folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ay'a Gerçekten Gidildi Mi? Ay Da Bulunan Yapılar

Ay'a Gerçekten Gidildi Mi? Ay Da Bulunan Yapılar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    @seboist , yooo. alakası yok. şahsen ben seviyorum, böyle daha eğlenceli oluyor. :D ╭∩╮

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

NASA 'dan aya yerleştirdiği aynanın koordinatlarını öğrenip, gidilmedi diyenlere bir tane lazer vereceksin. Baksın ki gidilmiş mi gidilmedi mi? Sonra da kafasını duvara sürteceksin kıvılcım çıkacak mk.

Bunu da bırak, Ay görevleri sonucu Ay 'da bir sürü kalıntı var. Mesela Apollo 13 'ün ay modülü Kartal 'ın Ay 'da bıraktığı fırlatma rampası, bayrak, ayak izleri, yaşam destek ünitelerinin bazı parçaları......

Bir gün başka devlet Ay 'a gider, tüm bu kalıntıların olmadığı görülür, o zaman deriz ki ABD dünyayı kaldırdı.

Gerçi bu gerizekalılara ne göstersen inanmazlar. Klavye başında mal mal teoriler üretip ona inanırlar.

İnanmayın böyle heriflere. Hepsinin amacı prim yapmak, televizyon şovlarından, kitaplardan, sözde danışmanlık vererek para kazanmak.

Ha ama şunu itiraf edeyim, videoları eğlenceli. Can sıkıntısında güzel zaman geçirmek için bire bir.

---

ABD bokuyla oynayarak teknolojide süper güç oldu zaten...

SkynetX tarafından 20/Mar/16 14:58 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    SkynetX bunu yazdı

NASA 'dan aya yerleştirdiği aynanın koordinatlarını öğrenip, gidilmedi diyenlere bir tane lazer vereceksin. Baksın ki gidilmiş mi gidilmedi mi? Sonra da kafasını duvara sürteceksin kıvılcım çıkacak mk.

Bunu soylemeye gelmistim, gidiyorum.

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Walla ben de gidilmediğine inananlardanım. Robot araçların gittiğine lafım yok sadece insanın gitmiş olmasını inandırıcı bulmuyorum.

Kıyafetlerin +200 -150 dereceye varan sıcaklıklardan koruması, radyasyon kuşağını o aleminyum folyo gibi kutu içinde geçmeleri, Az sayıda fotoğraf ve video olması, bunların çoğunun 2000lerde yangında kaybolduğu iddiaları bunlar bana inandırıcı geliyor.

Beni en çok inandıran iddia ise inen aracın üstünde, ayaklarında hiç toz olmaması. Hatırlarsanız ayda bir ayak izi fotoğrafı vardır meşhur, demekki yerler tozlu. O zaman yere saniyede 10 tondan fazla basınç uygulayarak inen alet neden tozu dumana katıp inmemiş?

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    tüm bunlar çok güzelde. geçen dünyanın evrendeki yerine uzaktan çekilmiş fotoğraf var mi diye baktım.

voyager1 çekmiş bir tane. şahane ya ^^//

yıldızların arasında, toplu iğne büyüklüğünde bir yeri var, okla göstermişler. üstünede " you are HERE!? (işte buradasın!? ) . yazmışlar. :D XD ╭∩╮

OK go, the writing on the walks @_@

Jain... come ^^/ (╯3╰) @izzmarit

kgyo & parson.. stole the snow ^^//

RitmFarbRacourci tarafından 20/Mar/16 15:52 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

ilhan yılmam fantezi ürünü hikayeler paylaşıyor dinleyin ama o adamın anlattığı çoğu şeyin hayal ürünü heyecan verici hikayeler olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BEDB1N
    BEDB1N's avatar
    Erkek
    HarmOniYa bunu yazdı
    tüm bunlar çok güzelde. geçen dünyanın evrendeki yerine uzaktan çekilmiş fotoğraf var mi diye baktım.

voyager1 çekmiş bir tane. şahane ya ^^//

yıldızların arasında, toplu iğne büyüklüğünde bir yeri var, okla göstermişler. üstünede " you are HERE!? (işte buradasın!? ) . yazmışlar. :D XD ╭∩╮

OK go, the writing on the walks @_@

Jain... come ^^/ (╯3╰) @izzmarit

kgyo & parson.. stole the snow ^^//

müdür ne diyon sen :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

"Apollo Görevleri üzerinde 400,000'e yakın kişi çalışmıştır. Bunlar Astronotlar, Bilim insanları, mühendisler, teknisyenler ve diğer çalışanlardır. Ay üzerinde yürüyen tüm o insanlar, gerçekleşen 6 Ay görevindeki tüm astronotlar ve Ay'ın yörüngesinde bulunan diğer astronotlarla beraber bütün o çalışanlar bu görevler üzerinde 10 yıldır çalışmıştır ve hepsinin böylesine ciddi bir şeyi bir sır olarak tutması pek de mümkün değildir. Bu kişilerden hiçbiri Ay görevlerin sahte olduğunu söylememiştir ve hükumetin bu kişileri susturması da olası bir şey değildir, çünkü bunun üzerinde çalışan kişi sayısı oldukça fazladır."

"İddia 13: Astronotlar yolculuk sırasında Van Allen radyasyon kemeri ve galaktik çevre radyasyonu sebebiyle hayatta kalamazdı.

Van Allen kemerleri "iç kemer" ve "dış kemer" olarak iki kısımdan oluşmaktadır ve Güneşten gelen partiküller Dünya'nın manyetik alanı içerisinde hapsolunmaktadır (Görsel 12'ye bakınız). Üçüncü bir kemer de bulunmaktadır ancak geçicidir. En tehlikeli olanı içteki kemerdir, ama buna rağmen Apollo uzay aracı iç kemeri birkaç dakikada ve dış kemeri de bir buçuk saatte geçmiştir. Uzay aracındaki alüminyum gövde astronotları iyonlaşan radyasyondan korudu. Apollo görevleri için Van Allen radyasyonun çok zararlı olduğu iddiaları bizzat onları keşfeden Dr. James Van Allen tarafından çürütüldü. Bununla beraber, alınan radyasyon oranı nükleer enerji alanında bir sene boyunca çalışanların aldığı radyasyon oranına yakın olduğu söylenebilir. Kısacası, ortada herhangi bir risk yoktu, üstelik bir kişinin radyasyon hastalığına yakalanması için 100-200 rem, ölmesi için de 300+ rem dozajı gerekirdi, oysa astronotların aldığı radyasyon oranı 1 rem idi (Bakınız: Roentgen Equivalent Man). Daha fazla bilgi için buraya,buraya ve buraya bakabilirsiniz."

http://www.evrimagaci.org/makale/11

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

Şuna inanın. Dünya üzerindeki ağaç sayısı, galaksideki yıldız sayısından fazladır. 

Araştırın bakın inanması zor geliyorsa

Almanya Fatihi
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

ABD, Ay'a bir değil 6 defa insanlı araçla iniş yaptı. Yerleştirilen retroreflectorlere kadar ekstra pek çok şey söylenebilir. Kolaylıkla pek çok bilimsel veriye de ulaşılabilir. Aşağıdaki linkte Apollo görevlerinden çok sayıda fotoğraf var. Bunların hepsi derli toplu bir şekilde NASA tarafından yüklendi.

https://www.flickr.com/photos/projectapolloarchive/albums

Özetle, bu tür iddiaların ciddiyeti şu şekilde,

https://www.youtube.com/watch?v=_j9Pp6-qbpo

λ
Toplam Hit: 11063 Toplam Mesaj: 72
uzay nasa ay