardeşimiz konuya mantıklı bir açıklama getirmişsede tamamı olasılıklar üzerine kurulu kanaatimce.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TugrulBaba
    TugrulBaba's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    shockman bunu yazdı:
    -----------------------------

Sarınırım Ayın çekim etkisinin Canlılarda etkili bir hikmeti olsa gerek, o bakımdan yaratıcı gerek duymuş olabilir.

Okyanuslarda gelgit olmazsa idi ne olurdu bilmiyorum açıkçası, Tuğrul hocam hakikatende nereden buldun bu soruyu yahu, iki sattir düşünüyorum yazabilmek için ama sanırım üzerinde araştırma yapılmamış tek şey olsa gerek. Veyahutta benim dikkatimden kaçan tek şey.

her ne kadar Cradle-Of-Filth kardeşimiz konuya mantıklı bir açıklama getirmişsede tamamı olasılıklar üzerine kurulu kanaatimce.

-----------------------------

akıl akıl değil ki göndüre köpeği gibi her yana havlıyor :) 

tahribat.com/murid/tugrulbaba
Toplam Hit: 5251 Toplam Mesaj: 34